Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topic de prezentare a membrilor

ALF-DMAX

Recommended Posts

Re: Topic de prezentare a membrilor

Salutare! :hi

Sunt AlexB din Ploiesti. Inca nu detin vreun utilaj 4x4, dar sper ca in curand sa am unul. Experienta off-road ioc si mecanica tot cam pe acolo. Am descoperit acest forum tot cautand cei ala "diferential blocabil" si cam ce inseamna un utilaj 4x4 adevarat. Ma framanta de mult timp dorinta de a intra un pic in noroi si trebuie sa ma documentez... ca sa iau mai intai un acaret si pe urma sa vedem si cum sta treaba in noroi. Vara trecuta am traversat de la v Oltului pana la Petrosani (pe la Voineasa, L. Vidra, Ob. Lotrului) cu loganu din dotare. Nu m-am multumit cu atat si am traversat si din Petrosani pana la baraj Motru (iesire prin Pades, Baia de Arama) prin pasul Jiu-Cerna (drumul spre v. Cernei era blocat). Am mai facut si prin Apuseni ceva drumuri off-road usor tot cu loganu ca nu m-am putut abtine. Putin a lipsit sa fac transalpina (saracu logan ce-i patea scutu de otel)

In concluzie trebuie sa-mi protejez loganu :wink: luand un Jimny cred. NEAPARAT!

Jimnyholic inside :j

Salutare! Eu sant Robi din Cluj sau CJ-87-SRA. Posesor de Toyota Hilux cu care am umblat prin toate rapele din Transilvania si nu numai. As putea sa zic si pasionat de off-road. Din pacate nu pot sa atasez poze nu stiu dc nu merg dar o sa atasez in curand.

Don't hate the player, hate the game!

Toyota Hilux Vigo 3.0 D4D

Salutare!!! sa ma prezint...Adina(tweety)!sunt o micutza fana a off-road-ului :-P, nu am carnet(inca)....soo,cine are nevoie de copilot... :p :b :wink: :h5

abea acum am citit postul :)....asa copilot cine n'ar vrea ( foto) :bannana

🏁-Fără un 4x4 ,,viața e pustiu”

Salut

sunt din constanta si printre putinii de pe forum care nu au inca 4x4 :cr1

tocmai de aceea m-am inscris pe forum, sa aflu parerea celor care se pricep ce trebuie sa aleg pentru a remedia situatia

dan

Salutari tuturor membrilor acestui forum . Numele meu este Ionel Silvestru , sunt din Barlad si am o Toyota LC120 din 2008 .

Citesc de mai mult timp postarile de acest forum si am reusit sa-mi imbogatesc cunostintele despre masinile 4x4 . Interesul meu pentru masinile 4x4 a venit datorita altei pasiuni (cea mai importanta ) : vanatoarea .

salutare tuturor.un forum cu membrii care intr-adevar stiu cu ce se mananca acest fenomen numit automobilul de teren!din pacate nu posed un 4x4,m-am bagat de multe ori cu atv-ul in padure si sunt innebunit dupa iesirile in mijlocul naturii la aer curat si in paduri unde nu aud nebunia zilnica din bucurestiul plin de blocuri,de betoane, de gaze...din pacate o problema de sanatate nu mi-a mai permis sa ma urc pe atv si ma limitez doar la a privi de pe margine...mi-ar place sa particip la iesirile organizate de voi,am citit 90% din forum si sunt chiar impresionat,poze multe,filmulete,oameni care se ajuta intre ei,buni cunoscatori intr-ale mecanicii,ale tehnicii de condus off-road.masini modificate calumea,se vede.cine stie,cunoaste.despre mine:30 de ani,din Bucuresti,toata lumea ma stie cu numele de Gogon,de 10 ani activez in domeniul auto,pasionat de tot ceea ce merge pe 4,6,8 sau mai multe roti,fiarele sunt viata mea.va doresc tuturor mult noroi,masinile sa nu va lase niciodata si spor la proiecte noi,le astept cu nerabdare evolutia. :rsp :rsp :rsp

Guest Dantess

Va salut si eu!!!

E prima oara cand postez in acest forum,sper sa ma descurc!

ma numesc Bogdan,am 37 ani,craiovean,si sunt un posesor nou de Land rover Frellander!!!fabricatie 2002,motor BMW TD4,cutie automata!!!Imi doresc de mult sa cumpar o asa masina dar din diverse motive nu am reusit!!Sper sa gasesc si eu in Craiova,colegi din aceasta breasla!!!deocamdata atat,si va multumesc pt primire!!!Bafta!(SCUZELE DE RIGOARE PT CA POSTEZ ASA DE TARZIU!!!)))

Guest exploratorul

salutare tuturor membrilor din acest forum

sint nou pe aici ,si as vrea sa va spun doua cuvvinte despre mine, ca asa e frumos cind intri intro casa noua

-sint din DEVA numele meu este CORNEL ,,SI VA POT ZICE CA UNA DIN PASIUNILE MELE DESCOPERITE RECENT ,ESTE OFFROUDUL SI SPORTURILE EXTREME, SI ALTELE ACUMA IES LA IVEALA O DATA CU VIRSTA , ACUM URMEAZA SA LE DESCOPAR :h5

-POSED UNA BUCATA MITSU. PAJERO DIN 1990 ,ESTE PREGATITA PT. offroad ridicata cit sa putut de mult ,dotata cu troliu horn de 4,3 tone schimate barile fata,spate,cauciucuri SIMEX, ............ si mai urmeaza :bannana

-un mesaj pentru membrilor din judetul HD. in special pt. cei din DEVA le transmit sa vina sa bem o bere :happy :happy :happy la bar JOLIE pe teresa , sa ne cunoastem, acolo in parcare va vedea faimuasa masina(MITSU PAJERO) a exploratorului. adica EU

-dupa cum am vazut ,din pacate ,nu sint prea multi membri din deva :cl :p

-astept sa ne intilnim si sa organizam o iesire

cu stima va salut pe totii cei prezentii- si absentii!!!!!!!!!!

Guest horica

Ma bucur foarte tare ca am gasit forumul acesta!

Sunt Horia din Alba Iulia, proaspat imbolnavit de sindromul offroad-ului, momentan am un SUV care nu merita mentionat aici pentru ca nu are nimic in comun cu offroad-ul, dar tocmai de asta m-am incris aici, pentru a-mi imbogati cunostintele referitoare la offroad-ul adevarat.

salut. ma cheama codrin, sunt din iasi si detin un nissan patrol Y61 GR din 2000, 160CP. ocupatie de baza: umblat pe dealuri (lucrez in cadastru).

m-am saturat de hotii astea de mecanici........

Salutare noi prieteni,

sunt Cristi Tanase, am 34 de ani, Bucuresti... si "din cauza" unui prieten :P am ajuns si eu in lumea 4x4... si aici sper sa raman mult timp de acum inainte, cat o tine noul utilaj achizitionat din UK si cu care am batut 2750 de km de miercuri saptamana trecuta pana sambata dupa-amiaza.

Nu ma pricep eu foarte mult la off-road (dar citesc si invat constiincios), la mecanica iar nu e in domeniul meu... daca e nevoie de schimbat "o cutie de viteze" la un calculator, de "remapat" vreun soft aici e lumea in care activez... asa ca ce sa zic, o sa pun intrebari numa' numa' si sa nu va prind ca radeti pe sub musteti de mine, ca va prind oriunde in padure si noroi v-ati ascunde :ypu

Asa ca ma duc sa fac si topicul de prezentare mai pe lung (sau mai pe larg, cum era vorba normala, numa' ca nu se potriveste) ... pentru ca al meu utilaj este Mitsu Pajero LWB 1991 2.5td intercooler JDM... asa ca e mai mult lung decat lat, sper ca ati inteles metafora :)

KAMIKAZE TEAM

:W

salutare tuturor!

ma numesca Styuk Catalin sunt din Filiasi(dolj)

am 16 ani si sunt pasionat de tot ce are motor(special masini),imi place off-road-ul dar si viteza.

pasiunea de off-road a evoluat de cand am un Frontera '96(de fapt tata are;)).

super forum si sper sa ma acceptati printre voi in ciuda varstei

P.S sunt nerabdator sa fac 18 ani

http://jurnaldeghidon.blogspot.ro/

Never ride faster than your guardian angel can fly:ih

Salut

Numele meu este Stefan Dobrescu.

.

Bine venisi...asa se mai mareste nr de fronteristi si lumea isi mai schimba parerea de offroaderul de catifea numit OPEL FRONTERA care nu este altceva decat un Isuzu in alte haine.

PS- Bravos pentru traseul de la Cheia unde am inteles ca Stelea a iesit fara trolieri de unde masini cu pretentii si super preparate au iesit cu troliul in bot :h5

I'm a rolling thunder ,pouring rain,i'm commin on like a hurricane

Guest daneza

Buna ziua,

Ma numesc Daniela si sunt din Bucuresti. Nu sunt fan 4x4, dar am intrat pe acest forum pentru a gasi raspunsuri in ceea ce priveste achizitionarea unui suv. Imi cer scuze membrilor pentru ca nu m-am prezentat, inainte de a posta intrebarile care ma interesau. Multumesc pentru amabilitate celor care au raspuns intrebarilor mele. Am detinut un Nissan TerranoII, benzina, 2.7l, pentru aprox 1 an, si care mi-a placut doar atunci cand mergeam pe teren foarte prost (nu pe munte).

Actualmente am un bmw seria1, si vreau sa cumpar un suv potrivit pt munte(off road) si sosea, renuntand la bmw.

O zi buna tuturor!

:W daneza! Uite asa, din intamplare, ajungi sa te molipsesti cu virusul asta... Si incet incet, o sa incepi sa modifici la masina de teren pe care vrei sa ti-o cumperi :banana

Mmmmm... NISSAN!

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

- Off Road Club Sibiu -

Guest avigi

Salutare tuturor sunt fericitul posesor de Suzuki Samurai de numai 3 zile.Mi-am rupt roata la Dacia cu tractiune integrala in Retezat si vreau sa ma alatur voua .Am 41 ani si iubesc off-road de 42 ani :grin: L-am cumparat fara sa clipesc si fara sa-l testez cred ca asta inseamna dragoste la prima vedere. Va saluta Gigi si mica lui Bestie.