Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achiziție


adresavlad

Postări Recomandate

Vă salut!

Mă bate gândul să achiziționez mașina din linkul de mai jos. Mă atrage cutia automată, faptul că este ușoară și că are GPL. Nu am mai avut Honda niciodată motiv pentru care orice sfat este mai mult decât bine venit. Sau poate și mai bine: cunoaște cineva mașina? Menționez că o voi folosi 70% pe asfalt și restul pe un drum forestier care, uneori, are și noroi. Știu că motoarele sunt excepționale, însă nu știu nimic despre performanțele 4x4.

Mulțumesc anticipat!

https://www.olx.ro/oferta/honda-crv-2-0-gpl-automat-inmatriculata-carlig-piele-avelope-noi-folie-IDbn6wO.html#9302997f26

Viața asta e moartă; avem nevoie de una nouă. Eu cred că am găsit-o!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achiziție

 

Poate iti raspunde Max mai la obiect, el are/avea una la fel. Ce pot eu sa-ti spun e ca Honda este Honda, adica fiabila, dar si mai scumpa la piese. Ca sa stii in caz ca te bagi! :wink:

 

Vezi ca asta nu are reductor, trage fata si cupleaza spatele automat (este hidraulica, pe baza de diferenta de presiune pe ulei de la 2 pompe, nu se intervine electronic, nu se dezactiveaza la peste 70 km/h cum am vazut in anumite anunturi). Nu se blocheaza centralul de la buton, se blocheaza in functie de diferenta de presiune. Daca ai VSA (adica ESP cu TC) trage bine. Eu am CR-V 3, dar principiul de functionare 4x4 este la fel, un pic imbunatatit la cele noi, sa transfere mai mult cuplu pe spate.

 

Uita-te pe youtube sa vezi ce poate fiecare in varianta stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
Vă salut!

Mă bate gândul să achiziționez mașina din linkul de mai jos. Mă atrage cutia automată, faptul că este ușoară și că are GPL. Nu am mai avut Honda niciodată motiv pentru care orice sfat este mai mult decât bine venit. Sau poate și mai bine: cunoaște cineva mașina? Menționez că o voi folosi 70% pe asfalt și restul pe un drum forestier care, uneori, are și noroi. Știu că motoarele sunt excepționale, însă nu știu nimic despre performanțele 4x4.

Mulțumesc anticipat!

https://www.olx.ro/oferta/honda-crv-...tml#9302997f26

eroare la acest link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare