Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93


matake70

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Deci numai deasupra sau dedesupt!

Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stand intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.

(Winston Churchill)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Cam asta ar fi tot ce am facut la masina pana azi :

- montat bara HD + troliu WARN XP 9.5

- arcuri + amortizoare +5cm OME

- amortizor directie OME

- flanse distantiere Al +3cm

- snorkel China

- anvelope BFG MT 33/10.5/15

- jante Al, vopsite electrostatic, 15x8 J, ET -25

 

Urmeaza :

- statie CB President Lincoln - achizitionata e-bay DE

- kit de distributie

- kit revizie omocinetice

- proiectoarele HELLA Rallye 3000

 

 

386942971_IMG_0423(Custom).JPG.d8845246f390ed5abb1fd15da6957a1a.JPG796223846_IMG_0426(Custom).JPG.236ce37a796f905d1c6ec2d7b6b3c23a.JPG682318775_IMG_0427(Custom).JPG.9162d8bab85133a1a8cb5bf184767a1b.JPG

 

656733860_IMG_0428(Custom).JPG.28b3f5dacfb7ca2e4dd13c994d1176d5.JPG341150917_IMG_0429(Custom).JPG.a3894be0604f22e8a4203a281981f806.JPG1047676319_IMG_0430(Custom).JPG.c232364cc57eeba092df30129ac1f1a2.JPG

 

1785980026_IMG_0431(Custom).JPG.0c10b5110a4e9fcefcac2ab815e72ee9.JPG

 

645778949_IMG_0436(Custom).JPG.4cda48e932c6a92e902ef234583aaa19.JPG 2008242561_IMG_0437(Custom).JPG.e3ecb3602558733ec5ea85fd0babdc10.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Salut !

 

Unde ai vopsit JANTELE electrostatic? Ca eu am apelat la cineva care are o 'dugheana' undeva la iesirea spre Giurgiu si nu sunt multumit,vopseaua sare usor de pe suprafata jentii.

Frumoasa masina ai, sa o stapanesti sanatos ! Totusi elimina cumva rugina de pe dedesubt si aplica o protectie, eu nu as suporta gandul sa am nici cel mai mic spot de rugina la o asa bijuterie.

Editat de Astral
RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Felicitari domne.Frumoasa si incapatoare.Aceeasi Marie dar mai lunga.Ce te face sa crezi ca ,citez un contemporan "Pe asta n-o mai vinzi"?Te inseli ,cel tarziu anul viitor o vei vinde.Dau o lada de bere daca nu va fi asa.Asadar iti doresc sa te bucuri din plin pana o mai ai.

Frumoasa masina.Parca astea s-au facut doar pentru Japonia. Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Buna ziua,as vrea sa stiu cum ati rezolvat cu "autoutilitara",am si eu o Prado tot de UK cu motor de 3000cm si daca o inmatriculez cu treaba cu partajul bag pre muti bani in buzunarul primariei...

P.S. eu am deja cartea de identitate scoasa

Multumesc!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Pai te duci la Focsani la Autodiversis,iei legatura cu Dl.Cirimpei 0745058904, se ocupa de tot inclusiv R.A.R. costa in jur de 4000Ron,dupa care timbru de mediu in jur de 3000Ron(la mine a fost 2970Ron) si gata iei numere !!!!!!:grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

daca era cu volan pe stanga era de vis, asa e numa foarte faina :grin:

glumesc, adevaru-i ca ma cam roade pizma ptr AC, ptr blocantul de fabrica, ptr bancheta spate... :grin:

 

ma intereseaza o chestie: vad ca ai jante ET-25 (8J latime) si flanse de 3cm... deci ET-55 la gume de 33x10.5x15 ... spune-mi te rog daca ating pe undeva la flexari ? am niste jante ET-20 (7JJ latime, alea originale cum ai avut tu initial pe masina) si ma gandeam sa pun ceva flanse si gume pe 33x10.5x15, dar nu stiu daca freaca sau nu, cat pot sa scot maxim fara sa fiu nevoit sa tai aripi..am si eu OME+5cm deci inaltare ar trebui sa fie suficienta. Multzam anticipat de info :h5

Editat de l_stoian79

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Pentru un 2.4, cum are Liviu, mult mai bune ar fi 32-uri.......

 

cu 33, o sa mearga oleaca mai bine decat mergea la tine pe Lebada Neagra :h5, ca la mine este si intercooleru' ala... oricum nu ma duc la raliu cu masina, in cel mai rau caz, unde urcam cu a3a pe reductie urc cu a2a... n-am emotii sa ii dau ture daca trebuie :grin: studiem, pana la primavara oricum nu schimb rotile... vad atunci ce optiuni mai am...

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

@Astral: Masina merge cel mai bine cu 31,sau ma rog 265/75/15 asa cum a echipat-o fabricantul (demaraj,consum,stabilitate ,etc), !!!!!! si ne inaltata,dar omul m-a intrebat daca atinge incaltata cu 33-uri,pana acum cand tu aveai 33-uri mergea bine ,acum ca treci tu la 32-uri nu mai sUnt bune 33-urile !!!!:ha:

Deci.............cu 33-uri A MEA nu atinge !!!!!!!!:grin:

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

no pace voua! nu va mai intepati.

 

pe 32 nu trec, e prea mic "beneficiul' (cresterea in garda la sol) fata de costuri. in al2lea rand pe 32 nu am gasit decat cu 11.5 latime, ceea ce nu ma intereseaza, eu vreau sa mentin latimea, sau eventual chiar mai inguste sa pun. in zona de 32" singurele care m-ar putea tenta/interesa ar fi TSL 32x9.5x15 , dar nu gasesc in Europa decat la preturi aberante, sau ar mai fi Omskshina (gume bias, cu camera, foarte durabile dar si grele).

 

deci in concluzie, va fi 33x10.5x15...acuma ca o sa fie BFG sau alt producator, vedem la anul cand am cashu in mana.

 

Legat de jante, in prima faza voi pune niste flanse de 8-10mm la jantele actuale (ET-2- si 7JJ) intre timp o sa caut niste jante cu ET-30(-35 maxim) sa pun.

 

Multumesc la toti de pareri!

O zi racoroasa va doresc! :h5

 

Liviu

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare