Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei


Roskat

Postări Recomandate

A montat cineva pe samurai ceasuri pentru temperatura la apa, la ulei si tensiunea din baterie?

 

Ca sa aveti o idee despre ce vorbesc: http://img.photobucket.com/albums/v493/SeventyGTX/phantoms2.jpg

 

Stiu ca mai sunt 2 topicuri http://forum.club4x4.ro/showthread.php?68820-Afisaj-electronic-multifunctional si http://forum.club4x4.ro/showthread.php?69071-Proiect-Arduino-pentru-Samurai

 

Dar eu vreau ceasuri nu display-uri digitale.

 

Thanks

Editat de Roskat
Go big or go home.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

A montat cineva pe samurai ceasuri pentru temperatura la apa, la ulei si tensiunea din baterie

 

Dar eu vreau ceasuri nu display-uri digitale.

 

 

 

Si eu vreau sa montez asa ceva,dar in varianta presiune ulei si tensiune baterie.Si mai vreau si busola in consola.Vreau cam multe:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Am niste ceasuri din astea de la Dacia.Ceas de presiune ulei,temp apa si voltmetru.Am si suportul ala frumos din plastic negru.Imi da-ti de lucru pentru voltmetru as avea de unde sa iau comanda pt ca masina are deja.Pt ceasul de apa si ulei nu stiu.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Am niste ceasuri din astea de la Dacia.Ceas de presiune ulei,temp apa si voltmetru.Am si suportul ala frumos din plastic negru.Imi da-ti de lucru pentru voltmetru as avea de unde sa iau comanda pt ca masina are deja.Pt ceasul de apa si ulei nu stiu.

 

Pentru apa din ce-am mai vazut pe net te intepi la un furtun de la antigel.

Go big or go home.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Pentru apa se monteaza sonda pe un furtun inaintea termostatului (exista un adaptor) dar de preferat ar fi in locul celei originale, iar pentru ulei, daca motorul nu are nici un orificiu in plus (al meu are) se monteaza o flansa intre blocul motor si filtrul de ulei.

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Cautati pe 4tunning ...si o sa gasiti o firma in Harghita care vinde asa ceva.

Sau lowbuget ...niste ceasuri de la clasica dacie...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Legat de ceasul pentru temperatura apei.Masina Samuraiul are deja sonda si indicator pe bord nu ? Nu se poate lua comanda pentru alt ceas de la sonda deja existenta?

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Din cate am inteles de la cei care se pricep ,fiecare ceas lucreaza cu sonda lui care are o anumita rezistenta etc. , daca se leaga mai multe la aceeasi sonda nu ar indica corect , poate intra vreun coleg care se pricepe si ne explica mai bine cum stau lucrurile .

...magaru' moare de drum lung si prostu' de grija altuia.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ceasuri Samurai - Apa, Tensiune si Ulei

 

Gata am gasit postrea lui Nelutzu mai intra si pe aici are un Aro.Lucrarea este pe o Solenta dar ne putem face o idee.Pornisem treaba pe fosta Supernova si l-am tot tras de limba pe Nelutzu poate o continui pe Feroza :

Sariti pe la pagina 28 in linkul de mai jos.

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=161451&st=810

Editat de Caphonne

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare