Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mercedes G300 gd 1993 - vreau sa-i schimb motorul !


Blajan

Postări Recomandate

Salutare .

Am cumparat de curand un G300gd 116 cp si nu sunt multumit deloc de cum trage masina , neavand turbo binienteles ca nu poate face mare lucru in padure .

Doresc sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un sfat ce motor pot sa pun pe masina care sa faca fata la padure fara prea multe modificari pe masina .

Multumesc.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mercedes G300 gd 1993 - vreau sa-i schimb motorul !

 

Am găsit un E. Class din1999 cu motorul 606 177hp pe care l-am si achiziționat. Problema e ca nu am pe cineva sa il monteze pe mașină. Dacă ști pe cineva care a mai făcut chestia asta m-ar ajuta enorm . Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Mercedes G300 gd 1993 - vreau sa-i schimb motorul !

 

Ia legatura cu Livui Iernean din Targu Mures sper ca mai lucreaza sau cel putin te poate indruma mai exact. Dar poti merge si la un mecanic de-al tau care se pricepe la Mercedes W210. Intre aceste motoare apare in plus doar partea de turbosuflanta si probabil volanta daca ai cutie manuala pe G. Daca ai suficienta rabdare poate se mai uita cineva pe sectiunea mercedes si mai vine cu ceva recomandari, e cam pustiu pe aici. Banuiesc ca noul motor il treci si in cartea de identitate ar fi pacat sa nu il inregistrezi oricum e acelasi tip OM606 si cilindree. Daca nu dai de Liviu vorbeste cu Costel (COS) din Galati daca vrea sa lucreze la mercedes precis vei fi multumit de cum lucreaza.

Editat de maxian paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare