Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme turbina LJ73


Vizitator

Postări Recomandate

Salutare,unde pot verifica/repara/reconditiona o turbina de LJ73 2,5 td an 90,ca mananca 2l ulei la 1000 km ??

Sau poate sa fie altceva,nu de alta da vreu sa cumpar acest Lj si nu stiu cam la ce sa ma astept,cam cat sa mai bag in ea,se merita sau nu?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este in Brasov o firma super de turbine daca trebuie sa-ti repare un chit costa aprox 900-1000 Ron daca tre sa schimbe tot continut atunci vreo 2100-2200 atunci mai degraba cumperi una noua la vreo 2600-2700 toate preturile sunt cu TVA . daca te intereseaza maine pot sa-ti dau un numar de tel. Varianta cealalta sa cumperi pe ebay una folosita mult mai ieftin

0747967945

kiss.zoltan@offroadmania.ro

Nebun de masini , off-road, natura, noroi, putere, aer proaspat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha,multumesc,stai sa vedem daca ma inteleg cu omu si daca da,iti cer si nr de telefon.

cu toate ca spunea ca a fost la 3 mecanici si toti 3 au dat alt verdict,asa ca prima data cred ca imi trebuie un mecanic priceput la aceste motoare care sa-mi puna un diagnostic si abia dupa aceea sa vad in ce directie ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha,e bine de stiut,deci daca are urme de ulei e de la turbina.

abia dupa aceea vad cat de grava e problema cu turbina,poate sunt doar niste semeringuri,asa am inteles ca ia spus unul dintre mecanici,altu ia spus ca segmentii de la motor si altu nu-mi mai amintesc ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 4 luni.....

 

aha deci cu tine a facut pariul ? si oricum se pare ca nu ti socoteala cum trebuie.

ti-am spus ca era sa iau toyota ta,da nu a vrut schimb+diferenta,o scosesem in 7200 e,tu cat ai dat pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luigi a pus pariu cu x numar de oameni,ca eu nu o sa-mi iau masina in decurs de 6 luni,din care se pare ca a trecut 3 saptamani sau 1 luna.

ideea este ca nu vreau sa demonstrez ca ar avea dreptate sau nu,ci chiar imi trebuie masina,asa ca se pare ca cei care au crezut in mine or sa castige.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa afli daca turbina iti maninca ulei sau nu dand jos evacuarea spre intercooler si vezi daca e plin de ulei ( nu are voie sa fie plin de ulei)

 

sa inteleg ca nu are voie sa fie ulei pe futune intre turbina si intercooler?...ca la mine este ceva , nu mult dar e , eventual ce trebuie verificat la turbina in acest caz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,asa e,multumesc oricum.

mai aveam o intrebare,careia deja aproape i-am gasit raspunsul deoarece toti cu lj70-70 cu motoare de 2,4-2,5 isi doresc un motor de 3-3,4-4,2.

intrebarea ar fi:

nu ar fi prea mic motoru pt ea,mai ales daca mai pun si toate cele:bari fata+spate,praguri,troliu,portbagaj,roti mai mari,kit inaltare etc,nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Deceneu
ba da motorul e naspa ala de 2.5 si ala de 4l e greu si cumsuma mult eu zic sa iti cumperi un nissan

Da-mi voie sa te contrazic: motorul de 2,4 (2,5) nu e naspa deloc, e chiar "super tare frate", doar ca LJ70-ul e muult prea mare pentru el :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da motorul e naspa ala de 2.5 si ala de 4l e greu si cumsuma mult eu zic sa iti cumperi un nissan

 

de ce esti rau?

eu doar intrebam,ceream un sfat de la cei care deja au si oricum parca asa am vazut scris pe aici: "nu cred ca exista un posesor de 2 litri care sa nu viseze la un 3 litri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luigi a pus pariu cu x numar de oameni,ca eu nu o sa-mi iau masina in decurs de 6 luni,din care se pare ca a trecut 3 saptamani sau 1 luna.

ideea este ca nu vreau sa demonstrez ca ar avea dreptate sau nu,ci chiar imi trebuie masina,asa ca se pare ca cei care au crezut in mine or sa castige.

 

mai bine platesti pariul .... parca vad ca-ti iei o mare tzeapa..... e ca oricare afacere... asa cu pariul scapi ieftin ...

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu eu am pus pariu,ci luigi cu nu stiu cine.

si cum adica imi iau teapa,e ca orice afacere.pai ce in orice afacere iti iei teapa,mai sunt si afaceri in care ambele parti castiga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alegi ,alegi , pana culegi ..... de 2 ani tot ne ameninti ca-ti iei masina ... se uzeaza si masinile astea ... pierzi si taxa asta .... sau o astepti pe urmatoarea.... ???

ce-ti mai place sa exagerezi,nici nu sunt decat vreo 3-4 luni,decand zic ca vreau sa-mi iau masina.pana atunci am tot intrebat,aia cum e,dar cealalta si am tot citit ce scriati voi.punct.

nici macar nu sunt pe site de mai mult de 1an acolo si mai putin de 1 an aici,asa ca domnu exagerescu,mai taie. :hm

 

p.s. am uitat ca esti pescar,asta explica. :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai spus parerea mea despre cum gandesti,nici macar nu ai dat un exemplu elocvent,tot ce reiese din linkul acela este AMR-ul real de 4 luni si 1 saptamana,care defapt nu e treaba mea ci a celor care a pariat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare