Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Amortizoare MK 3?


alex_man

Postări Recomandate

Va salut!

Dupa efectuarea unui test de amortizoare la al meu Pajero soldat cu 67% - 3 bucati si 68% cel ramas si binenteles feeling-ul resimtit la volan, m-am decis ca este timpul pentru inlocuirea acestora.

Problema este...ce sa aleg?

Nu este inaltata si nu va fi(cel putin la momentul acesta), utilizarea este preponderent urbana si rar...un forestier si/sau o remorca.

KYB, Bilstein(B4 sau B6)...in celalalt capat OME cu + 4 cm, din cate am vazut...se impune?

Din experienta voastra ce ma sfatuiti?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Amortizoare MK 3?

 

Sachs sport,sunt galbene,nu sunt pentru inaltare.Fata de Kayaba sunt un pic mai dure,inlatura senzatia de barca si sta mult mai bine pe curbe.

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
Sachs ...nu retin exact denumirea modelului erau excelente pe MK2 si MK3. Confirm cele spuse de cristi 69......Sachs isi merita banii.
In Romania LEGEA E BARIERA:-peste care trec dulaii- pe sub care trec cateii- in fata careia stau PROSTII !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita ajutorului si sfaturilor unui mare OM, am montat IRONMAN. Am avut de-a lungul timpului experiente neplacute cu amortizoarele aftermarket(KYB, Monroe, etc.).Deocamdata sunt cu arcurile standard si a devenit putin mai rigida la viteze mici + 2.6 presiune in anvelope. Dar...deloc deranjant, se apropie de modul in care, spun eu, trebuie sa se comporte o masina de 2,3 tone.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare