Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

pe unde bag ulei în praguri ? Grand Vitara 2001 HDI, 109CP


Postări Recomandate

salutare. cine mă poate ajuta să identific care sunt orificiile pe unde pot să bag niște ulei în praguri, la fel și în portiere ca să o protejez pe bătrânica Albaneza și să trecem iarna cu bine!

 

Aștept cu nerăbdare sfaturile voastre, eventual niște poze ar fi de mare ajutor!

Mulțumesc, drumuri bune să avem și iarnă cât mai puțină în București, în restul țării, să fie cea mai frumoasă iarnă! 😁💪🎅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pe unde bag ulei în praguri?!

 

salutare. cine mă poate ajuta să identific care sunt orificiile pe unde pot să bag niște ulei în praguri, la fel și în portiere ca să o protejez pe bătrânica Albaneza și să trecem iarna cu bine!

 

Aștept cu nerăbdare sfaturile voastre, eventual niște poze ar fi de mare ajutor!

Mulțumesc, drumuri bune să avem și iarnă cât mai puțină în București, în restul țării, să fie cea mai frumoasă iarnă! 😁💪🎅

 

Salut...îmi este mai usor sa iti explic la telefon....da-mi un apel....

0723842660

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: pe unde bag ulei în praguri?!

 

Salut...îmi este mai usor sa iti explic la telefon....da-mi un apel....

0723842660

 

Mulțumesc mult, Tommy. te sun imediat cum mă eliberez, sunt la filmare acum. am notat numărul, mulțumesc mult. apreciez.

Să trăiești! 💪😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: pe unde bag ulei în praguri ? Grand Vitara 2001 HDI, 109CP

 

Eu am avut surpriza urmatoare: am demontat pragurile de plastic si am vazut niste capacele de plastic negre si rotunde (sunt 3 sau 4 pe fiecare parte).

Le scot si curge apa de acolo, in conditiile in care masina nu a mers prin vaduri de rau.

Am ajuns la concluzia ca acea cavitate mica nu este golul pragului propriu-zis, la care se ajunge prin demontarea plasticelor din interior.

Asadar, sunt doua goluri in praguri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare