Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Exista blocante pe Vitara/GrandVitara?


scoro

Postări Recomandate

Este pe vreun tip de vitara /grand vitara diferential blocabil spate? Sau cat este un kit de blocare....astept raspunsurile ca ma mananca curiozitatea ca pe net nu prea am gasit nimic in afara de arb Editat de Astral
VREUN / VREO ....FARA CRATIMA ! http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=822865&viewfull=1#post822865
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: INTREBARE 100 DE PUNCTE

 

Din cate stiu, din fabrica nu a iesit nici o vitara, sidekick, traker, sun .... cu diff blocant.

Optiuni ARB, lock right, power trax .... mai sunt unele englezesti(kam), electrice dar cam la acelasi pret cu ARB .. sunt ceva optiuni in functie de buget si de destinatia masinii

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...

Re: INTREBARE 100 DE PUNCTE

 

ARB pare sa fie cea mai buna solutie de blocant 100%

pentru ca se pare ca nu au KAM decat pentru samurai, nu si Vitara (am trimis acum mail la adresa de pe site, sa-mi confirme)

 

are cineva ARB (sau poate KAM) pe vitara sa ne impartaseasca din experienta lui?

ARB cica pot avea probleme cu liniile de aer

Suzuki Vitara

sa sara noroiuuu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 ani mai târziu...

Re: INTREBARE 100 DE PUNCTE

 

ARB pare sa fie cea mai buna solutie de blocant 100%

pentru ca se pare ca nu au KAM decat pentru samurai, nu si Vitara (am trimis acum mail la adresa de pe site, sa-mi confirme)

 

are cineva ARB (sau poate KAM) pe vitara sa ne impartaseasca din experienta lui?

ARB cica pot avea probleme cu liniile de aer

 

Salutare.

Nu este chiar la indemana gasirea unui sistem blocant pentru GRAND VITARA. Si in special pentru modelul 2.0 diesel.

Din ce am inteles au planetarele mai groase (28 spline) si difera de cele pe benzina.

1- Diferentiale blocabile 100% pe aer-ARB nu se gasesc clar pentru GV an 2002 motor 110 hp diesel 2.0.

Afirm acest lucru dupa ce am vorbit cu Razvan de la GTC AUTO SHOP, ce m-a lamurit ca dupa toate informatiile lui ARB nu a produs niciodata pentru tipul acesta de vehicol.

2- Lockright - autodeblocant de la Powertrax, nu se gasesc nici ei ptr acest diesel de 2.0

Asta o spun dupa discutiile cu SOSO, care se straduie de vre-o saptamana, si inca nu a gasit nici un producator inca ce ar avea o solutie.

IN CONCLUZIE :-):wink:

Grand Vitara 2.0 diesel, este apreciata de producatorii de blokante ca fiind vehicolul perfect pentru off-road, ce nu mai necesita deranjul de a monta asa ceva...

Totusi daca exista vre-un coleg ce a experimentat un anumit tip de blocant pe masina asta il asteptam cu drag sa ne impartaseasca si noua experienta lui.:tk

Editat de dcncata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Exista blocante pe Vitara/GrandVitara?

 

cred ca merita sa trimiti un mail la dioferr ungaria , am un feeling ca iti vei rezolva problema

 

Multumesc ZEP

Am intrat acum pe dioferr.hu, dar nu au si engleza pe site, asa ca va trebui sa caut un prieten care ar putea comunica cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Exista blocante pe Vitara/GrandVitara?

 

Salutare.

Din modele prezentate de producator in aceasta oferta, nu am vazut sa fie compatibil si cu GV 4 usi 2.0 diesel... (((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Exista blocante pe Vitara/GrandVitara?

 

Salutare.

Din modele prezentate de producator in aceasta oferta, nu am vazut sa fie compatibil si cu GV 4 usi 2.0 diesel... (((

 

 

Din dimensiunile prezentate pare a se potrivi pe gv diesel cu motor rhw. tot 12 suruburi la coroana, tot 118mm diam int.

O sa am disponibil la documentare un grup spate de gv hdi din 2004.

http://i.ebayimg.com/images/g/Dp0AAOSwxp9W9Pzy/s-l1600.jpg

4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare