Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topic de prezentare a membrilor

ALF-DMAX

Recommended Posts

Salut!

Ma numesc Costin, conduc alternativ motocicleta sau masina 4x4, de voie, de nevoie, pana unde drumul devine poteca, de unde prefer totusi alte modalitati de deplasare 😊

Salut, sunt Mihai , locuiesc in Curtea de Arges si sunt proaspat posesor de Samurai.

Este luata ca a doua masina si destinata unui proiect de restaurare si iesiri la off road. Nu am mai facut iesiri dar dupa o tura cu un prieten m-am indragostit de ea !!

Salut. Sunt Traian. Dețin doar mașini 4x4, deci asfaltul nu este prietenul meu cel mai bun. 🤣

Buna ziua,mă numesc  Marco, pana acum am fost posesorul a 3 Suzuki Vitara si o Toyota Rav4 Montana, dar vreau sa trec pe o Toyota Land Cruiser j90.

Bună ziua si mulțumesc de accept.

Mă numesc Dan și sunt posesorul unui Aro 244 cu motor de Brasov. Masina are in jur de 8000 km și este din 1993. Are ceva rugină prin fața,  pe la uși,  dar nu mult. Incerc s-a i montez o servodirectie si sa o aranjez cat pot. M-aș bucura să găsesc o susținere din partea colegilor forumisti, în special ceva foto cu suportii de la casetă de direcție.

Multumesc frumos. 

Bună, 

Sunt Diana si sunt in cautare de un 4X4.  M-am inscris pentru a afla mai multe informatii sa pot face o alegere informată. 

Salutare Sunt Costin si detin un Pajero din 2007 la care

mi se aprinde  martorul ASC OFF pe lângă cel de check engine.

Nu mai trage peste 80 nici de frică, iar în pante nu trece de 50.

• 2 weeks later...

Salutare tuturor,

Numele meu este Cosmin, sunt din Bucuresti si sunt mare iubuitor de natura, intr-o fuga continua de asfalt.

Nu am experimentat pana acum off road-ul din perspectiva unei masini 4x4, am iesit doar cu ATV-uri/quad-uri/moto enduro. Sunt convins insa ca este suficient sa ies o data cu un off roader veritabil si nu mai scap de microb.

De curand sunt posesorul unui Nissan Pathfinder R51 din 2012, cutie manuala, cu motor de 2500 de cm3 si 190 de CP  care va fi folosita cu rulota on road si doar off road usor spre mediu.

In incheiere, vreau sa va multumesc pentru primirea in aceasta comunitate.

Salutare. Sunt Marius, am un Landcruiser J70 din 87 și m-am înscris pe forum pt a cere sfatul  celor care se pricep dacă merita sa trec de la Toyota la G Klass. 

Salut!

Numele meu este Mirel si sunt la inceput in domeniul OFFroad. Mi-am cumparat un Jeep Cherokee KJ 2.8 CRD Autoutilitara cu 4 locuri in acte inaltata cu suspensie IronMan. Momentan o sa tin masina pt daily si offroad usor, plimbari prin natura, pe la munte etc sa inteleg fenomenul si sa invat sa merg pe teren accidentat. Dupa probabil o sa trec la ceva mai mare. 

4C077BAC-0377-474D-A237-0D282B8754CD.jpeg

DACADC3F-CE13-407B-A046-ABF707AF9EE7.jpeg

Edited by iMirel094
Am uitat de poza

Buna! Sunt Levi din Miercurea Ciuc, am  un Feroza (1992) de patru ani si mai recent un Pajero II 2.5D (2004).

*am mai avut utilizator aici pe forum, dar adresa de email a fost desfiintat si nu pot sa intru cu datele respective