Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti


Alin

Postări Recomandate

Buna ziua , dupa cum scrie si in titlu am nevoie de putin ajutor pentru a aduce un cotet (cotetul nu poate veni pe rotile sale proprii) din Tenerife in Bucuresti.Daca poate face cineva asta rog PM sau chiar si aici , daca cineva a mai facut as fi recunoscator pentru informatii.Multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Buna ziua , dupa cum scrie si in titlu am nevoie de putin ajutor pentru a aduce un cotet (cotetul nu poate veni pe rotile sale proprii) din Tenerife in Bucuresti.Daca poate face cineva asta rog PM sau chiar si aici , daca cineva a mai facut as fi recunoscator pentru informatii.Multumesc.

 

Eu zic sa incerci sa uiti: nu ai decat varianta vapor... si nu stiu sa fie cale regulata directa pe traseul asta!

Iar combinatia vapor+platforma te poate duce mai mult decat face cotetul... zic si eu:old

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Containerizat, fie direct sau via Spania sau alt hub port și de acolo pe roțile alteia, dar, din nou, cu ceva costuri destul de mari.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Eu zic sa incerci sa uiti: nu ai decat varianta vapor... si nu stiu sa fie cale regulata directa pe traseul asta!

Iar combinatia vapor+platforma te poate duce mai mult decat face cotetul... zic si eu:old

 

Eee,cotetul nu e chiar cotet , sunt in negocieri cu vanzatorul si m-ar ajuta tare mult sa stiu cam cat ar costa sa aduc cazanul in Bucuresti...Stiu ca trebuie traversata balta cea mare iar preturile feribotului sunt cam mari (dupa parerea mea) dar , poate cineva a mai facut si imi poate da o aproximare de cost.:hl:hl:hl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Uite ce zice sfantul Goagle

http://www.andalucia.com/forums/viewtopic.php?t=19299

Cica un transport one way Andaluzia Tenerife e in jur de 650 euro cu feribotul.

Cred ca si retur tot atata face:al

"Good goods are never cheap / Cheap goods are never good"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Masina inca asteapta cu nerabdare sa calatoreasca din Tenerife spre Romania...am o varinta care s-ar concretiza spre inceputul verii ce urmeaza a fi dar mi-ar placea ca noua jucarie sa ajunga mai devreme.Huoooo Urgent Cargus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Salut Alin, imi cer scuze pt ca nu am rabdarea de a urmari topicul de la inceput, despre ce acaret este vorba? Te intreb pt a realiza greutarea si dimensiunile , eu ma ocup de transporturi cargo cu avionul pt AIR France. Pe zona Tenerife avem doua Boeing 747 ce deservesc insula , in general pt aprovizionare, dar pe retur nu pleaca plin niciodata! Reverse HUB este PARIS , la "last minute" costul transportului este rezonabil , peste ocean ! Te rog detalii numai pe PM.

FB_IMG_1547016311298_1.jpg.9462803b35faa33ed30b034077c4dccd.jpg

FB_IMG_1547016304348.jpg.755977d12503e196dd5cbea6721881d5.jpg

FB_IMG_1547016315113.jpg.50d07f7baf2ccc23f1b3fd29968d37f1.jpg

FB_IMG_1547016321996.jpg.3fe7045a6e7f774ad41666a7e983b8ca.jpg

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Incearca si pe bursa de transport, sunt atatea TIR-uri ce se intorc din Spania pe gol...

Plus ca pretul e negociabil cu soferul.

 

Scuze, daca te uiti pe o harta, Tenerife e o insula in ocean , ma gandesc ca e mai greu cu TIR-ul pe acolo, subacvatic . Zic sa fim mai atenti cu sfaturile cand nu pricepem !!!

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Transport platforma auto Tenerife-Bucuresti

 

Scuze, daca exista feribot intre Tenerife si Spania, poate ajunge si vreun camion pe acolo, ma gandesc.

Sau masina luata cu o platforma de pe insula pina pe continent si de acolo cu TIR-ul.

Nascut-crescut in IMS-eu si Tv-eu !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...
Încă nu am reușit sa aduc cotețul din Tenerife... Ceva oameni m-au ținut în stand-by și am așteptat sa obțin un răspuns favorabil dar se pare ca...nu.Cu bani mulți o pot aduce, dar as dori un cost rezonabil, dacă are cineva o idee aștept...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare