Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Actiune umanitara in Maramures


Max

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Va Felicit din Tot Sufletul pentru Actiunea Voastra Plina de Generozitate !... :1 :10

 

Atunci cand toata lumea umbla disperata dupa propriile cumparaturi, lasand impresia ca fac provizii pentru venirea celui de-al III-lea razboi mondial sau cel putin razboiul atomic... :roll: :P ..., iata ca s-a gasit si o mana de Entuziasti cu Suflet Mare, care au reusit sa-si rupa din timpul lor, Dispusi Sa Ajute pe Semenii Lor mai putin norocosi... :grin:

 

Aveti Tot Respectul meu !... :rsp :B :h5 :cl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va Felicit din Tot Sufletul pentru Actiunea Voastra Plina de Generozitate !... :1 :10

 

Atunci cand toata lumea umbla disperata dupa propriile cumparaturi, lasand impresia ca fac provizii pentru venirea celui de-al III-lea razboi mondial sau cel putin razboiul atomic... :roll: :P ..., iata ca s-a gasit si o mana de Entuziasti cu Suflet Mare, care au reusit sa-si rupa din timpul lor, Dispusi Sa Ajute pe Semenii Lor mai putin norocosi... :grin:

 

Aveti Tot Respectul meu !... :rsp :B :h5 :cl

 

Multumim Mugur!

 

Dar sa nu uitam ca acelasi lucru l-ati facut si voi... :B :1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost pentru noi toti o lectie de viata. Ne plangem uneori ca painea nu este proaspata si altii nu au dupa ce bea apa. Sunt oameni loviti de soarta, uitati de Dumnezeu intr-un varf de munte. Batrani neajutorati, copii pentru care viitorul nu inseamna o scoala buna, haine scumpe, jocuri pe calculator si alte asemenea, ci o punga de pufuleti pe care sa-i manance la zi de sarbatoare.

Pentru ei viata are alta valoare...

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie.

http://www.maramuresguide.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va Felicit din Tot Sufletul pentru Actiunea Voastra Plina de Generozitate !... :1 :10

 

Atunci cand toata lumea umbla disperata dupa propriile cumparaturi, lasand impresia ca fac provizii pentru venirea celui de-al III-lea razboi mondial sau cel putin razboiul atomic... :roll: :P ..., iata ca s-a gasit si o mana de Entuziasti cu Suflet Mare, care au reusit sa-si rupa din timpul lor, Dispusi Sa Ajute pe Semenii Lor mai putin norocosi... :grin:

 

Aveti Tot Respectul meu !... :rsp :B :h5 :cl

 

Asa cum m-am balbait de emotie la interviul de la PrimaTV, repet a fost satisfactia noastra ca am putut sa ajutam. Nimeni nu a facut-o din obligatie sau din fala. Actiunile de genul acesta ies bine cand se fac cu sufletul.

Asa ca si voi, am tras tare inainte ca sa ne terminam pregatirile pentru noi sau chiar am renuntat la unele planuri ca sa facem treaba asta. Shopping-ul de la Metro a fost probabil cel mai lung de pana acum pentru mine (nu sunt atat de obisnuit cu asta ca si Koala :grin: ) . Dar a meritat.

Sunt convins ca sunt in asentimentul tuturor.

 

Numai bine. :h5 :c :c :c :c :c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realitatea.net/122716_Fostii-muncitori-de-la-barajul-bistritean-Colibita-traiesc-izolati-in-munte--de-30-de-ani-.html

 

Am aflat de oamenii astia azi... mi-am amintit de "domnu` presedinte" si m-am gandit ca poate se face ceva si pentru oamenii astia.

 

EMA va lua legatura cu RalitateaTV sa afle amanunte despre situatia oamenilor de acolo si se va implica pe latura de asistenta medicala. Poate n -ar fi rau si :c sa fie acolo, ce ziceti domnu` presedinte? :h5

 

Stiu de zona aia numai ca e mai delicata situatia, sanse au acei oameni dar din prea multa comoditate nu faca aproape nimic.Sunt situati la aprox 5 km de prima localitate fiind Bistrita Bargaului , au drum asfaltat si nu e capat de drum, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar prefer sa ajut oameni care intradevar lupta pentru o viata mai buna.Eventual am putea face niste analize medicale.Astept pareri.

GHITZA PRESEDINTE!

www.ocb.ro

www.gafa.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Cu adevarat emotionanta povestea celor doi batranei!

 

A fost pentru noi toti o lectie de viata. Ne plangem uneori ca painea nu este proaspata si altii nu au dupa ce bea apa. Sunt oameni loviti de soarta, uitati de Dumnezeu intr-un varf de munte. Batrani neajutorati, copii pentru care viitorul nu inseamna o scoala buna, haine scumpe, jocuri pe calculator si alte asemenea, ci o punga de pufuleti pe care sa-i manance la zi de sarbatoare.

Pentru ei viata are alta valoare...

:g :rsp

Mmmmm... NISSAN!

 

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

 

- Off Road Club Sibiu -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prefer sa ajut oameni care intradevar lupta pentru o viata mai buna.

 

Sunt perfect in asentimentul tau. Cu drum asfaltat si ei pot merge si medicul (ambulanta) poate ajunge la ei... EMA cauta zone izolate de lume. Si cred ca se gasesc si pe acolo destule, ca nu cred ca doar respectivii sunt necajiti...

Dupa actiunea din 23, toti care am participat ne-am dat seama ca habar nu aveam in ce tara traim... Situatii de neimaginat ca ar fi posibile in mileniul in care traim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: salutari

 

despre acest subiect vizualizati urmatorul link: :grin:

 

http://www.antena1.ro/index.php?page=ne ... entPage=77

 

Chiar merita. doar trebuie sa dai click pe stire :grin:

V-am salutat :hi

 

Acesta este cazul unde EMA a fost in 9 Decembrie... :h5

 

http://www.club4x4.ro/viewtopic.php?t=1498&postdays=0&postorder=asc&start=30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
Un filmulet foarte bine realizat de membrii fundatiei EMA.

 

http://www.fundatiaema.ro/html/video.html

 

Multumim. :h5

 

Ati fost si veti fi mereu "oamenii nostri de suflet" ... :h5 :c

Multumirile sa le dam lui Dumnezeu ca ne-a dat puterea si inspiratia de ... "A AJUTA PE ALTII" !

 

LA MAI MULTE ACTIUNI de acest gen, atat pentru noi cat si pentru toti cei de pe acest forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare