Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??


Postări Recomandate

Re: am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??

 

Dupa codurile alea am gasit doar rezultate in rusa si mai nimic concret in romana . Doar atat vreau sa mai intreb : daca stie cineva sa existe diferente intre farurile din prima generatie 1998-2005 caci caroseria a ramas aceeasi , s-a schimbat doar grilajul fata si bordul la interior deci zic ca ar trebui sa se potriveasca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??

 

Dupa codurile alea am gasit doar rezultate in rusa si mai nimic concret in romana . Doar atat vreau sa mai intreb : daca stie cineva sa existe diferente intre farurile din prima generatie 1998-2005 caci caroseria a ramas aceeasi , s-a schimbat doar grilajul fata si bordul la interior deci zic ca ar trebui sa se potriveasca .

 

eu ti-am scris in romana.

3x Suzuki Jimny

1x Suzuki Samurai

Dacia DoubleCab 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??

 

Acum am alta problema, se formeaza presiune prea mare in rezervor cand e cald afara si din ce am inteles , de vina ar fi un filtru de carbon pe care nu-l gasesc nicaieri , nici la dezmembrari nici in magazine . Stie cineva unde se gaseste asa ceva si cat costa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??

 

Acum am alta problema, se formeaza presiune prea mare in rezervor cand e cald afara si din ce am inteles , de vina ar fi un filtru de carbon pe care nu-l gasesc nicaieri , nici la dezmembrari nici in magazine . Stie cineva unde se gaseste asa ceva si cat costa ?

Am verificat filtrul de carbon si nu pare sa fie infundat sau colmatat insa in rezervor se acumuleaza o presiune imensa (aproape ca-mi arunca busonul cand il desfiletez !!!) . Chiar nu stie nimeni la ce ar trebui sa umblu ? Poate fi de vina supapa electronica de vacuum (sau cum i-o zice) sau mai are pe undeva o supapa mecanica ? La service imi spun ca "asa face toate" insa mie nu-mi pare ceva normal.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: am achizitionat Grand vitara 1.6 16v 94 cp :) pareri??

 

Eu din ce stiu....faptul ca ai presiune in rezervor...este un lucru benefic pentru pompa.de benzina, si nu dauneaza cu nimic

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare