Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.


Postări Recomandate

Salut,

am schimbat de curand tot ambreiajul la SX4 si baietii din service "au binevoit" sa uite contactul pus o zi si-au descarcat bateria. Apoi i-au dat jump-start si au reusit sa blocheze (poate nu ei, dar "cine"?) unitatea audio (Radio CD-player, model 2007). Scrie "HELP" pe afisaj si - aparent - nu mai functioneza decat butonul "Eject":h5 Aveti idee de unde sa incep "depanarea"? Multumesc.

Jimny "moapsa" M13A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.

 

Salut,

am schimbat de curand tot ambreiajul la SX4 si baietii din service "au binevoit" sa uite contactul pus o zi si-au descarcat bateria. Apoi i-au dat jump-start si au reusit sa blocheze (poate nu ei, dar "cine"?) unitatea audio (Radio CD-player, model 2007). Scrie "HELP" pe afisaj si - aparent - nu mai functioneza decat butonul "Eject":h5 Aveti idee de unde sa incep "depanarea"? Multumesc.

 

Nu cumva iti cere codul de securitate? Citeste in manualul masinii sectiunea aferenta unitatii audio...

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.

 

Nu cumva iti cere codul de securitate? Citeste in manualul masinii sectiunea aferenta unitatii audio...

 

Am citit manualul si nu cred ca e vorba de cod. 12345.jpg.2be8b2c90e8298cfc21815ba5c15d8e6.jpg

Jimny "moapsa" M13A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.

 

http://www.answers.com/Q/What_does_HELP_mean_in_the_radio_display_on_a_Suzuki_SX4

 

Din ce zic tovarasii de suferinta de pe dincolo a fost introdus de peste 10 ori codul de securitate gresit si radioul e blocat.

 

Si din ce mai zic in alta parte ai cam pus`o pe mamaliga, cica 180$ la Clarion Radio...

https://www.suzuki-forums.com/suzuki-sx4-forum/36822-factory-stereo-lock-code.html

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.

 

Multumesc, Ion_Bumbu.

 

Suna a nesimtire crasa din partea celor de la service. O sa li-l pun in brate sa-l monteze deblocat.

Asta-i Romania, nu puteau sa schimbe ambreiajul fara sa asculte muzica.

De fapt trebuia sa-mi dau seama de cand am gasit bateria golita.

 

Varza!

Jimny "moapsa" M13A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: SX4 cu unitate audio blocata. "HELP" pe afisaj.

 

E posibi ca daca ai semnat de primire....

 

Iti doresc sa se rezove problema profesionist- sa plateasca service-ul.

 

S-a rezolvat profesionist. Am lasat-o la service si am luat-o dupa doua zile deblocata (unitatea audio). Am platit doar o baterie noua, ca aia veche a fost descarcata de "desteptul" care a lasat contactul pus mai bine de 24 de ore. Ieftin ca braga la noi.

Multumesc, se poate inchide.

Jimny "moapsa" M13A
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare