Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

schimb ulei cutie hidtramata 2.8


bogdan mihai

Postări Recomandate

va salut dragi colegi intampin o problema cand uleiul este rece masina demareaza iar cand se incalzeste si este oprita nu mai demareaza se accelereaza in gol si nu are semne de demaraj decat dupa ceva timp, o idee ceva ? ma gandeam sa schimb uleiul de la cutie si filtrul dar nu stiu unde si cum se face .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimb ulei cutie hidtramata 2.8

 

Poti sa schimbi si mama uleiului...si tot nu o schimbi.Cutia, pierde presiune prin schimbarea de vascozitate a uleiului in functie de temperatura.DIscuriile de asemenea nu mai au grosimile necesare si pistonul nu poate cupla.E complicat ca sa-ti explic... cauta alta sau repar-o cu costurile aferente.

Editat de Astral

Land Rover Discovery I

Mercury Sable

LR serie III

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: schimb ulei cutie hidtramata 2.8

 

Si eu am avut o problema asemanatoare: https://forum.club4x4.ro/showthread.php?96810-cutie-automata-pe-parcare-se-accelereaza-in-viteza-nu!

Scoate furtunasul de vacuum de la egr, poate face tot timpul vacuum si e tot timpul deschis EGR-ul ! (La mine asta a fost: Pe parcare se accelera, cum o bagam in viteza cum nu se mai accelera si nu avea forta sa plece de pe loc!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare