Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Honda crv


RoverLand

Postări Recomandate

Re: Honda crv

 

Salut,

 

despre inscrisul in Romania nu stiu ce sa zic. Despre masina insa, numa' de bine. Am vazut modelul respectiv de CRV cu 700.000 km si mergea brici. Probabil te vei plictisi si tu de ea, ca si fostul proprietar. Acum am vazut ca stai in Anglia; probabil vezi destul de multe pe acolo si asta spume ceva.

Nu te astepta sa faci cine stie ce off-road cu el; e totusi un SUV, cum spunea si Forte mai devreme.

PATROL Y61 - BIVOLU'

KTM 950 SM

SOTIE, COPIL SI 2,5 PITTBULL-I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Honda crv

 

Diesel-ul de la Honda este cel mai premiat diesel din lume. Este cel mai silentios, cuplu bun - 340Nm......si se apropie serios de functionarea motorului pe benzina. Daca mai vrei si alte amanunte, spune si se rezolva.

Pe scurt: recomand cu caldura pentru masinile de strada.

PATROL Y61 - BIVOLU'

KTM 950 SM

SOTIE, COPIL SI 2,5 PITTBULL-I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta inseamna extraurban un 5-6 ?

 

oricum e mai bine decat am acum..14-15

 

am uitat.. e vorba de un land cruiser 80

 

la ce ar trebui sa ma uit atent in cazul cumpararii second hand a crv ului diesel..?

e ceva care cedeaza mai usor ?

 

CRV 2004 diesel 2,2 100000 km

merci

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda crv

 

ohoho, ruff.

 

intrebare scurta si la obiect te rog: cum functioneaza 4x4 de pe ultimul model de CR-V? am inteles ca este ceva partial si foarte usor.

Este de fapt 4x4 sau doar cu numele mai mult?

 

Ma poate scoate din zapada sau noroi atunci cand nu am aderenta pe puntea tractoare?

KAMIKAZE TEAM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda crv

 

La noul CRV trage fata 90% in conditii normale de rulare. Trasferul de tractiune pe spate se face atunci cind este necesar (in functie de aderenta rotilor fata) si se transfera doar atit cit este nevoie; se poate ajunge pina la 80% pe spate - cea mai mare rata de transfer de pe piata.

De scos din zapada sau noroi, te scoate sau nu, in functie si de anvelopele cu care este incaltata si de priceperea celui de la volan.

PS: Daca vrei, suna-ma sa stam mai mult de vorba 0730.587.225.

PATROL Y61 - BIVOLU'

KTM 950 SM

SOTIE, COPIL SI 2,5 PITTBULL-I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda crv

 

GLV are o astfel de Honda, cand avea rupta NIVA a iesit cu CRV-ul si a facut fata cu brio!

 

Povesti,

si poze!

 

Eu am fost la un pas sa cumpar un CRV! Favoritele mele sunt Toyota LandCruiser 120 si apoi Honda CRV!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda crv

 

Ma poate scoate din zapada sau noroi atunci cand nu am aderenta pe puntea tractoare?

 

Tare intrebarea ... singura data cand a ramas ... a fost cand s-a pus pe burta in noroi si cu rotile in sleauri! GLV ... ai legatura!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Honda crv

 

ok, voi ziceti ca iese, va cred pe cuvant... si citesc si povestea din dobrogea:tk

 

cum functioneaza insa 4x4? are tractiune fata iar cand este nevoie se transfera spre spate... cum? are lsd intre punti, ce are? electronica?

KAMIKAZE TEAM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Honda crv

 

Are tractiune in general pe fata, iar cand are nevoie ... electronica iti da si pe spate!

 

Am mai scris aici pe forum, eu am inchiriat un CRV si ... Undercover mi-a explicat cum se pleaca de pe loc cu o astfel de masina diesel, o tinea in 5000ture ... si dadea drumul la ambreiaj, masina musca din drum si arunca simultan cu toate cele 4 roti pietre, iar noi eram lipiti de scaune ... tare rau senzatia!

Off-road in Dobrogea!

Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,

On-road: Renault Laguna 02,

ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!

Multumesc Asfalttango!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 ani mai târziu...

Re: Honda crv

 

salut

ma bate nevasta la cap cu masina din link. sincer nu-mi displace pentru 99% oras. oare merita? am citit ca sunt fiabile la motor si transmisie. dar nu am gasit pe net si puncte sensibile.

http://autovit.ro/anunt/honda-cr-v-ID7GiHid.html#contact_form#xtor=SEC-81

Daca puteam scoate barca din apa cu tico deveneam fanul lui
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare