Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Contra greutate punte spate Discovery 2


grigsilviu

Postări Recomandate

Salutare,

 

Intrebare pe puntea din spte la Discovery 2 este o mare bucata de fier o greutate banuiesc pentru echilibrare.

Eu in prezent nu am mai montato, mai este cineva care a demontat fieratania si ce comportament a avut dupa demontare?

 

Multumesc

Silviu Grigore

Tel.: 0760.654.468 / Gratis nu exista, ieftin nu rezista :wink:

E-mail: grigsilviu@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Contra greutate punte spate Discovery 2

 

Cauta una la dezmembrari si monteaz-o, si daca nu-i simti lipsa fizic tu din scaun eu sunt sigur ca au un scop bine definit ... din pacate nu am explicatia tehnica dar sigur nu au pus-o aia de prosti

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Contra greutate punte spate Discovery 2

 

Atenuator inertial , contra vibratiilor ( impiedica intrarea necontrolata in rezonanta ) , e bine sa fie la locul lui ....

  • Like 1

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Contra greutate punte spate Discovery 2

 

Atenuator inertial , contra vibratiilor ( impiedica intrarea necontrolata in rezonanta ) , e bine sa fie la locul lui ....

 

Exact, fara aceasta masa inertiala, sistemul se dezechilibreaza si poate intra in rezonanta chiar fara ca tu sa percepi vreo vibratie, acest fenomen va solicita structura la oboseala, in special sudurile care sunt concentratori de tensiune importanti. Deci monteaz-o.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare