Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?


coltalb

Postări Recomandate

Re: mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?

 

Daca iti clipeste partea din fata asta inseamna ca nu a decuplat fata si daca nu a decuplat asta inseamna ca masina este inca in 4x4 !

sezolvarea este sa verifici traseul de vacum de la solenoid ( adica grulul de valve pus in partea dreapta pe contra aripa sunt 2 la numar ) daca traseul este bun si nu ai surtunas spart schimba solenoizi sau verifucai sa nu ia condens inauntru si a facut ghiata

104.jpg.0a180733e03aa094afcdc96a65ecefec.jpg

-font-b-New-b-font-font-b-Mitsubishi-b-font-font-b-PAJERO-b-font.thumb.jpg.11a74aaf7f2befafae5d0a7469fc6a6d.jpg

KAMIKAZE Off Road Team
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?

 

sa fie vreo sonda?

 

are o bila la actuator, in momentul in care cuplezi cade bila se formeaza un circuit electric si se aprind becurile !, nu e panica daca cupleaza si clipesc becurile.

 

cupleaza si bate un pic in actuator, o sa vezi ca nu mai clipesc !

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 luni mai târziu...

Re: mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?

 

Daca iti clipeste partea din fata asta inseamna ca nu a decuplat fata si daca nu a decuplat asta inseamna ca masina este inca in 4x4 !

sezolvarea este sa verifici traseul de vacum de la solenoid ( adica grulul de valve pus in partea dreapta pe contra aripa sunt 2 la numar ) daca traseul este bun si nu ai surtunas spart schimba solenoizi sau verifucai sa nu ia condens inauntru si a facut ghiata

[ATTACH=CONFIG]256548[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]256549[/ATTACH]

 

MB620532 K5T47776 Vacuum Switch Solenoid Valve ,este denumirea in engleza si codul piesei, l-am gasit in Hong Kong de cumparat pe ebay, ieftin, 70 lei. La noi costa 100 euro la reprezentanta.

Editat de Niky Radu

Mitsubishi Shogun 2.5 GLS 1993 ,Renault Megane 1.9 TDI 2005, Elddis Gulfstream 2000

Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost? Chanakia Pandita 275 a.c.India

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?

 

MB620532 K5T47776 Vacuum Switch Solenoid Valve ,este denumirea in engleza si codul piesei, l-am gasit in Hong Kong de cumparat pe ebay, ieftin, 70 lei. La noi costa 100 euro la reprezentanta.

Asta pentru ca nu este original, ci aftermarket. Am vazut si eu diferenta intre ele, care este vizibila, pentru Pajero Sport. Functional, nu stiu cum sta treaba cu alea aftermarket, dar daca fiabilitatea este proportionala cu aspectul... e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: mk2 cupleaza dar martorii licaresc intruna. Asa din senin sa nu-si mai faca treaba?

 

Mi-a venit piesa din HK, am montat-o si ledurile s-au stins, nu mai clipocesc. Sper sa mai scada putin consumul.

Mitsubishi Shogun 2.5 GLS 1993 ,Renault Megane 1.9 TDI 2005, Elddis Gulfstream 2000

Nu se poate acoperi cu aur nici un moment de viata.Ce alta mare pierdere atunci, decat timpul pierdut fara rost? Chanakia Pandita 275 a.c.India

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
Buna, avand o problema asemanatoare cu martorii m-am gandit sa nu deschid un topic nou. In cazul meu martorii de la puntea spate nu se aprind deloc nici in 2x4 nici in 4x4. Mentionez ca martorii de pe puntea fata se aprind cand cuplez 4x4 (constant nu intermitent). Sa fie aceeasi problema? Multumesc!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare