Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie: Mitsubishi Pajero 2,5 TD Classic versus Mitsubishi Pajero Pinin 2.0GDI


torettos

Postări Recomandate

Salutare,

M-ar interesa cateva avantaje si dezavantaje si

ceva pareri referitor la masinile amintite in titlu. Pajero 2,5D si pajero Pinin 2.0Gdi ambele din 2002-2004

M-ar interesa sa stiu care ar ficea mai buna si pentru a tracta o remorca adica ma intereseaza sa cumpar o masina pe care o voi utiliza zi de zi pe drum forestier iar cateodata chiar cu remorca dupa ea preferabil cu 4 usi, voi locui la munte si de la drumul principal pana la locuinta vor fi cam 1,5 km de drum forestie.

Aceste doua modele le-am gasit si la un pret mai accesibil decat Nissan P sau Toyota.

As dori cateva sfaturi si pareri de la cei care le detin.

Motorizarea care ar fi mai buna, transmisie etc.?

 

Va multumesc!

Editat de torettos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie: Mitsubishi Pajero 2,5 TD Classic versus Mitsubishi Pajero Pinin 2.0GDI

 

2,5 Pajero Classic

 

mai tractoras, si cu necesar redus de atentie.Daca motorul ala este in mintile mui, este ce trebuie cu minima atentie.

Mai solid la transmisie/sasiu si mai puternic/cuplu mai ok.

 

Pininul stiu din citite ca are nevoie de atentie pentru GDI,si tot felul de bube ce necesita tratament si atentie pt motorul GDI.

Cutia ar fi la fel-superselect in principiu, dar intre astea eu tot 2,5 as alege si recomanda.

Plus ca la Pajero in 4 usi ai mult mai multa masina :grin: fata de pinin

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie: Mitsubishi Pajero 2,5 TD Classic versus Mitsubishi Pajero Pinin 2.0GDI

 

Am inteles acum trebuie sa schimb si titlul :grin: sa avansam putinel care ar fi cea mai buna motorizare de la Mitubishi 2.5 , 2.8 , 3,2 etc. din cele pe motorina, cutie automata sau manuala.

Editat de torettos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare