Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

DAIHATSU FEROZA


RADU DOM

Postări Recomandate

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Comunitatea Jimny este mult mai mare, vezi activitatea pe facebook, este o masina mult mai modificabila sa zic asa decat feroza, piata de accesorii offroad este mult mai vasta, gasesti kituri de inaltare de la 1000 ron pana la fara numar,punte rigida fata spate, poti pune blocanti ,se gasesc pe piata de la mai multi producatori.Intradevar ca spatiu ,jimny sta mai prost,dar nu e atat de mare diferenta.In plus isi pastreaza valoarea de revanzare aproape de pretul de achizitie in cazul masinilor second hand.Probabil parerea mea este subiectiva din prisma unui fost posesor de jimny(prima mea masina 4x4), am intrat in posesia Ferozei printr-o conjuctura, dar nu regret deloc.Sfatul meu este sa cauti o feroza in stare tehnica buna, dar la un pret mai ok undeva la 2000-2200 euro, cu rabdare vei gasi una in mintile iei si in banii astia( eu pe a mea am dat 2200 euro inmatriculata, fara probleme mecanice iar rugina foarte putina.Cu toate astea a papat peste 2000 euro in inbunatatiri : suspensie, anvelope, flanse,MRL-uri,jante, bare metalice , roof rack,overfendere etc.)

"If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

@ccristian2003 daca esti din Bucuresti poate vrei sa vezi masina mea, ai mici chestii de rezolvat la ea dar baza este buna, vreau sa renunt la ea, in mai ii expira itp si nu are asigurare.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Poti alege un Daihatsu Rocky daca vrei punti rigide. Eu inca nu m-am hotarat sa il dau pe al meu chiar daca sta cam degeaba in ultima vreme.

 

Dezavantajul la Rocky este cilindreea. Ignis nene poate ne vedem ca a iesit soarele. Scaote Rocky ca se pune praful pe el. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Dezavantaj? Eu vreau sa trec la un 3.2 :) Am mai iesit asa cu ea pe aici pe langa Bucuresti.

 

Pai nu e dezavantaj impozit de 2400 de lei fata de 100 de lei?:)) Ar mai fi si consumul.

Dar depinde cum o folosesti. Daca mergi rar cu ea, nu se simte consumul la un motor de 3 litri. Daca mergi mai mult, e alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)

 

Man tu nu mergi aproape deloc cu el, de unde stii tu cat consuma exact?:))) Eu zic ca in Bucuresti nu scade de 13 14. Oricum, al tau e 2.5 vm parca din cate retin. 2.8 de daihatsu nu stiu cum e in comparatie cu ce ai tu. Sunt laudate prin Anglia, ca pe acolo sunt foarte populare fourtrakurile.

Cat despre bagat piciorul in ea, eu pot sa pun pariu cu tine pe o lada de bere ca nu faci la sprint 1.6 benzinar. Te bagi?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.

Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DAIHATSU FEROZA

 

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.

Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)

 

Pai in rampa ce rost are, e diesel..cuplu dublu .. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare