Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema ciudata la Vitara...


D.R.G

Postări Recomandate

Buna seara,am si eu o problema(mai ciudata) la o Vitara 1.6 16v an 1995.Astazi din senin s-au aprins farurile si au consumat toata bateria(logic) problema e ca blocul de lumini functioneaza ok.I-am dat curent cu alta masina ,am pornit-o si tot asa farurila stau aprinse mentionez ca doar farurile ,stopurile si becurile de la bord sunt stinse.Blocul de lumini functioneaza lunga-scurta doar ca nu pot stinge farurile.Oare care sa fie problema?Multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema ciudata la Vitara...

 

Salut, am patit la o masina acelasi lucru ,adica din senin s au aprins farurile pe faza scurta fara a se aprinde nimic in bord sau pe spate Rezolvare -schimbat blocul de lumini (masina care a patit treaba asta nu era vitara)

Iar ca idee acelasi defect il poate da si releul pt faza care ramane aprinsa cu conditia ca defectul sa apara cand folosesti farurile adica ai mers cu ele pornite iar cand vrei sa le stingi nu se mai sting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Problema ciudata la Vitara...

 

si eu am patit aceiasi chestie. faza scurta statea aprinsa.

vitara din 1993. nu am relee pe lumini. tu cred ca ai...vezi ca sunt in stanga torpedoului daca ai asa ceva.

am incercat cu alt bloc de lumini...facea la fel.

s-a dovedit sa fie un scurt, un manunchi de fire de pe langa coloana de directie atingea cu ceva fier si facea masa, in asa fel imi stateau luminile aprinse.

In prezent: Suzuki Escudo LWB 1.6 16v 101 cp, 1993, RHD

In trecut: Vitara SWB 1.6 8v 80 cp, 1993, cabrio, injectie - stock

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare