Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4


silvik_hhh

Postări Recomandate

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

La Pajero V60 si V80 care sunt echipate cu 2 baterii, una e in partea stanga a masinii in spatele farului cam pe la mijloc, iar cea de-a doua in dreapta in spatele filtrului de aer, spre parbriz. Eu in locul celei de-a doua baterii m-am folosit de suruburile deja predispuse pentru suport si am montat un compresor de aer. La V80 dispunerea e aceeasi ca la V60, am vazut asta la colegul stanley de pe forum care are 2 baterii din fabrica.

Pun 3 poze de exemplificare in cazul V60, sper ca se intelege...

Flow, a ta care are 2 baterii in stanga, Delica sau Pajero? (recunosc ca nu stiu ce masini ai :grin:)

CAM_0025.thumb.jpg.b150cbbf66f14a6d132fa09412e6d827.jpg

CAM_0012.thumb.jpg.187d0baa3f550baa6390cac704bd2417.jpg

CAM_0026.thumb.jpg.75ca6b7b3faaa0ae290413d4dc647da8.jpg

Editat de Tavi D.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Tavi, la astea "originale", adica cu volan pe dreapta, bateriile sunt amandoua in stanga. La cele cu volan pe stanga, a doua baterie a fost mutata pe dreapta din cauza pompei de frana.

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Poate intereseaza pe cineva...

Am de pe net un

Manual de utilizare Mitsubishi Delica.

L-am urcat aici:

 

http://www.crocko.com/439512FB578141B58CE12488C625CD14/Mitsubishi_Delica_UserManual_Spacegear_1997_E12.pdf

 

Sper sa mearga. Nu stiu cat timp il pot gazdui cei de la crocko.

Jos, in dreapta, aveti butonul de descarcare.

Editat de silvik_hhh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Multumim @silvik_hhh :g

 

Singura completare, daca-mi permiti, acesta nu e manualul de service, ci un manual pentru utilizator (facut de un pasionat din NZ sau AU, cred).

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Nu inteleg cum ar putea incapea doua baterii in stanga? Cel putin la Delica nu cred ca intra.

 

Poate sa fie 2 mai mici!!

 

Chiar....cele ce au doua baterii sunt echipate cu baterii de 80Amp sau mai mici(ca sunt 2)???

Nissan Patrol Y61 3.0 auto *gamedog*

"A journey of a thousand miles begins with a broken fan belt and a flat tire." :dr2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Flow, a ta care are 2 baterii in stanga, Delica sau Pajero? (recunosc ca nu stiu ce masini ai

Am si pajero si delica, la amandoua sunt situate in partea stanga, din fabrica.

Nu inteleg cum ar putea incapea doua baterii in stanga? Cel putin la Delica nu cred ca intra.

 

Poate sa fie 2 mai mici!!

Intra perfect la delica, si nu sunt mici deloc.

 

010420123436.jpg.73fef9a655117aef298ae1ae84e8eace.jpg010420123437.jpg.e938c8bad1b866b0c9a1d285dca71393.jpg010420123435.jpg.efc5d793510aa0566f640072714d839a.jpgpencil.pngpencil.png

Editat de Flow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Si eu tot in dreapta am bateria, dar am vazut ca e loc lasat si in stanga, probabil special pentru cei care vor sa-si puna si a doua baterie.

 

@4x4forever: Cata pasiune.. :br

Imi place bara din fata. Cred ca poti sa omori un rinocer cu ea :grin:

 

Totusi, in spate, cred ca placa pe care montezi carligul iti va diminua unghiul de degajare. Eu am atins de multe ori cu el de pamant. Ma gandeam sa-l pun pe o placa detasabila sau in asa fel incat numai cand trag rulota sa fie coborat.

La fel si cu pragurile.. am ramas suspendat pe ele.

 

Frumoase scuturi. Mereu m-am intrebat de ce masinilor nu li se pun din fabrica scuturi metalice pe toata suprafata de dedesubt. Mai ales celor de teren. O fi din cauza ca s-ar incalzi prea tare?

 

La ce pescuiesti? Si eu sun pescar. In caz ca nu stii... anul asta se tine campionatul mondial de pescuit la crap in Romania, pe lacul Corbu (CT), langa Mamaia. Poate ne vedem pe acolo... va fi un eveniment deosebit.

 

salutare,

ai dreptate ,,cu pragurile,,,dar asa am facut proiectul,,,ca am vazut deja 2 bullbaruri din alea profi din tabla indoite prin lastarisul luncii prutului. si de aia am hotarat asa, suportul la carlig asa era de la mama ei,,,eu doar m-am legat de el cu bara si suporturile de roata plus 2 intaritoare in sasiu,, sa tina la troliu si la carlig.

in legatura cu pestele,,,pescuiesc peste tot,,,dar aici la noi in special pe prut,,,siret ,suceava...am fost la cateva concursuri de crap,,si pare ca sunt pra costisitoare,,,frumoase dar costisitoare, in special nada ,bilele si etc.

hai sa auzim numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

]salutare.

 

in legatura cu cele 2 baterii,,,la mine este una in partea dreapta a masinii cum te uiti din fata,,,am incercat si eu sa le invart si sa pun 2 una langa alta dar nu incapeau, trebuie ceva mai scurte.

asa ca am scos tulumba de la filtru de aier din stanga si am montat o placa pt a 2-a baterie.

bateriile sunt amandoua de 95 ah cu 830 an.

am ales asa deoarece ;; odata am nevoie de amperaj mare pt troliu cand e la greu.

si a doua faza am nevoie de multe acareturi de curent si lumina la stat la pescuit.

aici mai intervin cateva gadgeturi pt a separa bateriile una de alta cand e nevoie sau a le cupla tot la nevoie.

si mai vin montate un switch de management si un isolator separator care incarca si da curent la fiecare baterie atat cat este nevoie.

de fapt iese o instalatie dualbatery.

care este ajutata de un alternator de mercedes de 200 amp.

cam atat.

sa auzim de bine

 

boat-battery-switch-selector-218632.jpg.123e9d9a8e5ec39d7723d4c7e3a19537.jpg 1938649317_BATTERY_ISOLATORS_2x_100_Amp_IMG(1).thumb.jpg.c7c1758c174299809b7c7870996683a8.jpg1938649317_BATTERY_ISOLATORS_2x_100_Amp_IMG(1).thumb.jpg.c7c1758c174299809b7c7870996683a8.jpg

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Nu am stat sa citesc toate paginile. Dar: o mai ai? S-ar putea sa ma intereseze. Lasa-mi un nr de tel pe privat.

Bafta,

Matteo

Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Nu am stat sa citesc toate paginile. Dar: o mai ai? S-ar putea sa ma intereseze. Lasa-mi un nr de tel pe privat.

Bafta,

Matteo

 

L-ai intrebat acelasi lucru si la mica publicitate... Nu ar fi mai simplu sa-i scrii un PM?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Mitsubishi Delica Space Gear exceed 4x4

 

Sal,

 

i-am scris si PM. In fine, in cele din urma am reusit sa-l prind la tel si am vorbit. Nu o mai vinde momentan, are nevoie de ea. Omul super de treaba, m-a mai invatat una-alta.

 

Eu mi-am cumparat alta, adica pe asta: http://www.gumtree.com/p/cars-vans-motorbikes/turbo-diesel-automatic-econmical-good-runner-comfortuble/103037737

 

Vroiam in 8 locuri dar, cel putin pt moment, cele cu 8 locuri care sa fie si in starea pe care o caut eu, sunt pe la 3000 lire, deci... Nu cred ca va fi o problema sa-i schimb scunele de pe mijloc cu o bancheta dintr-o bucata (gasesc eu mai devreme sau mai tarziu).

 

Am pe cineva acolo care a mers, a verificat-o, a platit-o, masina ma asteapta. Duminica aterizez in Anglia si vin cu ea acasa. Abia astept :)

 

Bafta,

Matteo

Importator oficial Toyota Land Cruiser Seria 70 actuala, Euro 6, inmatriculabila. Detalii pe https://www.landcruiser70.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare