Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfaturi Hyundai JM BH Tucson 2,0 crdi, 2007, 103kw.


Zippo47

Postări Recomandate

Salutare.

Dupa lupte seculare , care au durat mai mult de 30 de zile de cautari, de ieri sunt fericitul posesor al unui Hyundai JM BH Tucson 2,0 crdi, 2007, 103kw.Prima mea masina 4x4.

Azi am fost cu masina la un service sa vad ce si cum. Un arc fata rupt, putin joc in caseta de directie, bucsi bascule fata destul de uzate dar au fost suficient de silentioase cat sa nu imi dau seama in micul test facut, brate longitudinale spate cu bucsile coapte si inca cateva gume ce necesita inlocuire. Pana aici este simplu se cupara si se inlocuiesc.

Prima problema pentru care cer ajutorul vostru este lipsa unui manual de exploatare ( utilizare) pentru aceasta masina.

A doua problema este , cred eu, tehnica nu functioneaza pilotul automat. Desi la apasarea butonului de activare, se aprinde lampa in panoul de bord , la actionarea levierului pentru cresterea sau scaderea vitezei de croaziera , nu se intampla nimic. La eliberarea pedalei de acceleratie viteza de deplasare scade, ca si cand nu ar exista acest sistem.

Stie cineva care ar fi cauza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi Hyundai JM BH Tucson 2,0 crdi, 2007, 103kw.

 

Salutare,

Am gasit pe Google un manual, dar cred ca este pentru o versiune mai noua. Ma voi folosi de acesta pana cand voi gasi altceva. De asemenea, am gasit tot pe internet , si modul de activare a pilotului automat si cred ca eu nu respectam ordinea comenzilor. Ramane sa verific la primul drum mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfaturi Hyundai JM BH Tucson 2,0 crdi, 2007, 103kw.

 

Multumesc mult pentru sfat. Voi cauta pe internet cum se demonteaza si, cand vremea si timpul imi va permite, voi verifica acest inel.

As mai avea o intrebare: Stie cineva care sunt dimensiunile rulmentului de sarcina amortizor fata ? La ultima iesire cu masina , la viraje mai stranse , troznea destul de tare pe partea dreapta si sunt aproape sigur ca vinovatul este acel rulment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare