Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93


matake70

Postări Recomandate

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

evacuarea a venit la kit sau bolt-on?

iar iese ceva foarte frumos :grin: felicitari. :br

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

@air wolf :

Sal. Edi, este Home Made,teava(inox) ,coturi(inox),racord flexibil(inox),toba centrala (magnaflow inox),flanse imbinare(inox), suruburi(inox),aparat sudura,ceva sarma de inox pt.adaos unde a fost cazul,multe masuratori si 2 baieti priceputi.

La final arata asa !! si nici nu face galagie !!!:grin:

 

Urmeaza "OPERATIUNEA INTERCOOLER-ul" dar de data asta pe original (de LC90) !!

am sa pun poze de la montaj cand am sa ma apuc de treaba (deja este pe stoc):banana

Te salut !!!!!!!!!!!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Ca de obicei, masina asta arata din ce in mai bine si in curind o sa aiba tot ce se poate mai bun.Plus ca nu o sa mai fie nimic de facut la ea.....

Am vazut-o cu proprii mei ochi, fac asta de minim doua-trei ori pe luna.....Zici ca-i scoasa din fabrica deja zgiriata un pic prin padure :ha:

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

..

Urmeaza "OPERATIUNEA INTERCOOLER-ul" dar de data asta pe original (de LC90) !!

am sa pun poze de la montaj cand am sa ma apuc de treaba (deja este pe stoc):banana

Te salut !!!!!!!!!!!

 

nu uita de pozele cu intercoolerul...de fapt pe mine ma doare altceva... cum si unde inghesui radiator apa + intercooler + radiator de AC :grin: d'ala de apa si intercooler am si eu, da cu ala de AC nu stiu pe unde sa-l inghesui :hl

 

spor!

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

I-am pus alte jante cu ET -35 :

 

172419492_IMG_2699(Custom).JPG.9ebbb1207ed2de4719d02f0de4494089.JPG 713987248_IMG_2700(Custom).JPG.83344c1763b03e6564621aa8e347777e.JPG

 

1990366177_IMG_2703(Custom).JPG.a7e4e38aa1787987f3b7ee74271c4ce3.JPG 1049179270_IMG_2704(Custom).JPG.82b2c8dca081cd14ae1a20a2a0332073.JPG

 

200615642_IMG_2701(Custom).JPG.20765a9fd5e98e11a42c4a95e3e9dc9b.JPG 490929621_IMG_2702(Custom).JPG.0276c5a8962de13d12b982ab2e7a53f6.JPG

 

Jantele celelalte + distantierii le-am pus la vanzare pe link-ul de mai jos :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?81575-4-JANTE-AL-6X139-7-15X8JJ-2-SETURI-DISTANTIERI-AL-5cm-SI-3cm

Editat de matake70
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

@ stoian79: pai sub capota bre,este cel original de LC90 sau Hilux Surf (nu este racit cu apa este aer-aer) ai aici un link : http://www.offroadexpress.co.nz/Forums/viewtopic.php?f=46&t=22816

Uita-te si vezi cum cade !!!!:wink:

Am sa pun poze !!!!!

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

@matake: multam de explicatie...da rnu pot sa aplic solutia asta :ce la mine intercoolerul este in fata si are aceeasi dimensiune ca radiatorul de apa :-( ....

 

@astral: nu pot vedea site-ul de la lucru, ma uit acasa.

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Pe asta n-o mai vand !!! TOYOTA LC KZJ 78, 3.0TD, `93

 

Pentru ca suntem pe topicul lui Matake, ii mai recomand un topic cu ceva detalii pentru instalarea inter-cooler-ului pentru ca se pare ca mai sunt ceva chichite de care trebuit tinut seama :

http://www.offroadexpress.co.nz/Forums/viewtopic.php?f=46&t=17578

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 5 ani mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare