Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Furt plasma troliu !


Irod

Postări Recomandate

Azi noapte s-a furat de pe patrolul meu plasma de la troliu. Da ... foarte enervant , nu am cuvinte .... .

Politie , declaratii , si apoi om vedea ce va mi fi .

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Azi noapte s-a furat de pe patrolul meu plasma de la troliu. Da ... foarte enervant , nu am cuvinte .... .

Politie , declaratii , si apoi om vedea ce va mi fi .

Sincer ? Pune cruce. Cum am pus si eu la anvelope si jenti.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Azi noapte s-a furat de pe patrolul meu plasma de la troliu. (...)

 

Ce se intampla mai nene p-acolo la voi?! Ba roti de rezeva, ba masini cu totul, ba plasme ... Credeam ca p-acolo sunt oamenii cu frica lui Dumnezeu ...

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Mie mi-au furat injectoarele si pompa de injectie la un clio din fata blocului (aleea trandafirilor) asa ca...totul e posibil!

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Mie mi-au furat injectoarele si pompa de injectie la un clio din fata blocului (aleea trandafirilor) asa ca...totul e posibil!

 

Plm ... si eu ziceam ca stau intr-un cartier prost!!!

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Ce se intampla mai nene p-acolo la voi?! Ba roti de rezeva, ba masini cu totul, ba plasme ... Credeam ca p-acolo sunt oamenii cu frica lui Dumnezeu ...

 

Da ... pai iti zic sincer ca nu am cuvinte. E foarte frustrant si enervant ce mi s-a intamplat.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Nu inteleg , ce vrei sa spui ?

 

Pfff ... adica uita de plasma aia. Nu o s-o mai gasesti. Si mie mi-au furat in februarie din fata blocului anvelopele noi noute, cu tot cu jante + piulite.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

ah nu, au desfacut troliu apoi tamburul, au scos plasma si au montat troliu la loc...

 

:ha:

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Mie mi-au furat injectoarele si pompa de injectie la un clio din fata blocului (aleea trandafirilor) asa ca...totul e posibil!

Asta cu furatul injectoarelor am mai auzit-o acum cativa ani , dar la Napoli , lucrare rapida ,omul a intrat in supermarket la cumparaturi iar la plecare...nu a mai avut cu ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Pfff ... adica uita de plasma aia. Nu o s-o mai gasesti. Si mie mi-au furat in februarie din fata blocului anvelopele noi noute, cu tot cu jante + piulite.

 

Oh ... asta vrei sa spui :(. Stai linistit ca nu credeam ca o va gasi politia. Am comandat deja alta oricum. Masina fara troliu in teren e o sursa vesnica de stres.

Ce ma framanta acum , e ca nu cumva sa se repete treaba ...

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Cel mai sanatos este un tambur gol si plasma pitita bine prin masina. Eu asa procedez de cand am cumparat-o. Ba chiar m-am si obisnuit sa-mi spuna colegii ca am troliu wireless :grin:

Bonus: tinand-o in masina este mereu curata si nu plina de praf si noroi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Cel mai sanatos este un tambur gol si plasma pitita bine prin masina. Eu asa procedez de cand am cumparat-o. Ba chiar m-am si obisnuit sa-mi spuna colegii ca am troliu wireless :grin:

Bonus: tinand-o in masina este mereu curata si nu plina de praf si noroi!

 

Pitim si rotile si injectoarele si fata de la casetofon, pitim toata masina in ritmul asta! Tara de kkt cu politai incompetenti! Nu cred ca ne vom face bine vreodata, Brucan zicea ca suntem cu 50 de ani in urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Lucrare de 20 de secunde...

 

Acum daca e lucrare de secunde, sunt de acord cu coleguu ;sa tin plasma in masina .

Am in curte un englez si un american

:F

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

Pitim si rotile si injectoarele si fata de la casetofon, pitim toata masina in ritmul asta! Tara de kkt cu politai incompetenti! Nu cred ca ne vom face bine vreodata, Brucan zicea ca suntem cu 50 de ani in urma.

 

Era vorba "decat" de 20! N-a specificat, insa, incepand de cand:old

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

De ce hotul fura o sufa sintetica de troliu si nu una de metal? Ptr ca ii stie valoarea... sau poate are "comanda" tot de la un "coleg" cu un 4x4. Furturile de genul celora de sunt publicate acilea cred ca au in spate au si ceva "complici".

 

In acest sens, ptr ca aceste furturi s-au cam inmultit va sugerez urmatoarele:

1. Nu tineti masina in acelasi loc mai multe zile/saptamani/luni consecutive fara sa o mutati.

2. Puneti antifurt la roti stiind ca acestea au o valoare tentanta (majoritatea seturilor sar mia de euro)

3. Puneti alarma la masina si eventual dispozitive care se descurajeze hotii ...gen leduri dalea patrate cu "alarm", senzori luminosi pe geamuri samd.

4. Parcati masina intr-un loc cat mai luminat de preferinta in proximitatea unui stalp de iluminat stradal

5. Daca accesoriile exterioare se intind pe mai multe mii de euro, cautati o incinta gen intreprindere, service, curte privata la care sa platiti lunar o suma dar sa aveti masina in siguranta.

6. Ascundeti cat mai bine accesoriile exterioare.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Furt plasma troliu !

 

De ce hotul fura o sufa sintetica de troliu si nu una de metal? Ptr ca ii stie valoarea... sau poate are "comanda" tot de la un "coleg" cu un 4x4. Furturile de genul celora de sunt publicate acilea cred ca au in spate au si ceva "complici".

 

Ai 101% dreptate. Vorbesc ca sunt patit. Plecand de la ce spui, fac si eu urmatoarele observatii:

 

In acest sens, ptr ca aceste furturi s-au cam inmultit va sugerez urmatoarele:

1. Nu tineti masina in acelasi loc mai multe zile/saptamani/luni consecutive fara sa o mutati.

La mine nu a fost cazul. Masina am ajuns seara la 20.00 cu ea acasa, la 02.00 rotile erau inca pe masina. La 07.00, erau butucii+cric sub masina.

 

2. Puneti antifurt la roti stiind ca acestea au o valoare tentanta (majoritatea seturilor sar mia de euro)

 

Un antifurt custom este greu de facut, iar ce se gaseste pe piata in cateva secunde, minim zgomot dispar ca si cum nu ar fi existat ever. Acum un an, un coleg cu un Ford Mondeo si-a pierdut cheia antifurt si avea pana. Un ciocanel foarte discret, o cheie de 19 parca (nu retin precis) si antifurtul a devenit amintire.

 

3. Puneti alarma la masina si eventual dispozitive care se descurajeze hotii ...gen leduri dalea patrate cu "alarm", senzori luminosi pe geamuri samd.

 

Sugestie buna, si de preferat o alarma GSM, cu senzor de soc si de inclinatie. Sirena = 0, caz concret eu, masina parcata sub fereastra, eu semi-atipit, la 00.20 masina lovita, smuls bullbar, smuls cutia de relee de la troliu, spart spoiler. Autor necunoscut. M-au sunat vecinii la usa sa-mi zica despre accident. Din pacate, o alarma cu caracteristicile enumerate de mine e greu de gasit. Daca are GSM, nu are senzor inclinatie cu sensibilitate reglabila. Daca are senzor, nu are pe ala de soc. Daca ala de soc este, nu are GSM. Cel putin in martie cand eu am cautat, in afara de Viper (peste 1000 euro) nu prea erau.

 

4. Parcati masina intr-un loc cat mai luminat de preferinta in proximitatea unui stalp de iluminat stradal

 

Cu dus si intors. A mea era parcata fix sub stalpul de lumina, si singurul stalp care de altfel functiona pe strada atunci. Cumva cred ca le-a si usurat munca pe viscolul ala.

 

5. Daca accesoriile exterioare se intind pe mai multe mii de euro, cautati o incinta gen intreprindere, service, curte privata la care sa platiti lunar o suma dar sa aveti masina in siguranta.

 

Din pct meu de vedere, cea mai buna varianta. Am si pus-o in aplicare dealtfel, am undeva un spatiu inchiriat, pazit, si acolo o depozitez cand nu o folosesc. Dar in curand, o voi lua de acolo si o voi pastra in curte. Alaturi de un Saint Bernard, un Carpatin Corb, un Bulldog American, un Ciobanesc Mioritic si inca 3 maidanezi culesi de la ghena.

 

Din (ne)fericire pentru noi, piata pentru asemenea chestii este destul de restransa. Daca nr. nostru ar fi precum al posesorilor de Audi sau Mercedes (unde comenzile pentru oglinzi, grile, roti sau stema sunt in nr. mare) am plange mult si des. Pacat insa ca cei care au ca si hobby offroad-ul, se preteaza la asemenea gesturi.

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare