Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Swap 4g63t


catalinb13

Postări Recomandate

Salutare! Zilele trecute am dat peste o discutie a unui membru care spunea ca s-ar putea face un swap cu motorul 4g63t de pe Mitsubishi Outlander Turbo. Credeti ca intr-adevar se poate face asa ceva? Cred ca ar deveni un adevarat sleeper masinuta noastra cu acel motor + performante si mai bune off-road daca ar rezista cutia datorita cuplului aproape dublu :D

Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Swap 4g63t

 

Cu conditia sa se potriveasca cutia de Pinin... ar fi o idee. Una costisitoare, totusi.

Nu stiu ce cuplu are, dar vad care 195cp. Nu ar fi mai simplu si mai ieftin sa pui turbo pe motorul original? Mie mi-ar surade ideEa, mi se pare cam lesinat 2.0 gdi-ul...

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Swap 4g63t

 

Un coleg parca a mers la un service sa intrebe de compatibilitate si parca intr-un final s-a depistat ca se potriveste si cutia numai ca posibil sa nu reziste prea mult din cauza puterii marite. Cuplul este de 303 Nm. Nu stiu cum este a ta dar si eu am gdi-ul de 2.0 si a mea este destul de sportiva. Ba chiar surprinzator de sportiva. Eu ma gandeam la acest swap deoarece consider ca ar deveni masina perfecta pentru strada cat si pentru off-road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare