Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

nu mai merge display-ul central


rapsoul72

Postări Recomandate

la pininul meu din 2001 1.8 gdi dupa ce am ramas fara curent in baterie am pus bateria pe alternator si am pornit motorul astfel, dar surpriza... nu mai afiseaza nimic pe display'ul central nici macar lumina de fundal nu se mai aprinde. e posibil sa fie de la vreun releu sau vreo siguranta sa se fi ars cand am pornit cu ajutorul alternatorului?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: nu mai merge display-ul central

 

Cred totusi ca se referea la un redresor sau un robot de pornire nu la alternator.

 

E posibil ca la conectarea redresorului sau robotului sa se fi produs niste varfuri de tensiune datorita unor contacte imperfecte si care au prajit ceva mai sensibil din bord.

 

In principiu verifica intai panoul de sigurante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: nu mai merge display-ul central

 

cu robot l-am pornit dar nu stiam daca asta e termenul corect, la sigurantele alea de langa baterie am aruncat o privire dar probabil ca ar trerbui sa le si masor pe fiecare in parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare