Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Cod eroare po488 toyota land cruiser j 120


Sergiu Petric

Postări Recomandate

Buna ziua.

De o luna am un cod de eroare date de martorul de pe bord c.engine. Codul este p0488 si se refera la egr si clapeta de acceleratie. Am curatat toate admisia, am inlocuit egr cu unul nou, am inlocuit clapeta de acceleratie si..martorul c.engine cu eroarea respectiva a ramas. Ce mai pot sa fac? Sunt programat in service la toyota pt un diagnostic. Oare se mai poate face ceva?? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cod eroare po488 toyota land cruiser j 120

 

Da, am pus testerul la fiecare schimbare. Dacă turez motorul peste 2000 rot nu se aprinde c.engine, cum i-l las sub 1000 cum se aprinde martorul de pe bord si intra in safe mode. Unul dintre colegii noștri îmi spunea ca poate fi vorba de conectica mai bine zis de firele care duc la motorasul clapetei de accelerației. Mulțumesc pt răspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cod eroare po488 toyota land cruiser j 120

 

Multumesc DAN LUPSA!!! Esti un profesionist. Au desfacut manunchiul de fire din spatele motorului si acolo cel putin 5 fire au fost compromise. Am circulat ieri si azi cu ea nu mai am nici o problema. .Multumesc Dan!!

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Cod eroare po488 toyota land cruiser j 120

 

Multumesc DAN LUPSA!!! Esti un profesionist. Au desfacut manunchiul de fire din spatele motorului si acolo cel putin 5 fire au fost compromise. Am circulat ieri si azi cu ea nu mai am nici o problema. .Multumesc Dan!!

 

Cu placere! :wink: Dai o bere cand ma apuc de baut. :2dr

Nu sunt asa profesionist dar am invatat si eu de la profesionisti plus din experientele proprii.

Editat de Max
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare