Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Racord tur/retur - cod piesa ?


Filalucian

Postări Recomandate

Salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru piesa 12 din schema din atasament? Este racordul dintre cinci furtune de tur-retur motorina pentru TD4,se afla inainte de pompa intermediara,cea de langa filtrul de motorina. Sau daca stiti unde o pot gasi? As prefera una noua,in timp plasticul devine casant si se rup foarte usor.

2.thumb.jpg.6f4528a0af341a6785b09726ca9f072d.jpg

1.thumb.jpg.920c6023c2fa36c46c5dd1b37e03d758.jpg

Editat de Filalucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur

 

Salut, ma poate ajuta cineva cu un cod pentru piesa 12 din schema din atasament? Este racordul dintre cinci furtune de tur-retur motorina pentru TD4,se afla inainte de pompa intermediara,cea de langa filtrul de motorina. Sau daca stiti unde o pot gasi? As prefera una noua,in timp plasticul devine casant si se rup foarte usor.

 

Din ce stiu, piesa aia nu e un simplu distribuitor, are si niste supape in interior si se vinde "la pachet" cu niste conducte.

Completeaza-ti profilul asa cum scrie aici: https://forum.club4x4.ro/showthread.php?56810-In-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover

Sunt coduri diferite in functie de anul de fabricatie!

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur

 

Din ce stiu, piesa aia nu e un simplu distribuitor, are si niste supape in interior si se vinde "la pachet" cu niste conducte.

Completeaza-ti profilul asa cum scrie aici: https://forum.club4x4.ro/showthread.php?56810-In-atentia-proaspetilor-posesori-de-land-rover

Sunt coduri diferite in functie de anul de fabricatie!

 

Da,este un distribuitor,nu pare sa aiba nimic in interior,dar nu l-am taiat sa vad. Conductele sunt cele care duc spre rezervor si spre motor. Ai idee unde gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur

 

Da,este un distribuitor,nu pare sa aiba nimic in interior,dar nu l-am taiat sa vad. Conductele sunt cele care duc spre rezervor si spre motor. Ai idee unde gasesc?

 

Codul kit-ului este WJP000800

Din pacate, nu vad unde ai putea gasi. Cauta si tu pe Google codul, poate ai mai mult noroc.

Altfel, doar la dezmembrari!

 

Bafta.

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur - cod piesa ?

 

Piesa aia este si in magazinele din Romania cod(de BMW): 16121184632

 

16121184632.jpg

Editat de sierrafery

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur - cod piesa ?

 

Multumesc pentru ajutor, am gasit si kitul la 2600RON :cn

Piesa propusa de sierrafery este de pe BMW si e diferita de cea de pe Freelander,dar probabil ca functioneaza.

O sa merg pe una din dezmembrari si de data asta si daca nu tine o voi incerca si pe asta.

IMG_20190121_162156.jpg.6569e6577697a0bdd34dab3f426024ef.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur - cod piesa ?

 

Piesa propusa de sierrafery este de pe BMW si e diferita de cea de pe Freelander,dar probabil ca functioneaza.

Motorizarea de Freelander e de BMW daca nu stiai iar codul l-am gasit pe baza numelui piesei din RAVE pe site dedicat piese LR ca fiind pt Freelander 1 Td4 dar scrie ca LR nu o vinde separat: http://www.brookwell.co.uk/products/FREELANDER_1/all/TD4_2.0_DIESEL/Fuel_and_Air/Fuel_Hose/Fuel_Connector_Valve

Editat de sierrafery

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Racord tur/retur - cod piesa ?

 

Da,stiu ca motorul este de BMW si eu am gasit piesa asta dar este diferita fata de ce este pe masina efectiv. Conductele la Freelander sunt de Nylon cu un strat de cauciuc la exterior,mufa are inca trei umeri sau piedici de blocare si se monteaza cu o scula speciala pentru presare la rece. La BMW conductele sunt de cauciuc,se introduc si se strang simplu cu un colier. Dar in caz de nevoie cu siguranta se poate adapta si pe Freelander.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare