Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Parere preturi ATV Cf Moto


andy2018

Postări Recomandate

Salut tuturor! Numele meu este Andrei si sunt un off-roader incepator in cautarea primului ATV. Vreau sa imi iau un Cf Moto pentru inceput si am gasit mai multe modele pe un site - ma atrage 520 lung sau un 550 insa pe toate site-urile sunt cam la acelasi pret si nu prea am termen de comparatie. Credeti ca merita la preturile astea? https://www.atv-cfmoto.ro/atv/

 

Second nu vreau ca imi bat apoi capul cu servisuri si piese.

 

Multumesc in avans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 9 luni mai târziu...

Am un CF Moto CFORCE 550, motor cu un cilindru, putere 39 CP, cumparat nou acum 2 săptămâni, pret 5.900 euro. Mai am si un Can-Am 570, motor in doi cilindri, putere 48 CP, tot din 2019 si pot să fac o evaluare comparativă asupra produsului chinezesc:

- referitor la preț, este mai ieftin cu 3000 euro decât produsul canadian, dar oricum joacă într-o ligă de motorizare inferioară .

- motorul intr-un cilindru este mai zgomotos decât cel în 2 cilindri, necesita accelerat mai mult pentru un cuplu similar . Momentan nu mă pot pronunța la fiabilitate.

- suspensia la CF Moto îmi pare mai ferma decât la Can-Am. .

- CF Moto vine mai bine dotat, are piese de schimb mai ieftine, garantie 4 ani, aspect mai "cool".

Dacă nu conduci mult si nu vrei să investești mai mult de 5000 de euro intr-un atv, este o alegere foarte bună. Poate fi o alegere si ca al doilea atv din bătătură. Insă dacă ești o persoană pretențioasă, încearcă altceva. Pe o scară de la 1 la 10, i-aș acorda nota 8.

Editat de Marius 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare