Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

intrebari despre galloper


smeagle

Postări Recomandate

Va salut posesori de galloper si nu numai , dupa ce am cautat mai multe masini capabile in offroad si am trecut de landcruiser lj70 pentru ca i-mi depaseste bugetul si pentru ca o voi folosi atat in offroad (nu extrem dar nici usor , ex lacul Vulturilor) dar si drumuri normale , deplasari prin tara sau in zona Ilfov , majoritatea nu au aer conditionat , in schimb galloper majoritatea au , motorul de 2,5 td are cam acceasi putere , si pentru ca m-am hotarat pe galloper , vreau sa va intreb pe cei care au avut si au , cum se comporta la drum (in teren am cam vazut multe filmulete pe youtube si am o vitara in familie , mai mult ca sigur ma tin dupa ea) , care este viteza de croaziera , confortul (la vitara nu este) , cam care este consumul ? atata la motorul de 2,5 td cat si la cel de 3.0i V6 (aici doar daca gasesc o autoutilitara) , dar am vazut ca sunt cateva optiuni si in cazul motorului 2,5 ... mentionez ca ma intereseaza varianta in 2 usi ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: intrebari despre galloper

 

Va salut posesori de galloper si nu numai , dupa ce am cautat mai multe masini capabile in offroad si am trecut de landcruiser lj70 pentru ca i-mi depaseste bugetul si pentru ca o voi folosi atat in offroad (nu extrem dar nici usor , ex lacul Vulturilor) dar si drumuri normale , deplasari prin tara sau in zona Ilfov , majoritatea nu au aer conditionat , in schimb galloper majoritatea au , motorul de 2,5 td are cam acceasi putere , si pentru ca m-am hotarat pe galloper , vreau sa va intreb pe cei care au avut si au , cum se comporta la drum (in teren am cam vazut multe filmulete pe youtube si am o vitara in familie , mai mult ca sigur ma tin dupa ea) , care este viteza de croaziera , confortul (la vitara nu este) , cam care este consumul ? atata la motorul de 2,5 td cat si la cel de 3.0i V6 (aici doar daca gasesc o autoutilitara) , dar am vazut ca sunt cateva optiuni si in cazul motorului 2,5 ... mentionez ca ma intereseaza varianta in 2 usi ...

 

 

Viteza de croaziera undeva la 100-110, consumul poate varia,un mixt undeva la 10.In oras undeva 12-13, sa nu te astepti la un consum mai mic.Cel de 3.0 V6 consuma cat vrea el, asta daca nu cumva are gaz pe masina.Comfortul este unul foarte bun, mai ales daca gasesti cu interior de piele.Daca il doresti pentru un offroad usor spre mediu e ok, dar sa nu pui roti mai mari de 31.Cel mai important in achizitia ei e motorul, care trebuie sa fie in mintile lui si transmisia(cutia de viteze si reductorul)

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: intrebari despre galloper

 

oras mai putin ma intereseaza ca o sa fie folosit la drum, am masina de servici deci o voi folosi cand plec in concediu sau in weekend spre munte , unii spun 8 ... banuiesc ca mix 10 la asta se referea , 110 este ok , cat despre motor probabil voi ramane pe 2,5 ul diesel , din cauza taxelor mari pe 3.0 , desi sunt fan benzina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: intrebari despre galloper

 

Daca gasesti un 3.0 autoutilitar, atunci merita.Altfel platesti peste 2000 de lei degeaba catre stat.

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare