Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Echilibrare roti de 4x4


Adisan

Postări Recomandate

Re: Echilibrare roti de 4x4

 

Am avut eu la rotile de la toyota, dupa 2 saptamani le-am scos si am pus plumbi. Granulele sunt pt camioane, autobuze, care nu depasesc 100km/h.

Si la mine pana in 100 km/h erau ok, dupaia pa....

Am revenit la plumbi si pana la 150km/h la cat am testat nu am nici o vibratie

Jenti originale toyota de aliaj cu gume cooper st/maxx de 33"

 

de aceea le am in motocicleta (care merge linistit si constant cu peste 100kmh cum scriai tu mai sus) de peste 7 ani; si multi prieteni care vor echilibrare dinamica le au in motocicletele si masinile lor....

da, Dyna Beads sunt granule ceramice foarte foarte FOARTE mici si pot fi introduce inclusive cu in applicator prin valve, fara mare bataie de cap.

nu, nu le vand eu, doar le folosesc super multumit de multi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Echilibrare roti de 4x4

 

Nici eu nu vand plumbi ca sa am interes sa promovez asta. Spun pur si simplu ce am patit eu. Granulele care au fost introduse in rotile mele nu erau asa mici dupa cum ai specificat, ci aveau cam 1 mm in diametru, erau rosii.

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Echilibrare roti de 4x4

 

de aceea le am in motocicleta (care merge linistit si constant cu peste 100kmh cum scriai tu mai sus) de peste 7 ani; si multi prieteni care vor echilibrare dinamica le au in motocicletele si masinile lor....

da, Dyna Beads sunt granule ceramice foarte foarte FOARTE mici si pot fi introduce inclusive cu in applicator prin valve, fara mare bataie de cap.

nu, nu le vand eu, doar le folosesc super multumit de multi ani.

 

Imi spui te rog de unde pot lua/comanda si eu Dyna Beads astea?

Multumesc,

Lucian

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Echilibrare roti de 4x4

 

Pt ca nu am vrut sa ma leg la cap cu comenzi directe de peste ocean via uk (ultima data nu faceau americanii shipment direct in RO), eu mi le-am adus prin baietii care imi fac mentenanta motocicletei - MetricMotion se numesc, din Bucuresti, dai de ei online, vorbeste cu Razvan ca stie tot subiectul.

Cantitatea care iti trebuie ti-o calculezi singurel la Dyna Beads pe site, aveau recomandari in functie de tipul atelajului, roti, utilizare, etc, etc. Iti recomand cu caldura sa iei si aplicatorul, pt cativa dolari in plus, eu nu am fost inspirat si m-am chinuit multe ore cu Razvan sa le bag in camerele moto - ceva de tinut minte toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Echilibrare roti de 4x4

 

Eu am in setul de roti de noroi de vreo 3 ani si sunt multumit, cu alea nu prea depasesc 120/ora dar nu fac probleme, mi-am cumparat varianta americana asta https://www.ebay.com/itm/E-Z-Tire-Balance-Beads-Deluxe-Kit-4x5-oz-20-total-BIG-SALE-FREE-5-Offer-/263015417612?hash=item3d3cf0c70c ca aveam pe cineva acolo care le-a luat si mi le-a adus, de cumparat din UE mi se pare mai avantajos de aici http://www.dynabeads.co.uk/dynabeads_4x4.php

NU RASPUND USERILOR CU PROFIL INCOMPLET LA MASINA(model, an, motor, transmisie), NU RASPUND PE PM LA PROBLEME TEHNICE SAU DE INTERES GENERAL

 

Discovery Td5 ES , "00. manual, ECU tunat, intercooler marit...merge de rupe 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare