Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

GPS Garmin si camera marsarier


gonzo

Postări Recomandate

Din lipsa de navigatie originala am improvizat un GPS Garmin Drive 51 LMT S, apoi am montat si o camera wirless tot Garmin . Am acum si navigatie, care este foarte buna, comenzi vocale, bluetouth si o serie de alte aplicatii plus camera marsarier care se activeaza pe ecran imediat ce esti in marsarier. Avantajele camerei sunt ca poti regla liniile de ghidaj exact pe latimea rotilor. Montajul la GPS este foarte simplu, intra la fix in locasul existent daca scoti covorasul de plastic de acolo.

Era mai buna una de ''6 dar nu aveau pe stoc si nu am mai avut rabdare sa astept, ecranul de 6 acopera perfect ca cea originala, dar trebuia mai mult bricolaj.

GPS-ul se opreste automat dupa 10 secunde de la oprirea motorului.

IMAG0964.thumb.jpg.751aaf5097a6d1b669931a0b4a73c906.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Eu am montat o navigatie aftermarket dedicata cu android,de care sunt foarte multumit deocamdata. trebuie sa cumpar si o camera de marsarier,doar ca momentan prioritar este manerul de la hayon, care este rupt si as vrea sa montez unul de la facelift. Apoi ma gandesc ce fel de camera sa montez pe maner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Eu am montat o navigatie aftermarket dedicata cu android,de care sunt foarte multumit deocamdata. trebuie sa cumpar si o camera de marsarier,doar ca momentan prioritar este manerul de la hayon, care este rupt si as vrea sa montez unul de la facelift. Apoi ma gandesc ce fel de camera sa montez pe maner.

 

Sa stii ca m-am gandit la una si eu, diferenta era de vreo 100 euro in plus, dar nu are un gps asa performant, liniile de ghidaj de la camera duc de obicei in canalizare si pierdeam si sonorizare originala ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Sa stii ca m-am gandit la una si eu, diferenta era de vreo 100 euro in plus, dar nu are un gps asa performant, liniile de ghidaj de la camera duc de obicei in canalizare si pierdeam si sonorizare originala ....

 

Are i go 8 si posibilitatea sa descarci direct de pe net waze sau alta aplicatie,ca la smartphone. De pierdut nu se pierde sonorizarea originala, pentru ca se leaga pe auxiliar si se pastreaza unitatea audio originala. Practic jucaria este interpusa pe instalatia originala a masinii,fiind plug n play. Asta daca ai norocul sa se potriveasca la mufe. Eu n-am avut norocul asta si a trebuit sa fac niste modificari dar nimic dificil.

Stiu ca liniile de ghidaj nu sunt ce trebuie, dar eu foloseam camera sa vad daca am vreun obstacol in spate,stalpisor,etc, nu sa parchez la mm.:grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Sa stii ca m-am gandit la una si eu, diferenta era de vreo 100 euro in plus, dar nu are un gps asa performant, liniile de ghidaj de la camera duc de obicei in canalizare si pierdeam si sonorizare originala ....

 

Salut,

 

Adică Garmin-ul a fost doar vreo 93 de EURO? De unde l-ai achiziționat? Mai există în stoc?

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Salut,

 

Adică Garmin-ul a fost doar vreo 93 de EURO? De unde l-ai achiziționat? Mai există în stoc?

 

;) Am zis ca daca cumparam o navigatie dedicata era cu vreo 100 euro in plus fata de cat am dat pe Garmin si camera, GPS-ul a fost 900 lei iar camera 730, navigatia dedicata era pe la 2100 lei. Dar am crezut ca dedicata anuleaza aparatul original....asta e , toooo late acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPS Garmin si camera marsarier

 

Aha, ok, pentru că un sistem Android este pe la 227 de americani. 1Din, cu ecran rabatabil, sau 2Din, și camera de marşarier inclusă.

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare