Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

RRS an 2011. Bataie la debivelari. AJUTOR


Taut Bogdan

Postări Recomandate

Buna. O sugestie as dori si eu. Detin un RRS model 2011. La denivelari se aude o bataie dreapta fata ca si cum ar fii fier pe fier. Am schimbat bieleta, bucse, bataia tot persista. Daca masina sta pe loc si o hobân asa cu mana din lateral se aude cum bate ceva sub ea. Am fost la statie itp a verificato domnul de acolo, a pus mana pe fiecare bucsa si a zis ca nu isi da seama ce poate fi. O sugestie va rog daca a mai intampinat cineva aceasta problema.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: RRS an 2011. Bataie la debivelari. AJUTOR

 

Salut, se pare ca e comuna treaba si e vorba cel mai des de bucsa de la piesa ce apare cu albastru in filmulet

, asa numita "Front Lower Control arm bush" ... da pe google RBX500432 si vezi pozele sa iti dai seama daca aceste bucse au fost shimbate sau nu

 

intre timp citeste asta https://forum.club4x4.ro/showthread.php?56810-In-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover&p=1116969#post1116969 si respecta ce scrie cu rosu referitor la profil ... sau am sa respect eu ce am scris cu rosu in porpria-mi semnatura.

Editat de sierrafery

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare