Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Topicul de prezentare al membrilor


ALF-DMAX

Postări Recomandate

Salut !!

 

Ma numesc Alfonso, sunt off-roader spaniol si am ceva timp de cand muncesc in Romania, Masinuta mea este o ISUZU Dmax 2006. Daca ai un locul pt mine vor fi fericite !!! 😁

 

Cu stima si respect.

 

ionutzt a spus:
holla:grin:

imi place masina ta dar nu am mai vazut pana acum. E cumva inrudita cu alte masini?

 

Merci 😁

 

Masinuta este 100% Isuzu, motorul este 3.0l cu 130 Hp Common rail, merge pana 2 ani si 80000 de km (sumatate facuta offroad), e masina puternica, rezistenta si usor transformabila daca suspensia este facuta la fel ca din Trooper, stiu ca noul model 2007 se vinde in Romania.

 

Imi pare rau ca nu vorbesc romanesti mai bine 😉

 

Multumesc pt ospitalitate 😄

Open mind for a diferent view.... and nothing else matters
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 8,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator castalau

Topic de prezentare a membrilor

 

salut sunt manolo si sunt nou intre voi! sper sa-mi iau o hilux cat de curand si sa il bat la cap pe max sa mi-o prepare! cred ca de 2 ori pe luna la salar si avans! salutare

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Prezentarea membrilor o problema?

 

buna seara tuturor, pt ca nu vreau sa dau nastere altor discutii despre cine sunt si ce fac etc...postez aici (chiar daca ultimul post a fost facut prin octombrie parca...

nume: Gui Michel

locatie: Timisoara

masina: mitsubishi pajero 2,5 turbo diesel intercooler, an 94,long body (7 locuri)

ocupatie: psihopedagog,

hoby: mecanica, pescuitul, muzica, si nu in ultimul rand off road-ul (mai moderat, asa, dupa buget...)

un alt motiv pt care am postat datele mele este ca si eu consider ca intr-o discutie care se vrea a fi cel putin amicala e musai sa sti cu cine �parlesti� :hi

daca cineva vrea sa se foloseasca de datele astea pt a face rau... nu are decat, sunt cu sufletul impacat in fata tuturor asa ca asta sunt.. :wink:

mitsubishi pajero SWB/ opel vectra.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Prezentarea membrilor o problema?

 

sall sper sa fi nimerit unde trebuie, ca ma tot chinui sa gasesc unde se scriu msg-urile Daca am nimerit bine vroiam sa ma prezint putin Sunt ionut [crazy_be] sunt din Buc si conduc un Patrol din 82 anu de fabricatie si ma chinui sa invat tot mai multe despre off road Ma dau cand am timp cu sefu meu , cel mai bun prieten , el se da tot cu un patrol gr si poate in scurt timp vom reusi sa ne cumparam cate un samurai, sa ne rupem capu si mai tare , pacat ca nu pot posta poze ca sunt foarte mare si nu mi da voie sa le incarc . CINE ARE CHEF weeknd-ul viitor iesim la un traseu cine vrea sa vina e bine venit , sper sa ne strangem cat mai multe masini si sa ne inamolilm cat mai mult Va salut si vb daka se baga cineva ! :banana

  • Like 1
audi s4 1.8 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic de prezentare a membrilor

 

Noii membri isi pot face prezentarea numai in acest topic.

Prezentarea poate sa contina maxim doua poze cu autoturismul dumneavoastra.

Fiecare membru nou are dreptul la un singur post in aceasta sectiune.

 

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator carlo 4x4

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutari, ma numesc Florin am 30 ani si sunt foarte pasionat de off road , am achizitionat recent un nissan patrol y 60 scurt, urmand ca in maxim o luna sa reusesc sa ii fac toate modificarile necesare pt. a participa si eu alaturi de voi la iesirile de la sfarsit de saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Eu sunt Marian, iubitor de noroi ... mai ales daca am o masina sub mine :grin: . Nu conteaza de care :twisted:

Am crescut la tara printre "FIARE".

Am inceput cu un ARO pe care il chinuiam pe campuri dar il si reparam singur. La 19 ani ii stiam si cel mai mic surubel.

A urmat o NOVA care, credeti-ma pe cuvant, desi e o 4x2 are reale abilitati off road :twisted: ... si la fel, o desfaceam si o faceam la loc cu ochii inchisi (10 ani am avut timp sa o invat) Din august am o Toyota Hilux noua pe care am reusit deja sa o "descalt" din cauza unei "piruete" pe noroi. Nu am participat pana acum la nici o intalnire off road dar sunt nerabdator sa o fac. singura mea "durere" este ca inca nu am caucioace corespunzatoare ... inca. Sper sa rezolv problema cat de curand. Am sa pun o poza cu Hiluxul dar si cu un alt 4x4 mai extrem :grin:

Salutari lui kadan si multumesc pentru invitatia in clubul 4x4.

Daca nu risti nu pierzi,

dar nici nu castigi.

Roky pan' la moarte. ( a lui bineinteles :grin:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator muscaluilie

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut pe toata lumea si imi pare bine ca pot fi alaturi de voi.

Sunt medic veterinar si lucrez pe teren detin un Jeep Cherokee 2,5 TD din 2000 super masina dar din pacate mecanicii de la reprezentanta nu se pricep de loc la ea.

As fi incantat sa ne cunoastem si in realitate nu numai pe sit.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salutare tuturor !

Ma numesc Catalin ,sant posesorul unui nissan terrano2 inca nemodificat si ma bucur sa pot fi alaturi de voi !Inca nu am participat la vreo expeditie organizata off road dar am cautat o cu lumanarea singur si am constatat ca mi place !Ce sa va zic am reusit sa ma rastorn undeva pe la Padina Bolboci in zapada am ramas intepenit de cateva ori prin noroaie in fine singur e destul de periculos ,asa ca astept cu mare interes sa particip alaturi de voi... :) ex de taseu practicat :(sper sa nu rada nimeni de mine :ypu )traseul pe langa calea ferata ce pleaca din statia CF Pasarea directia spre Constanta si ajunge dupa 15 km la linia de centura a Bucurestiului,pe camp prin noroaie ,criminal dupa parerea mea .cam cu treburi de astea ma ocup eu de obicei asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator oblio2008

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut .... :hi

 

Dupa lupte seculare am reusit sa-mi activezi si eu contul sa pot intra normal si pe usa din fata in forum....

 

Sunt Cristi, casatorit cu o fetita (11 ani) si sunt posesor de 4x4 de prin 1996 si am trecut prin mai multe incercari (daca pot spune asa...)

 

- Jeep Cherokee 2,1 TDI prim amasina 4x4....super eleganta dar puturoasa rau...

- Jeep Grand Cherokee cu 6 "copii" la masa in line....4x4 full time....dar cam costisitoare...

- NIssan Patrol GR (care e de vanzare acum!!) 2,8 TDI...o masina cu cel mai lung stat de plata la mine....

 

acum sunt proasatul posesor al unui Y61 "blond" 3,0 TDI....automata....

 

 

cam atat....mai vin si cu detalii

 

http://i415.photobucket.com/albums/pp23 ... 009047.jpg

 

http://i415.photobucket.com/albums/pp23 ... 009044.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dawiana

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut tuturor ! bine v-am gasit . Sunt Radu de la Satu Mare (ca vad ca se poarta asta cu "DE LA") sunt de ceva timp posesorul unui FEROZA din 90 cu motor de 1600 si 16 valve . Am reusit sa-l incalt pentru OFF-ROAD si sa-l testez pe meleagurile Satmarene si cred ca dupa ce mai lucrez putin pe la el am sa provoc orice masina de dimensiunile EI ! Glumeam !!! :banana :sr Ok este buna pentru inceput si sper ca in cel mai scurt timp sa pot intra in posesia a ceva mai adevarat ! ADEVARAT Forum ! Felicitari MAX nu credeam ca o sa poti acapara atatia membri si observ ca tot mai apar si asta e un lucru care ne bucura foarte mult ! Se vede per ansamblu o crestere destul de mare a oamenilor " CARE AU O OCUPATIE " si o spun deoarece pana nu am luat FEROZA ma cam plictiseam , dar acuma nu mai am timp sa ma plictisesc , pe bune ! Si tot pentru MAX te rugam anticipat sa ne scuzi pentru intrebarile noastre care nu sunt la locul lor sau care te deranjeaza dar sti si tu cum e nici la o nunta nu poti multumi pe toata lumea . MULTUMIM !!! :bravo :bravo :bravo

Iar in legatura cu dorinta acelor cativa care detin DAIHATSU ce zici MAX se poate rezolva ceva cu privire la un locsor si pentru noi la sectiunea Masinile noastre sau ca si ale noastre ? :sr

Inca odata multumim MAX pentru tot ce faci pentru noi si tine-o tot asa ! :bravo :clBitmap-0.bmp[/attachment:1qflqn7y]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ichim Florin

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut si bine v-am gasit.

Desi m-am inscris in toamna, ma prezint abia acum. Pentru asta va rog sa ma iertati, dar m-am obisnuit destul de greu cu forumul.

Ma numesc Florin Ichim, sunt din Moinesti, jud. Bacau. 40 ani. Stabilit jumătate in bacau jumătate..pe drumuri. Casatorit. 2 copii.

Trecutul meu off road a inceput in 1991, cand m-am angajat la DRTv, actuala Societate de Radiocomunicatii- Sucursala Iasi, Statia Tv Comanesti, si unde am visat toata copilaria si adolescenta sa lucrez. Situata sub 1500 m altitudine, aceasta statie beneficiaza de unul dintre cele mai greu accesibile drumuri de acces dintre statiile tv de altitudine, cu toate ca intre 1996 si 2007 a beneficiat de lucrari de intretinere si reparatii anual. In anii 2004 si 2005, in timpul inundatiilor de pe Valea Trotusului, drumul a fost rupt in mai multe locuri determinand schimbarea continua a traseului de acces.

In toti acesti ani m-am ocupat, prin cumul de functie dar si prin voluntariat de accesul personalului si aprovizionare, utilizand tractorul din dotare si, cativa ani, ARO-ul personal, intr-un regim de lucru de 3 saptamani pe luna.

Am trait mai mult pe munte, intr-o comunitate restransa si unde rezolvam, aproape intotdeauna, in echipa, cu forte proprii, problemele noastre. A fost o scoala de viata pentru toti, mai ales ca aici am invatat cel mai bine ce inseamna sa ajuti dar si sa fii ajutat, tocmai cand "da oala-n foc". Partea frumoasa era ca traiam o aventura continua. Fiecare anotimp era asteptat pentru ceva anume, cu bucurie, dar si cu teama, pentru ca debuta totdeuna spectaculos si irepetabil, creand un spectacol cum numai natura stie sa-l faca. Dar, primavara , in luna aprilie, e cel mai frumos cand cobori de pe munte, mai ales dupa ce ai stat 2 saptamani acolo. Parca traversezi coloana timpului si treci prin diferite ere istorice: de la zapada si gheata, la tuleie de iarba si copaci uscati, la floricele mici, albe, rosii sau albastrele, firave si speriate parca de piciorul strain, la muguri semanati de o mana cereasca in copaci abia treziti din hibernare, la frunze si flori noi si crude imprastiate prin poieni tacute, ultima priveliste frumoasa fiind gradinile proaspat arate si semanate, cu pomi curatati si varuiti din jurul casutelor mici de tara. Spectacolul se termina brusc si tembel cand dai in lumea oarba si cenusie a orasului, a carei majoritate nu cunoaste si apreciaza ce se intampla dincolo de ea.

In aceasta perioada am facut totul din pasiune, cu daruire, atat in plan profesional cat si personal. In 1999 am descoperit zborul cu parapanta iar actualmente sunt instructor-examinator de parapanta si pilot de motoparapanta, bucurandu-ma de binecuvantarea de a privi spectacolul mai inainte descris, de sus. Zic eu pentru a ma lamuri odata pentru totdeauna cum ii aparem oare, noi oamenii, lui Dumnezeu.

Pentru a ma ocupa mai mult de familie, din toamna lui 2007 m-am disponibilizat la cerere, pastrand si-n prezent o buna colaborare cu aceasta intreprindere si mai ales cu fostii mei colegi.

M-am dedicat Clubului Sportiv Aeromontan "Cer Senin"-Comanesti pe care l-am infiintat impreuna cu cativa prieteni in 2005, si la care, in cadrul sporturilor practicate, am trecut si offroad-ul, totusi vechea mea pasiune, chiar daca mula vreme nici nu stiam ca asa se cheama.

Momentan posed si folosesc un Nissan Terrano 1 Freeway, 2,7 TD, 5 usi, adus de mine din Germania si inmatriculat in Bulgaria.

Modificari: body lift "custom made" 8cm, jante aluminiu JJ 8,5x15 ET -35, overfendere, crosscountry 265/75x15

In proiect: Decupare aripi; bare fata-spate tip ARB, tot "custom made"; gume copie Simex 31 sau 33, si troliu.

Dorinte: sa am sanatate si minte sa ma pot intoarce intreg in fiecare zi acasa la familie si sa pot visa in continuare la parapante, Land Cruiser-uri, Patroluri, G-uri, Pinzgauer-uri si Unimog-uri. Si poate intr-o zi…cine stie?!

N-am participat pana acum la nici o intalnire, concurs de offroad, dar sper s-o fac de acum incolo.

Ma inscriu pe acest forum pentru a afla mai multe despre offroad, mai ales ca am remarcat printre dumneavoastra, citind diferite mesaje, persoane foarte documentate teoretic si practic.

Am in proiect 2 evenimente pe care sa le organizez cu „ Cer Senin� anul acesta si care sa includa si invitatia generala catre offroaderii din Romania de a vizita meleagurile bacauane. Mai ales ca de noroi nu ne plangem niciodata.

Promit ca pozele le postez maine.

Bucuros de cunostinta si cu adanc respect, Florin Ichim .

Tel. 0757920884, 0728738835.

www.cersenin.ro

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna tuturor membrilor clubului ma numesc GABRIEL SIMIRAD (38 ANI) din BRASOV de profesie mecanic auto;posesor de agregate marca ARO 244 doua bucati si un 320 , momentan doar un 244 (din2000) este functional 100% dotari (motor brasov; 4x4 functional;diferential spate blocabil;troliu HORN 12000LB la care mai am citeva finisaje de facut ;etc....Celelalte detali le vom discuta cu placere pe topicurile cu specific !!![attachment=0]P1030590.JPG

Offroad Team ARO

,,ARO 244 AUTOUTILITARA" ,( AR0 320, ARO 244)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salve, sunt Marius din Bucuresti. Fost posesor de Discovery 1 din 93, diesel. Nu prea m-am inteles cu el, mi s-a parut prea spartan pt oras. In offroad nu am avut ocazia sa ies. In cateva luni sper sa pot achizitiona tot un Land Rover dar modelul Range Rover, cu mtorul diesel de BMW. Am acest motor pe masina pe care o am acum 525TDS, il stiu foarte bine si e un motor care nu-ti ofera surprize. O sa deschid in aria Land Rover un topic legat de Range Rover, in special partea de transmisie, pt ca am cateva nelamuriri. Pun aici si cateva poze cu Discovery. Sa ne auzim cu bine.

Ex. Land Rover Discovery 1993, diesel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator dragos74

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut!!!.

ma numesc Dragos ,sunt din Bucuresti, si am aders de mail doctorul74@yahoo.com

...sunt medic veterinar si pescar sportiv :wink:

...urmaresc forumul acesta de anul trecut de cand mi-am luat un Samurai iar de atunci tot incerc sa-l pun la punct

... tel.0723256060...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut tuturor .ma numesc costin si sunt posesor de toyota lc 3000 d4d. merg saptamanal in zona bran moeciu si vreau sa va spun ca sunt niste trasee si peisaje de vis in zona. poate organizam o iesire acolo. toate cele bune si mult noroi sub roti. :jp1

  • LJ 7O

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Floroiu Stefan

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Buna seara tuturor!Ma numesc Floroiu Stefan , sunt din Curtea de Arges , pasionat de offroad , sunt posesorul unui Nissan pickup din 2003 si a unui camion de armata francez 6x6 :dr1 .Adresa mea de mail este floroiustefan@yahoo.com

 

http://www.99poze.ro/Nissan_pickup/1/#

 

http://www.99poze.ro/Camion_6x6/1/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic de prezentare a membrilor

 

Bine v-am gasit! Ma numesc Tavi, sunt din Timisoara, casatorit, 2 copii. Sunt nou pe forum, si asta pentru ca de 10 zile am un Pajero V60 2.5 tdi din 2002, 7 locuri.

Nu sunt un pasionat de Mitsubishi, dar sper sa devin si cu ajutorul vostru dar mai ales sper sa ma convinga masina de asta. Am avut pana acum 2 ani un Range Rover Classic 3.5i V8 de care am fost indragostit si care m-a convins ca masina de teren este ceea ce-mi trebuie mie. Intamplarea a facut sa se iveasca ocazia sa-mi iau acest Pajero, care va fi folosit ca masina de familie, va duce rulota familiei in spate si va face si un pic de off-road de cateva ori pe an cand o sa mergem la casa pe care o avem la munte in jud Hunedoara. Cateva poze...

15032009514.jpg.1cceb5ff10c4b819601a179c5e7a65ea.jpg

07032009455.jpg.a9a3397ae37e7f377b9b5d6a35604465.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator thefatbob

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

salut,sint nou proprietar de Freelander diesel 1998...de nevoie(m-am mutat intr-o zona cu drumuri mai proaste,mai ales iarna).

nu sint fan4x4,dar respect acest domeniu si pe oamenii care sint dedicati lui.

am intrat aici ,la recomandarea unui amic cu Defender,ca sa caut raspuns la problemele mele,legate de Freelander.

multam.numa bine.

 

Cristian-Sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut. Alex ma numesc, sunt din Ploiesti, am 21 de ani si am o Mazda B2500 din 2001. Imi place la nebunie sa-mi "chinui" masina pe offroad dar din pacate in ultima vreme nu am mai avut ocazia asta. Sper sa revina momentele frumoase...

 

:cl

MAZDA B2500 4x4 '01 aka Milogea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lupu' sui

Re: Topic de prezentare a membrilor

 

Salut! Cristi imi zice, imi plac mult de tot natura salbatica, neatinsa de asa zisa civilizatie, alpinismul si drumurile neasfaltate. Asta vara am infiintat la Craiova (ca de acolo sint) clubul Dracones Rhabon, cu gind sa urnesc oarece lucruri bune si in zona aia. Nu am masina de teren, ci doar moto, iar contul de aici il voi folosi mai mult ca sa va pot anunta evenimentele pe care am de gind sa le organizez si la care sper sa veniti cit mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Astral a schimbat titlul în Topicul de prezentare al membrilor

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare