Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Jeep Grand Cherokee 4.7 - Braila


Postări Recomandate

Salutare domnilor,

 

Ma tot gandesc sa mai iau un Grand Cherokee dar pe benzina. Acum am unul cu motorul de 3.1 TD blamat de toata lumea, dar se pare ca intretinut corespunzator este un motor tare ascultator. Totusi trec pe benzina pentru ca vreau sa merg cu anvelopele pana la 37", iar motorul asta nu duce, nici cu rapoarte schimbate si toate cele.

 

Asadar, am gasit masina asta https://www.olx.ro/oferta/jeep-grand-cherokee-4-7-v8-limited-IDauST3.html , am discutat putin si cu proprietarul si ma bate gandul sa fac un drum pana la Braila sa o vad, iar daca ne intelegem, sa o cumpar.

 

Cunoaste cineva masina sau ma puteti ajuta cu alte informatii, ceva ce se mai poate deduce din poze, anunt etc.?

 

Multumesc mult,

Cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Jeep Grand Cherokee 4.7 - Braila

 

Nu stiu ce an de fabricatie ai pe motorina, dar anul 2000 e plin de bube mecanice usoare, dar bun la motor, cutie, caroserie.

Deci pregateste-te de schimbat saboti, clapete la climatizare, ceva semeringur la cutia de transfer, sanse mari la vascocuplaj si radiator infundat. De incalzire in scaune nu mai zic.

Pretul e putin cam mare, dar e negociabil. Daca tragi cat mai mult de pret ( as zice undeva la 3000 ) in jos si nu te grabesti ( vine primavara, etc ) poti face o achizitie buna.

 

Erata: saboti -> etrieri si discuri

Editat de danciucu
XJ '96 2.5i, WJ '00 4.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Jeep Grand Cherokee 4.7 - Braila

 

Al meu este din 99 si da, au fost de schimbat mecanice de vreo 3 mii de euro cand am cumparat masina :)), dar totul este impecabil acum.

Pai tot pe la 3000 ma gandeam si eu acum, iar cu primavara ai mare dreptate. Mai stau vreo saptamana si dupa ma duc la Braila.

 

Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare