Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ce parere aveti de ATV Linhai?


victort89

Postări Recomandate

Salutare!

 

Sunt un novice in ale off-road-ului si ma intereseaza un ATV. Nu vreau sa cheltui mai mult de 3000-3500 euro si parca nu m-as incumeta la un SH ca mi-e ca bag in piese serios dupa aia. Oricum vreau sa il scot doar in weekend-uri la tara sau poate chiar la munte, cine stie... Mi-au recomandat mai multi prietenii Linhai dar cand aud numele imi suna a chinezarie. Credeti ca asa ceva se merita pentru banii aia? https://www.atvrom.ro/atv/linhai daca nu poate imi recomandati voi ceva... multumesc frumos!

Editat de victort89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

Salut, daca esti novice e mai bine sa incepi cu o masinuta, ATV e mai periculos pentru incepatori, cred ca gasesti un suzuki jimny la banii aia, bafta!

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

Am avut Linhai 300 4x4. Cele mai bune dintre cele proaste, cele mai proaste dintre cele bune. Daca nu te pricepi, neaparat nou. Nu cumpara inainte de a face un drive test cu unul. Multa mizerie (noroi), neaparat echipament de protectie (cam 1000 E), nu improvizatie, ca o sa porti un pui de reumatism permanent cu tine. Nu poate face ce face un 4x4 auto dar este adevarat ca nici invers. Fara a fi ,,cineva'' in acest domeniu, intai am avut ATV si apoi am trecut la auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

Gandeste - te prima.data la ce iti trebuie si ce vei face cu el. ATV nu o sa poata face nici o data ce poate masina de teren. In viziunea mea par niste jucarii cu pies3 mici. Daca vrei offroad si munte , mai bine te orientezi pe masina.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

O sa ma gandesc... dar tot catre un ATV inclin, si din cauza bugetului si din cauza faptului ca sofez in Bucuresti in fiecare zi si parca as vrea ceva diferit in restul timpului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

O sa ma gandesc... dar tot catre un ATV inclin, si din cauza bugetului si din cauza faptului ca sofez in Bucuresti in fiecare zi si parca as vrea ceva diferit in restul timpului :)

 

Daca esti din Bucuresti o sa ai nevoie si de o remorca/platforma sa plimbi agregatul de colo-colo..

Alti bani, alta inmatriculare, ITP la remorca, asta daca nu ai deja un pick-up cu bena suficient de larga sa intre ATV-ul in ea.

Stima,

"Good goods are never cheap / Cheap goods are never good"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

Linhai este echivalentul Daciei 1300 de pe vremuri, tot timpul se strica/deregleaza cate ceva la el, mesteresti dupa fiecare iesire, sudezi ce se rupe sau reglezi. Daca te impinge pacatul sa-ti iei asa pacoste, sa iesi in grup musai ca sa fie cineva sa te remorcheze pana acasa cand trosneste ceva in el, sau sa te treaca pe unde nu poate.

Cu asa "scula" vei avea un handicap din start in fata celor cu jucarii de firma, adica tu ai sa ramai la baza dealului iar ceilalti o sa treaca si o sa-ti dea sufa sa te traga si pe tine.

 

Cum zicea si colegul, daca vrei musai s-o comiti cu o chinezarie, incearca CF Moto. Sfatul meu ar fi sa mai strangi bani si sa iei ceva de firma second, cu 5000 gasesti un Artic Cat 700 si cu 6500 un Can Am 650 dupa 2010 si in stare ok.

Editat de danutlupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ce parere aveti de ATV Linhai?

 

Salutare!

 

Sunt un novice in ale off-road-ului si ma intereseaza un ATV. Nu vreau sa cheltui mai mult de 3000-3500 euro si parca nu m-as incumeta la un SH ca mi-e ca bag in piese serios dupa aia. Oricum vreau sa il scot doar in weekend-uri la tara sau poate chiar la munte, cine stie... Mi-au recomandat mai multi prietenii Linhai dar cand aud numele imi suna a chinezarie. Credeti ca asa ceva se merita pentru banii aia? https://www.atvrom.ro/atv/linhai daca nu poate imi recomandati voi ceva... multumesc frumos!

 

 

Personal am avut Bombardier 400 apoi 800, la toate iesirile care le faceam veneau si cu Linhai, 80 % din ei se intorceau acasa. Tot timpul se desfacea un surub, o roata, un furtun etc. Mai bine itit iei un bombardier vechi decat un Linhai nou. Cel de 400 este perfect....cand ma dadeam cu cel de 400 parca era mai bun unul de 800...cand am luat de 800 ...era mai bun ala de 400. Prea multa putere pe cel de 800, rupe aderenta. La 4000 sigur gasesti un Bombardier ( CAN AM ) de 400. Consum mic, 5%, putere mare. Iti iei un linhai de 3500 si nu-ti mai raman bani de reparatii.....

 

https://www.olx.ro/oferta/atv-bombardier-can-am-max-linhai-cf-moto-arctic-cat-ID8y0YX.html#0d4b0f4656

 

Este cam tiganesc ....dar este cu ffff mult peste Linhai, daca a fost intretinut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare