Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Actuala Land Cruiser Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania


matteo_tgv

Postări Recomandate

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

O companie germana a reusit convertirea si omologarea la Euro 6, se pot acum inmatricula si in Romania, eu reprezint acea companie Germana in Romania.

In calitate de? Eu = Dealer? Persoana Juritica? Unde aveti dumneavoastra sediul? Unde va putem vizita?

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

@emanoeladrian: da, este aceeasi poveste, tot masina nou-Euro, omologata Euro 6 in Germania. Pentru ei lucrez eu.

 

@Flow: interogatoriu ca la parchet? :) No problem. Am contracte de agentie exclusiva pentru Romania cu Tom's Fahzeugtechnik si Black Label Trade (BLT coordoneaza toate vanzarile lui TFT in afara Germaniei). Firma mea importa produsele lor (masini, conversii, echipamente) in Romania. Vanzarile catre firme care doresc import intracomunitar fara TVA se factureaza de catre BLT. In toate celelalte cazuri, vanzarile se factureaza de catre firma romaneasca, adica de catre firma mea. Daca vrei sa ma vizitezi, te astept cu drag la Targoviste. Din pacate, nu am acum o masina din seria 70 sa-ti dau sa faci test drive dar voi avea. Suntem la inceput si promit ca nu vom afecta "afacerile" cu masini foarte second hand cu ocazia carora imi aduc aminte ca ne-am si cunoscut la Brasov (aveai o Delica la vanzare acum niste ani, cred ca tu erai, nu?) . Daca mai doresti si alte detalii, iti stau la dispozitie. Dealtfel, in maxim 1 saptamana va fi complet gata site-ul http://www.landcruiser70.ro si el va contine toate informatiile si toate raspunsurile, chiar si la intrebari pe care nu te-ai gandi sa mi le pui.

Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Nu vad unde este interogatoriul.......am recitit postul......nimic, tot nu vad unde este interogatoriul, am pus niste intrebari legitime cu privire la niste detalii bine de stiut pentru un potential client.

Raspunsul cu siguranta nu a fost cel al unui reprezentant care vinde Toyote noi intr o tara civilizata.

Fiecare are cate un inceput, asta nu inseamna ca nu poate fi profesionist.

Nu stiu ce om sanatos la cap ar cumpara o masina noua de asa calibru, la asa pret, de la cineva care priveste potentialii clienti ca pe baieti de pe forum, sau anchetatori, mai ales cu informatile complet ambigue.

Spor la treaba, poate mai intai ar fi fost bine sa ti faci temele, si abia pe urma sa te autointitulezi reprezentant al nimic, dar no, ce stiu eu, sunt doar rautacios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

@Flow: tonul, modul de exprimare si bolduirea colorata au fost niste semne pe care, mereu cand le vad, stiu cu ce fel de tratament am de-a face. Asa e, mai in gluma, mai in serios, ai fost rautacios si te-am taxat. Nu aveam cum s-o fac, totusi, daca eram un reprezentat oficial Toyota. Dar nu sunt si nici nu ma dau. Sunt un baiat oarecare, super-pasionat de Seria 70, care se straduie sa o aduca in Romania. Si asta nu depinde de capacitatea mea de a sta si a inghiti orice. Un samsar, da, poate fi mieros pana in panzele albe, pana-ti vinde vreun harb, abia apoi isi schimba postura si tonul, daca il cauti ca sa te vaiti de ceva dupa. In ceea ce ma priveste, stiu ce vand, si mai stiu si ca nu e nevoie sa fiu luat pe sus (pentru ca, iata, s-a facut si asta intr-un fel sau altul). Cu sau fara voia ta sau a altora, masinile astea se vor vinde. Este cert ca nu si le permite oricine si ca, astfel, nu se vor vinde nici pe departe in cantitati in care s-ar vinde un model stradal sustinut oficial in UE de producator. E o situatie particulara si, ne place sau nu, alta varianta decat sa o luam ca atare nu exista. Si, sincer, chiar nu are rost sa ma mitralieze cineva pe mine pentru ca incerc sa fac ceva. Nu-ti place ce si cat fac eu? OK, no problem, construieste-ti tu proiectul tau si fa-o infinit mai bine decat mine. Apoi, poate, ai de ce sa ma iei la intrebari la modul asta. Chiar daca tu te ocupi cu revanzarea de masini folosite, nu este cazul sa ma privesti ca pe un nedorit concurent pentru ca nu-ti sunt concurent, operam in segmente diferite, nu ne suprapunem.

 

Tie si inca cuiva: este simplu sa ai o exprimare rautacioasa sau cu substrat arogant sau advers, fie si subtil, si apoi sa spui ca nu a inteles bine interlocutorul ce ai vrut tu, geniul, sa spui, sfarsind prin a-l acuza pe acela de mania persecutiei. Este simplu dar nu este si elegant.

 

@Nessum: nu cunosc persoana exemplificata si nici nu stiu daca e cazul sa incepem discutii paralele intr-un topic ce are total alt subiect. Dar, la aprecierea ta, cel putin aici poti face mai mult decat mine: vad ca esti si admin, daca am deranjat sau se considera ca nu ma ridic la inaltimea pretentiilor unora dintre useri, te rog sa stergi topicul, pot fi si exclus de pe forum, imi pot face treaba si altfel. Iti spun foarte sincer ca nu prea ma astept ca potentialii clienti reali pentru aceste masini sa vina de pe vreun forum sau de pe Facebook. Ce am urmarit, pe langa ca sunt EXTREM de pasionat eu insumi de masinile astea si imi place sa povestim despre ele, a fost si sa generez discutii in jurul subiectului pentru ca, in timp, ele se propaga si mai ies si la search in Google. Deja am creat o buna doza de awareness, lumea va vorbi si, mai devreme sau mai tarziu, usor-usor, informatia existentei acestei oportunitati va ajunge si la oameni care sunt acei reali potentiali clienti.

 

Da-mi voie sa deviez un pic, e o situatie oarecum similara:

 

Acum 5 ani de zile incepeam, din mare pasiune pentru domeniu, sa lucrez, in conditii adverse, pentru o marca producatoare de detectoare de metale. Este vorba de firma Detech care face chiar cele mai adanci detectoare de metale si asta e cea mai importanta insusire a unui detector. La momentul acela, marca asta era foarte putin cunoscuta in Romania iar Romania era dominata de niste ieftinarii de la alte marci, slabe dar intens promovate de unele magazine care controlau, prin mici interpusi, tot ce insemna forumuri si grupuri de Facebook de profil (evident, nu este si cazul acestui forum care este super-fain si super-liber). Cand am incercat sa deschid gura despre detectoarele Detech, pe forum si grupuri de Facebook, mi s-a sarit in cap si la gat intens, mi s-a bagat pumnul pe gat, am fost, in cele din urma, banat (sub pretextul neconformarii la regulile lor) mai ales ca Detech, pe fondul unor neseriozitati de care se plansesera unii clienti, nu le mai dadea marfa acelor magazine care controlau piata si canalele de comunicare de profil. Ei bine, cu toata adversitatea posibila si imposibila din piata si social media, eu am reusit sa-mi fac treaba, sa creez awareness, sa promovez eficient si sa duc, pana astazi, de la aproape zero in piata, marca Detech in top 3 marci de detectoare vandute in Romania (posibil sa fie chiar si locul unu dar evit sa ma impaunez cu ceva de care nu sunt sigur). Anul trecut, in primavara, m-am intalnit la un eveniment de profil in Bulgaria cu patronul principalului magazin advers care mi-a strans mana si mi-a spus ca este incredibil cum am urcat eu, pana la nivelul actual, o marca aproape necunoscuta initial in Romania. Mi-a propus sa lucrez pentru el insa i-am spus ca ma bucur ca in sfarsit ne-am si cunoscut si cam atat. La acest moment, in piata respectiva, am 4 factori adversi foarte importanti iar activitatea mea primeste tot timpul contre de la acerba concurenta a marcii Detech. Ei, si? Treaba merge foarte bine pentru ca imi fac treaba foarte bine si pentru ca Detech face cele mai tari detectoare, asa cum Toyota face cele mai tari masini 4x4 pana in 3.5 tone m.m.a. (ca sa nu uitam teribilul Unimog, de exemplu). Stiu cine sunt, stiu ce pot, stiu ce am realizat pana acum. Si stiu sigur ca voi vinde un bun numar de unitati din Seria 70 in Romania. Am de partea mea, in plus, si avantajul faptului ca, pentru nisa de pasionati sau de firme care au nevoie de masini capabile sa indure abuzuri grave, Seria 70 este un lucru foarte dorit si cunoscut. Si, la cei care inca nu au auzit de ea si de ce poate ea, voi ajunge la fel cum am ajuns la aceia care, acum 5 ani, nici nu auzisera de marca Detech si de fenomenalele ei performante dar care azi sunt fericiti ca detecteaza cu Detech. Daca vinzi rahat, poti face un val la inceput dar apoi sucombezi. Daca vinzi high-quality si te tii bine de treaba asta, vei merge in sus. Nu vorbesc din auzite ci vorbesc din proprie experienta. Am mai trecut prin asta, cunosc aria foarte bine. Imi voi face treaba si voi avea bune rezultate in orice mediu, oricat de ostil. Este 17 ianuarie 2019. Pe 17 ianuarie 2020 voi raporta ce am facut in primul an in slujba acestei frumoase stradanii. Mi-ar placea sa fiu judecat abia atunci, dar la sange. Deocamdata incerc sa incep si stiu ca voi incepe chiar daca inceputul e tare greu, mai ales ca vorbim de produse care nu sunt accesibile oricui desi sunt dorite si de foarte multi care, din unele motive, le pot descrie public drept struguri acri, sub un aspect sau altul. Om trai si-om vedea. Sa nu uitam: revin cu raportul de rezultate pe 17 ianuarie 2020. Tic-tac, tic-tac, tic-tac.... :wink:

Editat de matteo_tgv
Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

@matteo, poti sa ne spui te rog daca motoarele pe benzina sunt compatibile cu benzina aditivata E10(Etanol) ? Este demonstrat ca etanolul produce coroziuni interne motoarelor si distruge garniturile din plastic si cauciuc. Am gasit intr-o publicatie si am extras declaratia oficiala a Toyota :

 

E10 - Toyota sunt compatibile toate maşinile destinate pieţei europene produse după 1998 cu excepţia Avensis 2.0 (1AZ-FSE) produse între iulie 2000 şi octombrie 2008 şi Avensis 2.4 (2AZ-FSE) produse între iunie 2003 şi octombrie 2008 .

 

Motoarele care sunt alimentate cu benzina care are in compozitie E10 au o constructie speciala. Poti te rog sa ne spui daca firma din Germania a adus ceva modificari pentru a compatibiliza masinile destinate altor piete care nu folosesc E10 cu piata Europeana ?

 

Multumesc si iti doresc si eu spor si succes in ceeace ti-ai propus.

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Deci am fost astazi la dealerul Toyota Dello din Rellingen sa vad 'minunea' , si am vazut-o....Am discutat cu un reprezentant vanzari si prima mea intrebare a fost legata bineinteles de motorul benzina si de compatibilitatea cu E10.

Ei bine l-am blocat, a cautat prin hartiile pe care le avea la masina si nimic despre E10. De la firma care s-a ocupat cu aducerea masinii la standardul E6 nu au primit nimic in sensul asta. Eu o iau ca nefiind pregatita pentru benzina Europeana. L-am intrebat daca o pot exporta si inmatricula in Romania, mi-a spus ca masina aia este destinata numai pentru inmatriculare in Germania si nu are COC.

Deci atentie amatorii de seria GRJ 70 cu motoare pe benzina !

 

Interiorul este spartan si prin plasticele'moderne' anul 2019 si-a pus amprenta si pe acest model .Cat priveste pozitia la volan, cu scaunul maxim in spate si volanul pe pozitie maxima sus, picioarele atingeau volanul. Eu ma declar nemultumit de spatiul interior si confortul oferit si in nici un caz nu voi cumpara. Am 1,87 inaltime si 110kg.

Personal am nevoie de mult mai mult confort la volan cand conduc , mai ales ca o fac des si pe distante lungi.

Apoi asa cum vedeti si din poze, ceara data pe sasiu si pe zona de dedesubt este o gluma, probabil ca s-a jucat vreun tanar pe acolo..in nici un caz o protectie de 1000Euro...Posibil totusi sa reprezinte doar protectia minimala din fabrica...si sa vorbesc eu cu 'pacat'.

 

In rest numai de bine, sfatul meu este sa vedeti inainte de a cumpara produsul, ceeace este in poze s-ar putea sa va surprinda nu intotdeauna placut cand o pipaiti si incercati.

 

Numai bine de la Hamburg ,

Adrian.

LC1.thumb.jpg.d844377a459ed2cfc2fe2b475e746b94.jpg

LC2.thumb.jpg.697d056e5c6cbb9b6dd49dfd7b093672.jpg

LC3.thumb.jpg.ef4fbd602179993d6b6a5d7d3a5bdbd0.jpg

LC4.thumb.jpg.65069b61d48b73a44296a812f7f018dd.jpg

LC5.thumb.jpg.88819272107bf76b3b9f883d0f18b4fa.jpg

LC6.thumb.jpg.a20fa0f6289e499ecff9a773f35845aa.jpg

LC7.thumb.jpg.e13e679eaccc7bc5f6420d9154a6c695.jpg

LC8.thumb.jpg.8256af8649849c69a900935640564084.jpg

LC9.thumb.jpg.e89fea1053a5017195ae1314302e8395.jpg

LC10.thumb.jpg.ddd96799885992c05b99688992906c26.jpg

LC11.thumb.jpg.59b52caae2d22a231dd411bd0a57dc19.jpg

LC12.thumb.jpg.932a251c78947b288c8a39952313ff20.jpg

LC13.thumb.jpg.dbc8120fedf8191ce993a2509908aeb9.jpg

LC14.thumb.jpg.125483fcde95ca72acdcbd5af24bddbe.jpg

LC15.thumb.jpg.514994d07b2e857d9b154a66beb03fae.jpg

LC16.thumb.jpg.a5e762bad9dbb7ab754c9a5ad9ad563f.jpg

LC17.thumb.jpg.5a25de7e9b042214484b5a66ddac7c95.jpg

LC18.thumb.jpg.0baf60cd8a020b51ae7394761221a670.jpg

Editat de emanoeladrian
corectare greseli orto
  • Like 1
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Intreb si eu , pentru cine are neamuri sau prieteni care sunt cetateni germani , nu merge o varianta romaneasca ? Masina inmatriculata pe neamt cu numere de D si folosita aci pe plaiurile mioritice. Pentru cine nu are chef sa se cramponeze in faza cu inmatricularea pe Romania.

Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT

Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT

Natura si aventura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Asa am Patrolasul, este al baiatului care are rezidenta in .de.

Asigurarea si impozitul sint comparabile cu cele din Romania, asa cel putin sustine baiatul, masina este EURO 3 2,8l.

Singura problema este ca o duce tot la 2 ani in .de pentru TUV si`mi lasa LC150 in loc! :gr1

Deci se poate daca ai rezidenta la ei.

La fel dupa cum spune el in .de benzina E10 este deja folosita de citiva ani, aia de 95...

Putin probabil sa fie probleme cu masinile noi cu aia dar trebuie cautat.

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Intreb si eu , pentru cine are neamuri sau prieteni care sunt cetateni germani , nu merge o varianta romaneasca ? Masina inmatriculata pe neamt cu numere de D si folosita aci pe plaiurile mioritice. Pentru cine nu are chef sa se cramponeze in faza cu inmatricularea pe Romania.

 

De ce vrei sa complici lucrurile? Colegul Matteo a spus clar ca se poate inmatricula in Romania, eu unul ii dau crezare. Sa asteptam pana cineva de pe forum face primul pas. Oricum in Germania sunt mai scumpe cu cateva mii de euro, daca privesti atent prima poza, vezi ca pe panoplia care poarta de obicei pretul si optiunile nu exista nimic. Totul este la inceput...e posibil sa apara surprize placute sau mai putin placute.

Sa lasam timpul sa vorbeasca si pe colegul Matteo sa dea drumul la business si la vanzari.

 

@Ion_Bumbu Baiatul din Germania a zis bine ca benzina E10 se foloseste de multi ani dar masinile din Germania(si din EU) au suferit niste modificari ca sa o poata folosi. Sa intrebi baiatul daca a auzit scandalul de acum cativa ani..5-7 cred cand cadeau motoarele pe capete din cauza Etanol-ului. La inceput a fost E5...si motoarele au suferit mai putin sau deloc, dar cand au decis sa il inlocuiasca cu E10 a inceput hora. E10, inmagazineaza de 50 ori mai multa apa decat E5 si corodeaza de cateva ori mai repede motorul pe interior si distruge garniturile sistemului de alimentare cu, combustibil.

Constructorii care vand pe piata europeana au adus imbunatatiri constructive si de material ca sa compenseze actiunea 'aditivului' E10, insa marea problema este cand folosesti masini destinate altor zone din lume in Europa. Ele nu sunt pregatite pentru E10.

Ramane de vazut....

Sa auzim de bine.

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Am intrebat despre E10 si mi s-a raspuns ca Germania e plina de E10, ca atat GRJ cat si FZJ duc E10 fara probleme, ca sunt facute sa duca combustibil chiar mult mai rau decat atat. Ca aia prin Africa baga il ele orice, in combinatie cu orice. Ca, daca nu duceau mizeria aia de E10, nu le dadea TUV-ul acte ca sa se poata inmatricula in Germania.

 

Nu este obligatoriu ca toata lumea sa se simta acasa intr-o masina din asta, asa cum nu e obligatoriu ca, daca mie imi place sa gatesc, toata lumea sa faca de mancare ca ar fi, poate, vreo moda. Orice masina are si admiratori, ca si oameni care nu o admira.

 

Chestia aia din poze, de pe sasiu, este vaselina cursa in transport, o fi batut soarele de Dubai tare pe container. Tratamentul anticoroziune arata altfel.

 

Masina aia din poze, merita toti banii, daca ti-o permiti si crezi ca iti poti adapta inaltimea la ea, ia-o si nu mai comenta, este EXTREM de bine dotata, chiar raritate. Numai diferentialele alea blocante pe ambele punti costa cat un Land Cruiser 90 in Romania.

 

S-a pus o intrebare despre rezistenta Seriei 70 la rugina, il las pe inginerul sef de la Toyota sa raspunda la aceasta chestiune, am adaugat subtitle-uri romanesti la clipul asta si l-am repostat, mi-a mers la suflet:

 

Scuze daca am raspuns greu, am lucrat mult la site si inca lucram dar incepe sa prinda forma: http://www.landcruiser70.ro

 

Multumesc pentru urari!

Editat de matteo_tgv
Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Deci am fost astazi la dealerul Toyota Dello din Rellingen sa vad 'minunea' , si am vazut-o....Am discutat cu un reprezentant vanzari si prima mea intrebare a fost legata bineinteles de motorul benzina si de compatibilitatea cu E10.

Ei bine l-am blocat, a cautat prin hartiile pe care le avea la masina si nimic despre E10. De la firma care s-a ocupat cu aducerea masinii la standardul E6 nu au primit nimic in sensul asta. Eu o iau ca nefiind pregatita pentru benzina Europeana. L-am intrebat daca o pot exporta si inmatricula in Romania, mi-a spus ca masina aia este destinata numai pentru inmatriculare in Germania si nu are COC.

Deci atentie amatorii de seria GRJ 70 cu motoare pe benzina !

 

Interiorul este spartan si prin plasticele'moderne' anul 2019 si-a pus amprenta si pe acest model .Cat priveste pozitia la volan, cu scaunul maxim in spate si volanul pe pozitie maxima sus, picioarele atingeau volanul. Eu ma declar nemultumit de spatiul interior si confortul oferit si in nici un caz nu voi cumpara. Am 1,87 inaltime si 110kg.

Personal am nevoie de mult mai mult confort la volan cand conduc , mai ales ca o fac des si pe distante lungi.

Apoi asa cum vedeti si din poze, ceara data pe sasiu si pe zona de dedesubt este o gluma, probabil ca s-a jucat vreun tanar pe acolo..in nici un caz o protectie de 1000Euro...Posibil totusi sa reprezinte doar protectia minimala din fabrica...si sa vorbesc eu cu 'pacat'.

 

In rest numai de bine, sfatul meu este sa vedeti inainte de a cumpara produsul, ceeace este in poze s-ar putea sa va surprinda nu intotdeauna placut cand o pipaiti si incercati.

 

Numai bine de la Hamburg ,

Adrian.

Anunturi ale firmelor de tipul celei de mai sus sunt dintotdeauna pe mobile.de...nu este ceva nou. Sunt unii si din Ungaria, sandlander.com.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

@Matteo..sa nu crezi ca suntem prosti! TUV-ul german nu are treaba cu E10...mai pe romaneste cu ce baga fiecare in rezervor, mai ales ca la pompe in Germania benzina este la alegere E5 sau E10 . In Romania, din nefericire toata benzina de la pompe fie 95,98, sau 100 cifra octanica este E10, adica 10% Etanol. TUV-ul..Dekra...ca si RAR-ul au treaba cu, conditia tehnica a masinii si cu respectarea normelor de poluare conform specificatiilor producatorului. Mai dau un 'ochi' la eventualele modificari tehnice aduse (cazul de fata) sa fie in concordanta cu cele declarate si sa corespunda tehnic dpdv al instalarii si functionarii.

 

Producatorul, in speta Toyota este cel care elibereaza certificatul de compatibilitate cu E10.

 

Ce baga Africanii si alte natii mai sarace in rezervor e treaba lor dar eu sunt sigur ca masinile alea nu sunt masini...si o spune unul care a fost prin Africa de multe ori in ultimii 10 ani.

 

Sper ca cei care cumpara acest nou model adus in Europa, sa fie multumiti si bucurosi in anii ce vor veni de fiabilitatea masinii.

 

Neavand nici un interes sa cumpar acest model si nici sa 'combat' pe acest topic deschis de tine, declar ca ma retrag, aceasta a fost ultima mea postare. Iti doresc succes, sincer !

Editat de emanoeladrian
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Daca nici masinile astea nu mai au fiablitate, atunci nu stiu ce mai are. Poate doar vesnicia :)

 

Despre benzina E10, nu vad cand ne-om umple si noi de ea dar nu se stie niciodata. Eu ti-am spus ce mi s-a spus si, oricum, nu vad asta ca pe un subiect decat daca cineva tot incearca sa fie gica-contra sau daca are ceva de-a face cu struguri acri.

 

Un lucru e simplu: cine isi doreste o astfel de masina iconica si si-o mai si permite, nu sta sa-si bata capul cu toate detaliile cu care m-ai asediat tu in tot cursul acestui topic. Si chiar nu are rost, pe bune.

 

Iti doresc succes in toate si multa sanatate!

Editat de matteo_tgv
Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

 

@Ion_Bumbu Baiatul din Germania a zis bine ca benzina E10 se foloseste de multi ani dar masinile din Germania(si din EU) au suferit niste modificari ca sa o poata folosi. Sa intrebi baiatul daca a auzit scandalul de acum cativa ani..5-7 cred cand cadeau motoarele pe capete din cauza Etanol-ului.

Sa auzim de bine.

 

Baiatul din Germania este baiatul meu cel mare, cel mic tot acolo este.

L`am intrebat, raspunsul a fost ca stie ceva dar de ceva masini vechi si n`a fost interesat de subiect, benzinarele ( STI) lui vad doar Super si Super Plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Actuala Land Cruier Seria 70, acum cu Euro 6 si disponibila in Romania

 

Revin, asa cum am promis, si anunt ca am pus pe site lista cu unitatile service partenere, cu care am incheiat conventii de service pentru garantii, revizii si service post-garantie, urmand ca lista sa se extinda in perioada urmatoare.

 

Totodata, in sectiunea Intrebari Frecvente, regasiti si multe informatii utile.

 

Specificatiile tuturor modelelor si motorizarilor au fost si ele adaugate pe site.

 

Va invit, deci, sa accesati site-ul: www.landcruiser70.ro

 

In zilele urmatoare vom publica si o lista completa cu preturi, echipari si optiuni disponibile precum si alte informatii.

Editat de matteo_tgv
Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
Da, le avem si noi in oferta. Sunt lumini de zi cu LED. Faruri cu LED sau Laser se pot pune dar NU de fabrica. Din fabrica, masinile vin cu faruri halogen, proiectoare ceata halogen si lumini de zi cu LED.
Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare