GTC Auto Shop
Afisez rezultatele 1 la 2 din 2

Data Inscriere
    Jul 2018
    Varsta
    34
    Masina
    Discovery 3 2.7 TDV6 SE

Question Geometrie roti Discovery 3 cu suspensii pneumatice

Salutare,

Am inlocuit bucsile din fata si am nevoie de o reglare a geometriei rotilor.

Caut un service in Cluj unde sa fac asta la nivel profesional. Am deja o experienta neplacuta cu niste 'profesionisti' din Brasov care nu au stiut mare lucru si nu au facut complet. Adica au facut cum se face la orice masina fara sa inteleaga prea bine ca pentru discovery 3 cu suspensie pneumatica procedura e mai complexa (document atasat).

Asadar, daca e cineva din cluj cu un discovery 3 si ma poate indruma catre un service bun, as aprecia enorm :)

De asemenea vreau sa schimb si distributia. Ceva sugestii sau recomandari de service sau mecanic pasionat? :D

Multumesc.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails procedura geometrie discovery3.pdf‎  
    Discovery 3 SE 2.7 TDV6 Camper, 2007
    Suspensie pneumatica, cutie automata 6 trepte

Data Inscriere
    Jun 2010
    Masina
    Land Rover freelander Td4 hardtop, 2001 manual

Implicit Re: Geometrie roti Discovery 3 cu suspensii pneumatice

Salut !

Am auzit ca la Subaru in Baciu fac geometrii baietii ! Īnsa nu am fost pe la ei ... Mai poti incerca la Ford in Sanicoara acolo e service-ul de la reprezentanta Land Rover!
    Land Rover freelander td4 2001
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
    " I've rather push my Landy ,than drive your cruiser "
    To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.