Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

toyota land cruiser bj73


Tinelos

Postări Recomandate

Va salut pe toti ... ma numesc Silviu sunt din Otelu-Rosu , Caras-Severin ... de curand sunt si eu posesorul unei Toyota land cruiser bj73 , am luat-o pt ca am vandut un nissan king cab , si imi trebuia ceva de teren (dar fara lada , sa nu ma mai roage nimeni sa ii duc cine stie ce) , asa ca am ajuns la aceasta masina ... E inaltata, cauciucuri 35 , snorkel , cam atat...Rugamintea mea este daca se poate , bineinteles , sa imi spuneti si ,mie cate ceva de modelul acesta , plusuri/minusuri ...cam orice... Multumesc anticipat.
Cum e sa cazi in sus ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota land cruiser bj73

 

am luato cu o problema , turbosuflanta musteste un pic ulei ... stie cineva unde se poate repara , ma intereseaza in zona timisoara...Va multumesc!

Cum e sa cazi in sus ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota land cruiser bj73

 

Daca nu ui si tu niste poze sau nu dai niste detalii concrete nu vei primi nici un raspuns calumea...

 

Si a mea "mustea un pic de ulei" si s-a rezolvat cu 2 garnituri de carton...

GTC MotorSport - Aventura incepe cu noi !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota land cruiser bj73

 

Da am pus-o la vanzare pt ca eu vreau o hilux , la ceea ce imi trebuie mie , dar nu exclud varianta de a ramane cu aceasta masina .... daca imi puteti spune de motoarele vm italiene , ce minusuri au ? de la ce motoare se potrivesc piese pe ele ?

Cum e sa cazi in sus ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: toyota land cruiser bj73

 

E o masina frumoasa,da minusuri la motor...scurgeri de ulei la conducte,de sub chiuloasa,etc.cateodata se slabesc suruburile de fixare a axului culbutorilor,cateodata merita verificate.Cateodata garnitura de chiuloasa,dar nici chiuloasele nu sunt partile pozitive a motorului(crapa destul de usor)Piese gasesti(se potrivesc)de la Alfa Romeo(90,164)Crysler,Jeep,Magnum,etc.Altfel felicicitari si multa bafta sa ai.:br

Viva 4x4!:grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: toyota land cruiser bj73

 

Daca te hotarasti sa o pastrezi, incearca sa scapi de motorul ala, eu asa am facut.....si nu te va lasa niciodata, e indestructibila masina asta. Poate ai norocul sa gasesti un 13B-T, sau macar 3B, motorul ei original si nu vei regreta!

Suzuki Grand Vitara 1999, 2.0l benzina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: toyota land cruiser bj73

 

Motoare VM s-au pus din fabrica sigur. Cred ca in Portugalia.

 

Din ce am citit, tot BJ-73 se cheama modelele astea...

Nu-i foarte corect din punctul meu de vedere pentru ca pentru mine BJ7x este unica si anume cea cu motor de tip B 3,5l.In rest este replica.Se pot creea confuzii grave si sa ajungi in situatia sa cumperi o masina cu un motor pe care nu ti-l doresti.Era asa greu sa-i zica ex. VJ73?Si sunt aproape convins ca in situatia asta a ajuns si tinelos.Nu stiu cum a ignorat Toyota aspectul asta.Le dau un punct in minus aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 11 ani mai târziu...

Salutare tururor. Ma bucur enorm ca am intrat pe acest forum pentru ca tocmai am aflat ca nu toate motoarele de pe aceste masinute sunt la fel. Eu as vrea sa iau un j73 cu motorul de 2. 4, dar nu stiu cum sa ma feresc de acele motoare italienești de care spuneți voi? Dupa ce trebuie sa te uiti mai exact? Multumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare