Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

>> Sugestii Forum


vstef_is

Postări Recomandate

Re: >> Sugestii Forum

 

Mi-am mai adus aminte de o chestie, de care ma lovesc pe toate forumurile (inclusiv straine) si care pe mine ma dispera. Atunci cind pui poze, prima poza atasata va fi ultima postata.E extraordinar de nasol daca vrei sa pastrezi ordinea cronologica, mai ales cind pui vreo 15-2o de poze :ft din 50 cite ai facut.:hl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 336
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: >> Sugestii Forum

 

Mi-am mai adus aminte de o chestie, de care ma lovesc pe toate forumurile (inclusiv straine) si care pe mine ma dispera. Atunci cind pui poze, prima poza atasata va fi ultima postata.E extraordinar de nasol daca vrei sa pastrezi ordinea cronologica, mai ales cind pui vreo 15-2o de poze :ft din 50 cite ai facut.:hl

 

Si pe mine ma dispera chestia asta, dar nu stiu daca este rezolvare la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: >> Sugestii Forum

 

cred ca ar fi mai bine ca linkurile din postari sa se deschida in "new window" decat asa cum este acum

Mi s-a intamplat si mie de cateva ori sa apas pe un link si dupa ce vad ce e acolo sa inchid pagina, e doar obisnuinta dar :hm

 

:pl daca se poate fa-l sa deschida link-urile in new window. Multumesc.

Tico

BMW 525d

Mercedes 412

Terrano2 2.7 TD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Mi-am mai adus aminte de o chestie, de care ma lovesc pe toate forumurile (inclusiv straine) si care pe mine ma dispera. Atunci cind pui poze, prima poza atasata va fi ultima postata.E extraordinar de nasol daca vrei sa pastrezi ordinea cronologica, mai ales cind pui vreo 15-2o de poze :ft din 50 cite ai facut.:hl

 

Si pe mine ma dispera chestia asta, dar nu stiu daca este rezolvare la ea.

 

 

Mi-am mai adus aminte de o chestie, de care ma lovesc pe toate forumurile (inclusiv straine) si care pe

 

mine ma dispera. Atunci cind pui poze, prima poza atasata va fi ultima postata.E extraordinar de nasol daca vrei sa pastrezi ordinea

 

cronologica, mai ales cind pui vreo 15-2o de poze :ft din 50 cite ai facut.:hl

 

Si pe mine ma dispera chestia asta, dar nu stiu daca este rezolvare la ea.

 

am gasit solutia :)

e chiar acolo, cand scrii mesaj nou.

deci: se adauga pozele. toate 5. apoi apare butonul "place inline" (posibil sa apara sau nu in functie de tema. eu folosesc Blue Moon)

IM000048.JPG.1f27346b542994f04533856f1f5dcc1f.JPG1.jpg[/attachment:30j7cv0r]

selectati poza, apasati Place Inline si o sa apara in text o linie gen: "[attchment=3]numele pozei.jpg[/attchment]"

2.jpg[/attachment:30j7cv0r]

faceti asa ptr fiecare poza si le puneti in ce ordine vreti...

inclusiv intercalat cu text

 

sper ca am fost destul de clar :D bafta

Suzuki Vitara

sa sara noroiuuu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: >> Sugestii Forum

 

am gasit topicul si am si eu un offf...De ce cateodata cand vreau sa postez poze i-mi apare mesajul"Fi?ierul imagine pe care încerca?i s?-l ata?a?i este invalid."?cu toate ca prelucrez pozele intotdeauna la fel?

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: >> Sugestii Forum

 

Propunere pentru Max, admin, moderatori, etc. ...:

Va rog sa creati un topic EXCLUSIV pentru "misto-uri" ...

Pe acest forum sunt multi baieti "glumeti", unii cu bun gust, altii mai grobieni si propun sa le cream un "loc de dat cu gura".

Pentru ca pe multe topicuri se gaseste cate un mistocar pe care-l doare neuronul, care ulterior angreneaza alti doi camarazi plini de imaginatie, care nu se simt bine pana nu scriu putin "off topic" si topicul respectiv degenereaza intr-o balacareala puerila, astfel incat daca esti interesat sa urmaresti tema topicului, trebuie sa suporti pizma frustrarilor acestor baieti, care nu au posibilitatea sa scrie in Catavencu si ocupa spatiul unor teme interesante.

Credeti ca este posibil sa curatam topicurile de un asemenea balast pe care unii l-ar numi ... "caterinca"?

Cu respect, Bogdan

Nissan Patrol Y61 / 2006 = PATROCLE, pregatit pentru noroaie

Nissan Pathfinder / 2006 = PASHA, stock + BFG/AT

Bicicleta TREK 3700

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."

4x4Maniac's is where we are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Propunere pentru Max, admin, moderatori, etc. ...:

Va rog sa creati un topic EXCLUSIV pentru "misto-uri" ...

Pe acest forum sunt multi baieti "glumeti", unii cu bun gust, altii mai grobieni si propun sa le cream un "loc de dat cu gura".

Pentru ca pe multe topicuri se gaseste cate un mistocar pe care-l doare neuronul, care ulterior angreneaza alti doi camarazi plini de imaginatie, care nu se simt bine pana nu scriu putin "off topic" si topicul respectiv degenereaza intr-o balacareala puerila, astfel incat daca esti interesat sa urmaresti tema topicului, trebuie sa suporti pizma frustrarilor acestor baieti, care nu au posibilitatea sa scrie in Catavencu si ocupa spatiul unor teme interesante.

Credeti ca este posibil sa curatam topicurile de un asemenea balast pe care unii l-ar numi ... "caterinca"?

Cu respect, Bogdan

 

Nu voi creea alte topicuri pt asta.

Pur si simplu mesajele respective vor fi sterse iar cei care abuzeaza vor fi sanctionati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Propunere pentru Max, admin, moderatori, etc. ...:

Va rog sa creati un topic EXCLUSIV pentru "misto-uri" ...

Pe acest forum sunt multi baieti "glumeti", unii cu bun gust, altii mai grobieni si propun sa le cream un "loc de dat cu gura".

Pentru ca pe multe topicuri se gaseste cate un mistocar pe care-l doare neuronul, care ulterior angreneaza alti doi camarazi plini de imaginatie, care nu se simt bine pana nu scriu putin "off topic" si topicul respectiv degenereaza intr-o balacareala puerila, astfel incat daca esti interesat sa urmaresti tema topicului, trebuie sa suporti pizma frustrarilor acestor baieti, care nu au posibilitatea sa scrie in Catavencu si ocupa spatiul unor teme interesante.

Credeti ca este posibil sa curatam topicurile de un asemenea balast pe care unii l-ar numi ... "caterinca"?

Cu respect, Bogdan

 

Nu voi creea alte topicuri pt asta.

Pur si simplu mesajele respective vor fi sterse iar cei care abuzeaza vor fi sanctionati.

 

:bravo :cl :bravo

Nissan Patrol Y61 / 2006 = PATROCLE, pregatit pentru noroaie

Nissan Pathfinder / 2006 = PASHA, stock + BFG/AT

Bicicleta TREK 3700

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."

4x4Maniac's is where we are

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Daca suntem la acest capitol, vreau sa va supun atentiei un sistem de cotare al interventiei fiecarui user

prin voturi POZITIVE sau NEGATIVE, exprimate in puncte de urmatoarele valori ca in exemplu:

 

0 Pct - useri sub 100 de postari,

- moderatori cu coef. total negativ sub 1000 puncte.

 

(-1 sau +1) -useri cu 100-1000 postari

-useri sub 100 de postari dar cu cel putin 3 participari la concursuri sau actiuni de modificare-bricolare auto 4x4, CRT

 

(-2 sau +2) - useri cu (1000 -2000) postari

- moderatori cu coef total negativ sub 500 puncte.

--useri sub 100 de postari dar cu cel putin 10 participari la concursuri sau actiuni de modificare-bricolare auto 4x4, sau ale actiuni edificatoare pentru 4X4, CRT.

 

(-3 sau +3) - useri cu peste 2000 de postari

- moderatori cu coef. total pozitiv.

-useri sub 100 de postari dar cu cel putin 20 participari la concursuri sau actiuni de modificare-bricolare auto 4x4, sau ale actiuni edificatoare pentru 4X4, CRT.

-administratori

 

In dreptul fiecarui user vor aparea astfel doua seturi de valori : unul reprezentand suma punctelor pozitive si negative din interventia curenta , iar altele doua insemnand o suma cumalativa de-a lungul interventiilor.

Vor fi doua semne PLUS si MINUS, pe care le votam o singura data, iar in functie de rangul nostru se vor aplica valorile de mai sus. Toate voturile sunt secrete.

 

 

Odata cu aplicarea unui astfel de punctaj vor rezulta anumite valori matematice care vor reliefa mai usor preferintele, valorile morale si spirituale ale comunitatii de aici. Pot fi privite aceste puncte si ca o forma de exprimare democratica, incercand astfel sa eliminam partile mai putin bune si incurajadu-se valorile pozitive.

De ce nu, va creste atractivitatea si interesul pentru forum.

 

P.S.

A se privi criteriile orientativ - CRT :)

:F

LC 120 AT TEMS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

pentru MAX si MODERATORI. :1 daca se poate ca renumita rubrica de vanzari sa se faca pe baza unui sms (contravaloare) si a unui singur anunt pe o perioada de 30 zile pt fiecare utilizator al acestui forum.. ar fi pacat sa ne trezim prinsi in capcana ,,ciurucurilor,, oricum acest forum este minunat si nu datorita graficii, culorilor, sau nr de poze expuse de fiecare, ci numai a membrilor care sunt toti oameni minunati,,cu bune si rele,, sper ca nu am ofensat pe nimeni. cu respect :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: >> Sugestii Forum

 

Daca va rog, se poate edita putin in CSS ca sa ingrosati putin fonturile pentru linktree-ul din partea de sus?

Cel care afiseaza locatia curenta: Forum Club4x4 > Forum Club4x4 > Prezentarea forumului

Suzuki Vitara 1.6, 8V, swb, tr. automata --- '92 (ZUKINIO)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

in primul rand felicitari pentru trecerea la noua platforma vBulletin. totul se misca mult mai bine decat pe vechea platforma.

 

as avea si cateva sugestii:

 

- fulgii de zapada - bad ideea - cand a aparut prima data scriptul asta pentru forumuri toata lumea era nebunita dupa el, al doilea an cu greu il mai gaseai pe vreun forum, anul asta de exemplu nu l-am vazut pe nici un forum care il citesc. e greu de citit forumul cand ti se tot plimba puncte albe pe ecran, se mai blocheaza fulgii si cel putin mie mi se pare ca se misca mai greu un vBulletin cu fulgi, in comparatie cu unul fara.

 

- o tema mai deschisa ar fi bine venita. culorile astea inchise sunt foarte obositoare.

 

- pentru topicurile de "La Multi Ani XXX", as propune infiintarea unei sectiuni distincte cu numele "Aniversari" unde sa fie toate topicurile de genul asta. existenta lor in "Discutii diverse" nu mi se pare potrivita.

 

- vechea optiune cu "Vizualizare mesaje proprii" nu ar strica daca ar mai exista si pe noul forum intr-o forma sau alta. era util sa vezi la ce topicuri in care ai postat exista raspunsuri noi, fara a fi nevoit sa fii abonat prin mail la respectivele topicuri.

 

- daca s-ar putea iconitele in care se arata daca sunt mesaje noi sau nu sa fie facute un pic altfel. in cele curente dimensiunea iconitei verzi sau neutre e destul de mica si devine greu de urmarit.

 

- pana la urma exista sectiuni in care nu se considera numarul de mesaje (gen prezentare, vanzari, etc)?

 

felicitari si spor la treaba in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Tema cu fulgii de zapada este alegerea mea. E cool si e de sezon.

Nu uita ca si eu folosesc acest forum (poate mai mult decat multi dintre voi), dar nu m-a deranjat niciodata tema.

 

Legat de o tema mai deschisa pentru forum. Am testat. Din punctul meu de vedere (adica a celui care sta mult pe forum pe un monitor wide de 22", in special noaptea, o tema deschisa m-ar deranja foarte mult. Prefer un fond cat mai inchis cu multe elemente auxiliare in culori cat mai vii.

 

Treaba cu Mesaje proprii ma deranjaza si pe mine. Sper ca Stefan sa gaseasca o solutie.

 

Referitor la celelalte aspecte semnalate de voi, aveti rabdara pt ca se vor rezolva pana la urma toate problemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

buna. invatati-ma cum fac sa-mi apara mesaje pe prima pagina sa nu trebuiasca sa tot intorc paginile bineinteles daca se poate.asteptam mesaj si tot am fost nevoit sa tot verific din 5 in 5 minute.multumesc.cu respect

suzuki vitara 1995

bmw x5 2008

suzuki ltr 450 2008

yamaha raptor 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Cand citesc un topic nu mai pot trimite PM unui user care a postat ceva in acel topic.Se poate rezolva ceva in privinta asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

ar mai fi util daca s-ar putea gasi o alta modalitate pentru semnalizarea topicurilor cu Global Anouncement, Sticky, etc. "(!)" si ">>" nu prea sunt sugestive. de exemplu scris efectiv "Global Anouncement", sau "Sticky" in loc de semnele mentionate mai inainte este mult mai de efect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: >> Sugestii Forum

 

Cand citesc un topic nu mai pot trimite PM unui user care a postat ceva in acel topic.Se poate rezolva ceva in privinta asta?

 

Daca dai click pe ID-ul respectivului, chiar acolo, unde a postat, se deschide o lista de optiuni, inclusiv PM

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare