Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope pentru Pinin ?


PP2000

Postări Recomandate

Salut...m-am gandit sa nu mai deschid topic nou....ca intrebarea e inrudita: pot pune gume A/T 225/60/17 pe un pinin 2.0 GDi, 5 usi, nemodificat? exista risc sa atinga pe undeva?

Ca sa ma si explic...l-am luat cu jante pe 17 cu latime 8J...deci nu pot pune 215/60/17..asa cum mi se parea mai normal de altfel.

225 latime minima..janta 17....am vazut ca exista niste Yokohama GEOLANDAR A/T G012...pe marimea asta. Nu mai stiu daca am mai vazut si ceva A/T de la General (grabber). Me aparat vreau sa fie cu M+S

Daca are cineva marimea asta si-mi poate da o parere avizata..tare multumesc. Pot avea probleme la RAR?

 

Si daca tot am inceput sa-mi spun oful..o sa scriu mai intai aici..pana sa fac topic separat: are cineva o cheie din aia fabuloasa de bujii (pilita...subtire-n carne..bla bla). Stau cu bujiile in portbagaj. Se recompenseaza cu bere ;)

Sau sa-mi spuneti unde sa dau o fuga sa le schimb?

 

Multumesc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope pentru Pinin ?

 

O regula nescrisa, cel putin a forumului nostru, este aceea de a nu amesteca subiectele, deci nu e absolut nicio problema daca deschizi un topic nou pentru ce ai de intrebat.

Evident, din cauza faptului ca foarte multe intrebari isi au deja raspunsul in topicurile deschise deja de alti colegi, recomandam utilizarea functiei "Cautare avansata" inainte de a deschide un topic nou.

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?56883-Tutorial-functii-forum&p=790963&viewfull=1#post790963

 

Acum, desi ai ti-am creat un topic nou pentru intrebarea tat referitoare la anvelope, ai amestecat si rugamintea cu cheia de bujii....:al

 

Gandeste-te asa : daca tu ai nevoie de o informatie anume si gasesti un topic care are in titlu subiectul care te intereseaza si apoi gasesti acolo, disparate, amestecate, cam 10-15% informatii utile, iar restul....balarii ! Iti convine sa pierzi timpul aiurea citind balariile ...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope pentru Pinin ?

 

O regula nescrisa, cel putin a forumului nostru, este aceea de a nu amesteca subiectele, deci nu e absolut nicio problema daca deschizi un topic nou pentru ce ai de intrebat.

Evident, din cauza faptului ca foarte multe intrebari isi au deja raspunsul in topicurile deschise deja de alti colegi, recomandam utilizarea functiei "Cautare avansata" inainte de a deschide un topic nou.

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?56883-Tutorial-functii-forum&p=790963&viewfull=1#post790963

 

Acum, desi ai ti-am creat un topic nou pentru intrebarea tat referitoare la anvelope, ai amestecat si rugamintea cu cheia de bujii....:al

 

Gandeste-te asa : daca tu ai nevoie de o informatie anume si gasesti un topic care are in titlu subiectul care te intereseaza si apoi gasesti acolo, disparate, amestecate, cam 10-15% informatii utile, iar restul....balarii ! Iti convine sa pierzi timpul aiurea citind balariile ...?

 

ai dreptate. probabil ce frustratrile legate de faptul ca nu mi-am putut valida contul acum vreo 3 saptamani cand am intrat prima data m-au facut sa scriu tot ce aveam de scris.

o sa incerc sa tin cont de ce ai scris mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare