Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Dealer de masini in Ploiesti


kimi

Postări Recomandate

Va salut . Am pus ochii pe un utilaj vandut de LECARRO AUTOMOBILE Ploiesti , din descriere :

- taxa platita si nerecuperata - nu imi pot da dovada , dar e ceva sigur , ei nu se ocupa cu tepe , etc

- certificat fiscal , nu se poate da pe loc , mi-l trimit ei in 4-5 zile prin curier , etc

- partea buna , se da factura de achizitie

Daca cineva dintre membri forumului are ceva experiente placute sau neplacute cu firma de mai sus , va rog sa postati aici si sa ma ajutati sa iau o decizie .

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Dealer de masini in Ploiesti

 

Se poate face contract de vanzare-cumparare cu clauza, insotit de factura si chitanta ptr plata. In cazul in care in termen de tz zile nu iti dau fiscal, iti dau banii inapoi + despagubiri consistente. In cazul in care taxa nu e platita se obliga ei sa o plateasca.

 

Totusi ptr a nu umbla dupa aia aiurea, pune-i sa scoata adeverinta de la anaf ca s-a platit taxa si nu s-a recuperat (nu e foarte complicat) si plateste-le un avans minim (maxim 100 euro) cu clauza de dubla restituiere in caz ca nu il scot si pune-i sa-ti scoata si fiscalul...sa fi sigur ...pe tranzactie.

 

In caz ca o dau cotita ... flit!

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare