Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Fundatia PATRIA


Petre Niteanu aka bullbar

Postări Recomandate

Am creat aceasta fundatie cu scopul de a putea aduna resurse, sub orice forma, pentru anumiti romani care au nevoie! Fiecare proiect al acestei fundatii va fi expus aici, de la premierea vreunui baiat de la tara pt cum canta la vreun instrument, pana la drumuri sau ajutoare de sarbatori. Am sa postez si statutul sa vedeti exact ce mi-am dorit sa fac, precum si datele de infiintare, dar pe scurt este "Totul pentru romani!" In general miscarea pe care vreau s-o imprim este cea bazata pe spirit, dedicatie si un anume soi de interventie "ajutatoare", deci nu oricum.

Puteti contribui in doua feluri:

1. ca voluntari ai fundatiei

2. ca voluntari numai intr-un anume proiect

Proiectul principal este drumul de la Ursici.

Daca aveti cunostinta de cazuri care au nevoie de ajutor, trimiteti-mi PM si in functie de caz va raspund detaliat in ce masura putem sa ajutam!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Fundatia PATRIA

 

daca tot iti place Ursiciul asa cum e, drumul ii va face mai mult rau...

Toyota FJ40 - 4,2 - benzina

Mitsubishi Pajero 3,8 V6- benzina-2007;

Range Rover 4,0 V8-- benzina- '99,

Toyota RJ70 2,4 - benzina-'86,

Tico SX '99

scuter Kimco 49 cmc

Ocean Kayak - Malibu Two XL

 

www.orr.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fundatia PATRIA

 

Trooper, spune asta oamenilor de acolo. Cred ca gandesc altfel, mai ales iarna cand sunt rupti de restul lumii. Si ca sa nu raman offtopic, Petre stii ca si eu sunt gata sa ajut cum pot eu.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fundatia PATRIA

 

daca tot iti place Ursiciul asa cum e, drumul ii va face mai mult rau...

Drumul pe care vreau sa-l fac este un fel de...poteca pt caruta. Asta pt ca iarna, acel drum, ar putea scurta drumul celor din Ursici catre un punct alimentar din vale cu aproximativ 6 ore! Nu au paine iarna. Nu pot cara porumbul de la moara, nu pot aduce medicamente, toate astea facandu-se in anii trecuti de catre noi, cei care aveam disponibilitate financiara sa urcam cu masinile acolo. Acum...e criza...sper sa nu-i abandonam, dar marelucru nici nu putem face. D'aia am zis de drum, sa se poata descurca si singuri, macar asa pt lucruri vitale

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare