Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund


Alexterrano

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

 

Trebuie sa faci o diagnoza poate fi injectorul cu senzor ăla îl masori simplu are 105 ohmi daca e bun ai șanse să fie problema de la pompa de injectie

Editat de Astral
A fi.....niciodata cu doi i...revezi conjugarea verbului a fi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

 

injectorul electronic face numai reglajul fin al avansului, utilizand knock senzor. Cred ca ar trebui sa te adresezi unui service specializat in aceasts marca. Din ce povestesti, pare a fi pompa de inj compromisa, dar e greu de diagnosticat din spatele tastaturii..

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Tot aceeasi problema la terrano.:(

 

Buna ziua ,revin din nou cu aceeasi problema la terrano ,am dus la verificat injectoarele ,sunt bune ,am dar pompa de injectie este buna ,mi-au schimbat toate garniturile in pompa ,si tot asa face ,am incercat sa io alimentez direct dintr-o sticla ,am pus turul si returul in sticla si asa merge ,dar nu apuci sa mergi o tura ca este gata motorina ,ce ar putea fi ?nu mai stiu ce sa ii fac ,nu vine motorina din. rezrvor de ce,cand deschid busonul la motorina face face un fâs .Multumesc si pentru raspunsurile anterioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Terrano 2, 97,2.7 diesel - nu se tureaza, scoate fum, motorul nu merge rotund

 

încearcă sa mergi fara bușon la rezervor si verifica traseul instalatiei de alimentare

:2dr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare