Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Noul Mercedes G-class este disponibil si in Romania


Max

Postări Recomandate

Modelul G-class G500 4x42 din 2016 de la Mercedes este disponibil si in Romania acum.

 

Caracteristici principale:

Motor 5000 cc V8

Punti portale

Suspensie reglabila cu amortizoare duble pe fiecare roata.

 

509071460_2015-Mercedes-Benz-G500-4x4amp178-10-800x508.jpg.70f53c617f4987ae39503d5b4692be49.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noul Mercedes G-class este disponibil si in Romania

 

Din punctul meu de vedere problema este costul de achizitie.Daca sunt bani si dorinta, il cumperi de oriunde de pe glob. Dar mai astept 30 ani sa mai scada pretul. Din pacate majoritatea celor care cumpara astfel de bijuterii nu au habar de cum este construita masina lor.Pentru ei conteaza doar imaginea,renumele si ca a costat mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E unul prin Brasov se plimba de cateva zile :)

 

Motor 5000 cc V8

 

New engine with V8 biturbo power.

 

The 4.0 litre V8 biturbo engine in the G 500 4×4² stands out for its sublime power delivery, the targeted lightweight construction, as well as its high efficiency. The newly developed eight-cylinder features twin turbochargers which are not mounted on the outside of the cylinder banks but rather inside the V configuration – what is known as the “hot inside V”.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noul Mercedes G-class este disponibil si in Romania

 

No, asta imi place si mie! Am trecut-o pe lista lui Mos Craciun! :grin:

 

 

Tu iti dai seama cate poezii tre' sa inveti, nu mai zic ca trebuie si recitate impecabil............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Noul Mercedes G-class este disponibil si in Romania

 

Cred ca este mai mult decat disponibil,ca am vazut eu un exemplar negru impecabil azi trecand pe langa mine in parcare la Hornbach in Berceni.Dupa filmuletele de pe forum, mi-au atras atentia proiectoarele cu led deasupra stalpilor. Ce sa zic...posesorul sa-l stapaneasca sanatos.:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare