Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Accesorii pathfinder - idei, link-uri


ROMAN75

Postări Recomandate

Buna seara la toata lumea!

Sunt proaspat posesor de Pathfinder si m-ar interesa de la cunoscatori (a se citi cei care au folosit deja produse si pot oferi feed-back-uri) niste link-uri autohtone sau externe cu produse care sa se potriveasca in primul rand pe modelul mentionat.

Stiu ca Pathfinder/Navara sunt in mare masura asemenatoare dar sunt totusi diferente.

Asadar, as vrea sa gasesc un kit de ambreiaj cu volanta cu dual-mass... Vreau sa ma pregatesc din timp pentru momentul cand va trebui sa il schimb. Masina are acum 138.000 km si din ce am inteles nu a fost schimbat. Din cate m-am documentat de pe forumuri e de preferat ca la schimbarea kitului de ambreiaj sa se foloseasca unul heavy-duty ce presupune o volanta cu masa dubla (daca bat campii nu dati cu pietre, poate nu am retinut eu corect).

Intrebari

1. A schimbat cineva cu acest upgrade?

2. E pe sistemul "plug&play" sau trebuiesc facute alte modificari in momentul cand se schimba?

3. Comportamentul masinii are de suferit? (modul de schimbare a vitezelor, pedala de ambreiaj mai tare, etc?)

 

În altă ordine de idei ce accesorii recomandati ptr marirea gradului de securitate? Ăsta e singurul aspect care mă interesează. În acest sens primul upgrede este să îi pun scuturi pe dedesubt cap-coadă.

 

Bullbar ARB, îmi place cum arată, merită banii?... Având în vedere că e de două-trei ori mai scump decât unul din inox?... E complicat de montat?.. Am văzut pe youtube că trebuie tăiat / modificat în partea din față

 

Faruri angel-yes... Se păstrează luminozitatea sau e doar moft și pentru că arată bine?

https://www.youtube.com/watch?v=7Jb9lpIFk1k

 

Suspensii custom (ironmann, emu, etc), duc la rigidizarea masinii si reducerea comfortului?

 

Mulțumesc anticipat pentru idei, sfaturi , păreri !

 

Și nu în ultimul rând , un service bun pe raza Iașiului ?

Editat de Astral
MERITA ! NU "se merita ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=740241&viewfull=1#post740241 .......Da-l-n mortii lui de "se merita" !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare