Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mutare volan Freelander 2


vladi.n

Postări Recomandate

Salutare...putin offtopic, dar nu am stiut unde sa postez.

Am dat search si nu am gasit nimic concret, ideea e urmatoarea: am un prieten care are un Freelander 2 cu volan pe dreapta si s-a apucat singur acum vreo 3 luni sa faca conversia, din pacate s-a impotmolit rau si nu a reusit sa finalizeze treaba.

M-a rugat pe mine sa postez aici, pentru ca el nu prea intelege cum functioneaza un forum: cunoasteti pe cineva in Timisoara sau pe o raza de 100-200km care face asa ceva la modul serios? A vrut sa mearga la Craiova initial, dar a auzit ca se face cu mai putina atentie la detalii, motiv pentru care s-a apucat singur.

Multumesc pentru eventualele raspunsuri/sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mutare volan Freelander 2

 

Salut, cand nu gasesti un topic la subiect deschizi unul nou nu intri off topic in alta ca iese o varza... din pacate la problema enuntata eu unul nu stiu o solutie, era bine ca prietenul tau sa se documenteze inainte de a intra intr-o asemenea ''incurcatura'' ... la aste cu CAN-bus si SAS e problema mare si nu cred ca va gasi niciunde in tara sa se faca o lucrare corecta, oricum va fi facuta va fi o struto-camila plina de probleme. Pacat... Bafta

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare