Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Achiziție jeep Wrangler rubicon jk 2011-2017.


Bogdan23

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Achiziție jeep Wrangler rubicon jk 2011-2017.

 

Din ce an e jk-tău și ce varianta este?

2007, 2.8 crd, JKU

Ești din CJ? Când vrei hai la bistrita sa îți arat niște peisaje frumoase in munții bargaului

Superba zona....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achiziție jeep Wrangler rubicon jk 2011-2017.

 

Al lui @gigipunga de vanzare aici pe forum e masina cinstita. Eu ti-o recomand.

In rest...benzinar 3.6 nu prea gasesti si are impozit imens....sau treci de cealalta parte a fortei. 2 usi e mai usoara si mai usor de manevrat in oras si mai ieftina. Daca planuiesti sa te bagi la overlanding sau concedii cu multe accesorii mergi catre una lunga. Greutatea in plus la 4 usi se simte pentru motorul asta care e cumva la limita pe masina asta daca tragi de ea pe sosea. 4 usi e mai stabila pe coboriri mai agresive. Iti recomand cu caldura sa iti iei rubicon din moment ce te interesezi de fenomenul 4x4.

 

 

Oricum 2 sau 4 usi tu esti cel care trebuie sa te hotarasti. Iti plac merele sau portocalele.

Editat de georgei23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achiziție jeep Wrangler rubicon jk 2011-2017.

 

E varianta rubicon? Eu vreau sa îl iau cel puțin an 2011 și varianta rubicon.

 

A mea e varianta Sahara. Pt cca 3-4000 euro in plus fata de Sahara, poti lua varianta Rubicon la care ai bonus diferentiale blocabile cu rapoarte mai bune, diferential fata putin mai solid si o cutie de transfer cu raport mai bun.

Pt. acei bani in plus (dupa calculele mele) poti upgrada Sahara cu rapoarte mai bune, cu blocanti noi si cu “intarirea” puntii fata.

Repet, sunt calculele facute si aplicate de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Achiziție jeep Wrangler rubicon jk 2011-2017.

 

Salut

diferenta de bani dati la stat anual (impozit+asigurare) este de +5000ron in cazul benzinarului (mai e si diferenta de consum dar hai sa o ignoram acum). Cu 5000 lei anual sa tot iti faci revizii si upgradeuri la masina.

Daca ai drum prin Ilfov da un semn si te iau la o tura cu rubiconul scurt:

https://forum.club4x4.ro/showthread.php?96620-JK-Wrangler-Rubicon-2011-negru-(model-200hp)

 

bafta la cumparaturi !

still not black enough
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare