Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

SIMERING planetara spate Range Rover P38


alexandru0001

Postări Recomandate

Buna ziua, o idee de unde pot achizitiona un simering planetara punte spate Range Rover P38 sau Discovery 2 cred.

Multumesc

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

De la orice magazin de piese dupa codul FTC5209

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Am gasit si codul simeringului este 45x72x10, merita incercat?

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Incercat ce?

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

de pus un simering cu specificatiile 45x72x10, ma gandesc ca este acelasi lucru cu unul britpart.

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Daca esti tu sigur de dimensiuni poti sa pui ce marca vrei... chestia e ca nu e foarte usor de schimbat iar daca e de proasta calitate si pierzi uleiul din grup la drum lung esti fiul ploii.... daca la un simering care nu e scump nici pe original faci economie eu nu mai am ce comenta

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Daca esti tu sigur de dimensiuni poti sa pui ce marca vrei... chestia e ca nu e foarte usor de schimbat iar daca e de proasta calitate si pierzi uleiul din grup la drum lung esti fiul ploii.... daca la un simering care nu e scump nici pe original faci economie eu nu mai am ce comenta

 

Sierrafery, tot respectul pentru posturi si ajutor, de fiecare data ai fost alaturi de noi toti, insa nu este vorba de costuri ci ca trebuie sa astept mai mult de o saptamana ca sa pot intra in posesia unui simering original care din cate am vazut este fabricat de Corteco, tocmai de asta am si intebat daca exista si alte variante.

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Salut, daca tot suntem la discutii despre ulei si punte spate, poate sa imi spuna cineva ce specificatii are uleiul? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

E scris in carte https://forum.club4x4.ro/showthread.php?56810-In-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover

 

:rules

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Meseria mea nu este de mecanic si nici nu imi doresc sa fiu expert, cu toate ca mai am idee despre ce se intampla intr-un motor, pentru meseria mea am citit toate cartile necesare, in momentul in care cineva mi-a cerut un sfat nu l-am pus sa citeasca tot ce am citit eu doar pentru ca am putut sa fac asta, l-am ajutat asa cum m-au ajutat si altii pe mine. Ideea este ca nu avem toti timpul necesar sa citim manuale, fisiere si alte materiale tehnice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Eu incerc sa responsabilizez posesorii sa citeasca macar manualul de utilizare al vehiculului, care mi se pare o chestie de bun simt, sunt constient de faptul ca par ghiolban pe alocuri dar asta e..... au mai fost cazuri de motoare/transmisii distruse pe baza unor sfaturi ''avizate'' pe diverse forumuri sau recomandari ale unor firme care vand uleiuri... nici eu nu sunt mecanic si nici nu am pretentia ca toti sa fie la fel de obsedati ca mine sa citeasca 2000 de pagini de mai multe ori dar macar chestiile de baza ar trebui facute ca la carte..... parerea mea. Bafta

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Sierrafery, tot respectul pentru posturi si ajutor, de fiecare data ai fost alaturi de noi toti, insa nu este vorba de costuri ci ca trebuie sa astept mai mult de o saptamana ca sa pot intra in posesia unui simering original care din cate am vazut este fabricat de Corteco, tocmai de asta am si intebat daca exista si alte variante.

 

ar trebui sa fie pe stoc la dealeri SKF sau vine de pe o zi pe alta, macar e firma serioasa, poate este unul aproape de tine http://www.skf.com/ro/our-company/find-a-distributor/by-list/index.html?widgetType=Contact%20filter%20-%20SKF%20Distributors&country=1244&second-region=&state=&city=&zip=&itmPerPage=10&selPage=1 apar ca fiind 5 in Bucuresti

Editat de sierrafery

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SIMERING planetara spate Range Rover P38

 

Aviz celor care intampina aceeasi problema ca si mine, simeringul nu este unul obisnuit ca si cele din comert desi conform dimensiunilor sunt aceleasi, cel care l-am inlocuit este produs de Corteco si are un guler suplimentar.

Operatiunea nu este una foarte dificila insa este necesar din punctul meu de vedere sa fie schimbat uletrior uleiul din diferentialul spate.

RANGE ROVER P38 Vogue 2.5 diesel 2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare